Mürüvet Durna

Mürüvet Durna

Tasarımcı
7.7/10
81 Kişi
·
280
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
296 syf.
·7/10
Sinan Yağmurun biyografik kitaplarını okuduktan sonra dili çok basit geldi. Romandı ama fazlasıyla bir deneme havası vardı, sürekli olan bu deneme havası insanı biraz sıksa da(Bu kitabı okurken arada iki kitap bitirdim) kitabın kurgusu insanı merak içinde bıraktığı ve yalnızlığı çok güzel anlattığı için kitabı bırakamadım. Yazarın hayata, günümüzün içten pazarlıklı insanlarına, gençlerine, teknolojiye dair düşüncelerine katılmamak elde değil.

Sinan Yağmuru sevenler için diğer kitaplarından konu ve anlatım olarak farklı, güzel bir kitap.
296 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Kesin olarak bu kitaptan sonra anladım ki ben hiç romantik değilim!🤗...
Kitap hakkında çok fazla bir şey söylemek istemiyorum çünkü Sinan Yağmur'u "Aşkın Gözyaşları" serisi ile hatırlamak istiyorum. Lakin küçük bir de not düşmek için; aşkla ilgili bölümleri o kadar ağır ilerledi ki, çok abartılı, ağdalı ve yapış yapış bir his bıraktı diyebilirim.🤗 Bazı yazarlarda ve bazı kitaplarda yoğun olarak hissettiğim bir duygu bu malesef!.. Şunu da belirteyim;
hiç bir kitap zaman kaybı değildir bana göre! Genç kız edebiyatı sınıfında değerlendirilip okunabilir diyerek noktayı koyuyorum.🤗...
296 syf.
·2 günde·1/10
Sınan yagmur bnj bı kıtsbında hayal kırıklıgına ugrattı okumadgım belkıde tek kıtabıydı ama kıtap ergen kıtabından baska bısy degıl ılahı askla tasavvufı askı ılr tanıdgım bır yazardan beklenmeyecek kıtap tavsıye etmıyırm
296 syf.
·1/10
Dili çok basitti, aceleyle ve sanki siparişle Kapadokya'da geçen bir roman yazmış olmak için yazılmış gibi algıladım. Okumanızı önermem, ticari gayeyle yazılmış.
296 syf.
Sıradan cümleler ve sıradan konu. Başladım madem bitsin diye okudum. İsmi güzel geliyor kulağa ama pek bir esprisi yok. Yine de okuyacağım diyorsanız peki, ne diyeyim.
296 syf.
·10 günde·Beğendi·7/10
bir Nevşehirli olarak anlatılanlardan etkilenmek mümkün değil ancak olay örgüsü ile kitabın kahramanı olan Turnanın düşündükleri hissettikleri bazı yerlerde kopuyor. sayfalarca Turnanın içsel dünyasını hesaplaşmasını okuyunca olay örgüsü daha yavaş ilerliyor. yaşanandan çok, bir insanın bir acı ile içselleşmesini yoğrulmasını anlatan naif bir kitap.
296 syf.
·1 günde·Puan vermedi
1.baskı 100.000 adet
Kitabta ilgi çekici olan tek şey kitabın ismi "Hüzün yanığı" onun dışında basit bir anlatım ,betimlemeler oldukça fazla sıradan bir hikaye, bilindik bir tarz..tavsiye etmiyorum..
296 syf.
·1 günde·1/10
Aradığımı tam anlamıyla bulamadım. Roman tadında, eğitici ve öğreticiliği çevirip çevirip bir daha okumak isteyeceğim kadar (aşkın gözyaşları kadar) değil. Ama okuduğuma da pişman değilim.
296 syf.
·Puan vermedi
Şiirsel dilli olmasa yarıda bırakırdım çok sıkıcı ,kopuk abartılı sıradan tam bir hayal kırıklığı bir aşkın gözyaşları yazarı değil de lise gençliği hisslerine hitap eden bir hava .bir yeşilçam olay örgüsü ve karakterler
296 syf.
·14 günde
Kitaba başladığımda güzel gidiyordu ancak ana karakter kadının duyguları anlatılırken bir karmaşıklık bir bilinmezlik vardı. Turna’nın ağzından güzel sözler yazmaya çalışırken öyle bir karışıklık yaratıyor ki önceki sözü unutup burada ne demek istediğini anlamaya çalışıyorsun. Kadın karakterin dilinden yazdıkları empati yaparak yazılmış gibi hissederek değil. Kitap konu bakımından ilginç, ancak duyguları anlatmakta yetersiz ve karışık. Turna’yı o kadar karışık anlatırken Orhan’ı sadece bir mektupta ne kadar güzel anlatmış. Yani yazar bir kadın ağzından değilde erkeğin ağzından anlatmalı kitabı. Bir nevi kadınların düşünce yapısını karışık, erkeklerin düşünce yapısını basit gibi göstermeye çalışılmış. Yine de eline ve yüreğine sağlık Sinan Yağmur.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 280 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 107 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.