Musa Avcı

 Musa Avcı

Yazar
8.3/10
3 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
️Mürüvvetini görebilmek arzusuyla çalmadık kapı, görmedik gelin adayı bırakmayan annesini de geçtiğimiz ay kaybetmişti...
️Bu olmaz olası düzen, babasını almıştı elinden. Anası neredeydi hiç bilmiyordu. Kardeşleri her yerde olabilirdi, belki de hayatta değillerdi...
️İnsan bilinmezlik içinde yönünü şaşırıyordu. Şimdi rotamı çizmiştim. Hedef belli... Benim için zor olan buydu; fikir bulmak...
Bu hayatta yüzünün güldüğü; acının, hasretin, kederin, aşağılamanın, hor görülmenin olmadığı güzel anıların yaşandığı tek yer Kumlu Çukur'u...
96 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
️16 hikayeden oluşan içinizi ısıtacak harika bir kitap. Çocukluk anne baba özlemi bol bol yer verilmiş . Okurken kendinizden birşeyler bulacağınız kısa kısa hikayeler sizi baya etkileyecek. Tavsiye ederim Kitapla kalın.
96 syf.
·8/10
Merhabalar.Bugün öykü yorumu günü bende sizlere #müzmin 'in yorumu ile geldim.Kitabımızın içinde on altı öykü var ve sayfa sayısı az olan kitamızı okurken ben geçmişi özlediğimi bir kere daha anladım.Ramazan da davulcunun bizleri uyansırmasını mesela çocukluğumuz daha güzeldi.Bazı hikayeler ders verir nitelikteydi.Bazı hikayeler bana hitap etmedi ama öyküler böyle olur genelde hepsini sevdiğiniz nadir olur dimi Öykü okumayı seviyorsanız bie göz atabilirsiniz...
96 syf.
·Beğendi·7/10
#okudumbitti️ #kitapyorum
#müzmin ️ 95 Sayfa

.
"Kaç dere, kaç ırmak, kaç nehir yatağını mesken tutmuştum. Kaç akıntıya kapılmıştım; kedere, hüzne, özleme, hasrete, yanık yüreğe sürükleyen. 
Soğuk mermeri sımsıkı tutuyordum. Özgürlüğe kavuşmanın hayaliyle suyun yatağını bulacağı günü bekliyordum."
.
Herkese Merhaba
.
Bugün sizlere harika bir öykü kitabı bırakıyorum. İçerisinde 16 tane öykü olan bu kitabı ben çok sevdim. Kısa kısa öykülerde geçmişe dair özlemleri, hasretleri, sevginin değerini gibi yüreğe çokça işleyen cümleler vardı. Yazarın anlatımını ve duygu yansımalarını çok yerinde buldum. Her öyküde farklı duygalara kapılıp gittim...
İçlerinden üç öyküyü daha bi sevdim; Yetim Mani, Gülnaz ve Sürpriz...
Ben kitabı büyük bir keyifle okudum, türü sevenlere okumasını öneririm. OKUYUN efendim...
.

.
#kitaptanalıntılar
️ “ Çay demini muhabbetin koyuluğundan alıyordu.Biri bitiyor diğeri doluyordu bardakların.Karda yolculuğumuz damağımızda tavşankanı çay tadı bırakıyordu.”
️ “Cep telefonu yok,elektrik yok,televizyon yok,bilgisayar yok kısaca teknolojiye dair ne varsa hiçbiri yok.Bütün bu yokluğun ortasında insanlığımızı hatırlıyorduk.”
.
Sevgi, sağlık ve kitapla kalın canlar... Sorgulatan, düşündüren ve hayatı anlamlandıran okumalarınız olsun...
96 syf.
·Puan vermedi
Yeni bir öykü kitabıyla geldim. Yayınevinin öykü kitaplarına bayıldım. Yazarın okuduğum ilk kitabı dilini sevdim sade ve anlaşılır. Toplam 16 öyküden oluşmakta her öykü biraz bakış açınızı değiştiriyor. Öykülerin kısa olması sizi sıkmadan bir solukta okumanızı sağlıyor.
۰
Kitapta en çok Allıgüllüye kim kıydı?öyküsü hoşuma gitti.
96 syf.
·Puan vermedi
“ Cep telefonu yok,elektrik yok,televizyon yok,bilgisayar yok kısaca teknolojiye dair ne varsa hiçbiri yok.Bütün bu yokluğun ortasında insanlığımızı hatırlıyorduk.”

Kitabımız toplam 16 öyküden oluşuyor.Her birinde toplumda yaşanılan olaylar,geçmişin buram buram kokusu,hasret,sevgi ve daha nice unutulan değerler.Okurken öykünün içinde kayboluyorsunuz.Bazı öykülerde “Ben olsam nasıl davranırdım?”demekten kendimi alamadım.En sevdiğim öyküler GÜLNAZ ve YETİM MANİ oldu.Erken yaşta babasını kaybeden ve annesinin istemediği bir adamla tekrar evlendirilmesi sonucu yetim kalan Gülnaz.Küçük yaşına rağmen sahura kalkma meraklısı olan Muzaffer davulcunun söylediği maniyi çok beğenmesi üzerine bir sonra ki gece onun için mani söyleyeceği sözünü alarak sabah duyduğu sela ile yıkılması.

“Yollar,bitip tükenmeyen yollar..Ekmek parası olan yollar.Uykusuzluğun yoldaşı yollar.Günahlarınla sevaplarını yarıştıran yollar.”

“ Çay demini muhabbetin koyuluğundan alıyordu.Biri bitiyor diğeri doluyordu bardakların.Karda yolculuğumuz damağımızda tavşankanı çay tadı bırakıyordu.”
96 syf.
·Puan vermedi
@musaavci_1 in kaleminden #müzmin adlı öykü kitabı okuduğumda evet edebiyatimiz gercekten de öykücülük alanında taze öykülerle genişlemeye, kendine yer yer guzel kapilar acarak kendine has seyler yetiştirmeye devam ediyor diyorum.
:
Okuması çok rahat bir kitap. Elime alir almaz bitirdim. Türkçe'nin öyküler içindeki inşası, ilerleyişi güzeldi. Kitap toplamda 16 öyküden oluşuyor.
:
Benim en sevdiğim öykü " Şükür" oldu. Hikayeye baslarken "Kafese konulmuş kustan farksiz hayat sürdüğünü düşünüyordu" diye başlamış.
:
Son günlerde yaşadığımız kabuslari vücuda getirip hisslerime tercüman olmuştu.
96 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
Birbirinden güzel 16 hikaye okudum.Hikayelerde duygu geçişleri vardı ben hikaye kitaplarını çok severim o yüzden bu kitabada bayıldım.
.
.
Gülnaz,yetim mani,satılık bakkal,müzmin bekar,şükür,kumlu çukur,ya sen ya o,tavuk çiftliği,Ben bir yusuf idim,hazal yılları,allıgüllüye kim kıydı?,yağmurun getirdiği,reklam müdürü,sürppriz,uçurumun kıyısında,yayla evi.
.
.
Ben ayır edemediğim için hepsini çok sevdim.
.
.