Murat Ekşi

Murat Ekşi

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
7
Gösterim
Sevgiliniz sizi terk ettiğinde gidip de canınıza kıymaya kalkışmayın, bırakın giden gitsin. Siz bu yaşınıza kadar onunla mı geldiniz ki o olmadan devam edemeyeceksiniz? Hayat güzel ve ileride sizi bekleyen mükemmel günlerin olduğunu unutmayın.
... her başarılı insan asosyal midir, yoksa başarılı olmak için asosyal olmak şart mıdır? Başarının asosyallikle ilişkisi bir muamma olsa bile gün gibi bir gerçek vardı ve o gerçek, başarının asla tesadüfi olmadığı, çok çalışmaktan geçtiğiydi.
Ülkenin önemli konumlarına hainler, ajanlar yerleştirmeye çalışmak ya da o önemli konumda bulunan insanları satın almak yıllar öncesine dayanan bir hastalıktı. Bu şekilde ajanınızın yardımıyla o ülkede rahat rahat cirit atabiliyor, istediğiniz bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyordunuz.
Teknoloji gelişiyordu, hatta büyük bir hızla gelişiyordu. İnsan gücüne değil, gitgide bilgisayarlara yöneliyorduk. Sebebiyse zaten yeterince rahat olan hayatımızı biraz daha rahat hale getirmek içindi. Kendi kendine park eden arabalar, tek tuşla evin perdelerini açıp kapayan ve yine tek tuşla evimizin kapısını kilitleyip açan sistemler geliştirildi. Bunların hepsi bilgisayarlar, yazılımlar sayesindeydi. Ve hepsi rahat bir hayat sürmemiz içindi. Peki, bu bilgisayarlar sandığımız kadar güvenlimiydi?
Her halimize şükretmeyi ne zaman öğrenecektik? Nankörlük yapmayı ne zaman bırakacaktık? Dert dediğimiz şeyleri nimet sayan insanların olduğunu ne zaman idrak edecektik?
Her zaman sevinçlerimizi, üzüntülerimizi anlatabileceğimiz bir dost arıyorduk. Dost bulamadığımız vakit ise.... kendimizle konuşuyorduk. Bunu da kimsenin göremeyeceği yerlerde yapmayı seçiyorduk ki kimsenin bize deli demesini istemiyorduk. Fakat sorun değil, konuştuğunuz kişi kendiniz bile olsa konuşun. Çünkü insanı en iyi kendisi dinliyor.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.