Murat Gündoğan

Murat Gündoğan

Tasarımcı
8.1/10
24 Kişi
·
76
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
576 syf.
·2 günde·8/10
Kitabı bitirdim iki gün sürdü ama beğendim sanırım
Bildiğimiz şekillde hersey ama okutuyor kendini diyebilirim.
Alışkın olduğum şeylerdi hiç bir şeye şaşırmadım
Tek şaşırdığım taraf gör aşık ol tarafıydı herkes ama herkes olur mu ya
Neyse kitap hoş sakin ve öylece su gibi akıp gidiyor arkadaşlar çay yanına kurabiye niyetine diyebilirim
576 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Kitapta bol karakter var. Arya, Mahru, Ateş, Gökdeniz, Metin, Mustafa, Selda, Özge, Merve, Sadri Baba, Salih Reis, Hazan, Pinhan, Bora, Doğa, Kerem, Betül, Yunus, Aslan, Mehmet Ali, Elbilge. Yok yok yani. Kitap Arya'yı tanıtarak başlıyor ve ilk cümleden içine çekmeye başlıyor. Ana karakterler Arya, Ateş, Mahru ve Gökdeniz.

Ateş ve Gökdeniz iki erkek kardeş. Ne yapacakları belli olmayan, çabuk parlayıp sönen deli dolu karakterler. İki kardeşin hayatına bir anda Arya ve Mahru giriveriyor. Mahru ve Gökdeniz'in hikayesi ürkek, masum; ama Ateş ve Arya'da bol çekişmeli bir aşk okuyoruz. Ne ararsanız var yani.

Klişe bir hikaye olmasına rağmen kitap kendini okutturuyor. Karakterler deli dolu zaten. Kitaptaki çekişmeler yalın ve sürükleyici. Öykü Odabaş'ın okuduğum ilk kitabıydı. Vaktiniz bolsa okunabilecek bir kitap yani.
576 syf.
·Beğendi·10/10
Öykü Odabaş 'ın en sevdiğim kitaplarından biridir. Akıcı anlatımı,esprili dili keyifle okumanızı saglayacak. Arya ile Mahru nun başına gelenlere üzülürken ,Ateş ve Gökdeniz karakterlerine hayran olabilirsiniz :)
576 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Kitabı okumaya başlarken biraz tedirgindim, adı ve kitabın kalınlığı biraz ilerlemez gibi geldi. Ancak sayfalar aktıkça okudum, okudukça aktı bitti kitap. Karadeniz'li bir Türk erkegi ancak bu kadar gerçekçi ve mizahi anlatılabilirdi. Kitabın konusu devlet adına illegal destek veren mafyavari holding sahipleri Ateş ve Gökdeniz 'in aynı zamanda farklı mekanlarda büyük acılar ve kayıplar yaşamış Arya ve Mahru ile tanışıp deli dolu geçen zamanlarını duygusallığı ve mizahı tavan yapacak şekilde kelimelere dökülmesi ile son derece OKUNASI bir roman. Sadri Baba ve Salih Reis favori karakterlerinden olmakla birlikte akış gereği yaşanan olaylar üzerine geçen diyaloglar kahkahalar ile okunuyor resmen. Bazen karakterlerin o iç sesleri yok mu hala gülüyorum aklıma geldikçe. Hele Mustafa 'nın Ahmet'i Hazan ile bulusturması. ... Kesinlikle kitabın kalınlığı kimsenin gözünü korkutmasın, basım ve punto da harika. Kesinlikle tavsiye ederim.
576 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Ne yapacakları belli olmayan, anında parlayıp sönen deli mi deli iki kardeş Ateş ve Gökdeniz. Ürkek, masum, büyük acılar ve kayıplar yaşamış Arya ve Mahru.

Kitapta iki ayrı aşk hikayesi okuyorsunuz. Biri hır gürle giden sürekli tartışan Ateş ve Arya, diğeri ise dingin, ürkek ama huzurlu Gökdeniz ve Mahru.

Kitapta bolca karakter var ve her biri ayrı güzel. Birbirleriyle konuşmaları, atışmaları ve ilişkileri çok güzel işlenmiş. Mizahi yönü oldukça güzel, akıcı anlatımı, esprili dili ile keyifle okunan bir kitap.
576 syf.
·1 günde·9/10
Vaay beaa :) ne kitapti.. sozde iki kardes ve asklariydi ama cevresindekilere de oldukca yer vermis yazar.. Ben kitabi cook begendim biraz argo konusmalar olsa da ben hic rahtsz olmadim seviyorum da :D
Iki kardes.. Gökdeniz ve Ateş.. bu arada Ateş'e bayıldm hele kiz icin yaptigi seylere erimedm desem yalan olur :) adamn dibiydi resmen. Gokdeniz abisine nazaran daha mulayimdi ama olsundu :) gelelim kitaba bu iki kardes ve karsilastiklari 2 kiz ile olan hikayeleri. Onlarla ne drumda nasil karsilastiklari ve birlikte zorluklari gogus germeleri ve etraflarndaki insanlar arasindaki bagliliklar. Kitapta sadece onlara yogunlasmamis yazarimz o insnlarnda hayatlarndn esintiler var. Dolu dolu bir kitapti okuyun derim ;)
Bu arada kitapta en cok sewdigim lazca konusmalar ve elfce konusmalar ya cok hostu :) konusmalar dediysem birbirlerine olan duygularini onlar araciligyla dile getrme :) guzeldi guzel ne kadr sert erkekte olsalar kizlar da bi o kdr cadiydi :)) ben cok begendm..

Yazarın biyografisi

Adı:
Murat Gündoğan
Unvan:
Tasarımcı

Yazar istatistikleri

  • 76 okur okudu.
  • 16 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.