N. G. Kabal

N. G. Kabal

Yazar
8.7/10
4.134 Kişi
·
8,1bin
Okunma
·
641
Beğeni
·
12,8bin
Gösterim
Adı:
N. G. Kabal
Unvan:
Türk Roman Yazarı
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1994
1994 yılında halen yaşamakta olduğu İstanbul’da doğdu.Güzel Sanatlar fakültesinde Mimari Restorasyon eğitimi aldı. 16 yaşında yazdığı ilk uzun roman olan Gecenin Hikayesi fantastik türünde kaleme alınmıştır. Serinin ilk kitabı Aylema 2017 yılında, ikinci kitabı Aşeka 2019 yılında basıldı. 17 yaşında yazdığı genç kurgu türündeki Bugün Adımı Sen Koy isimli kitabı da geçtiğimiz yıl raflarda yerini alarak okuyucusuyla buluşmuştur.
Yara bantlarını ben de çok severim ama çoğunluğun aksine yaraları kapatıp iyileştirdiği için değil, orada bir yara olduğunu işaret ettiği için. Orada bir yara var ve o yarayı ben açtım, üzerini kapatmaya çalışmak bunu değiştirmeyecek.
432 syf.
·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyan Nazlı ve Ezel, Jane Austen üzerine ortak bir ödev hazırlamak zorunda kalırlar. Ancak bu ödev zamanla Nazlı’nın kendi hayatıyla hesaplaşma işine dönüşür. Geçmişini unutarak kendine yeni bir kimlik belirleyen Nazlı, her attığı adımda karanlık düşlerine biraz daha gömülür. Bu yolda ona ne en yakın arkadaşı Ecem, ne Ezel, ne de diğer insanlar yardımcı olabilirler. Çünkü bu tamamen, Nazlı’nın çözebileceği bir kördüğümdür.

Konusunu okuduğunuzda sıradan klişe bir kitap olduğunu düşünebilirsiniz, başta ben de öyle düşünmüştüm ama kitabın ilk sayfasını okuduğum anda yanıldığımı anladım. Başta hiçbir karakteri sevememiştim. Ne Nazlı, ne Ezel, ne Ecem... Ama son 100 sayfası beni bitirdi. Son 100 sayfa gerçekten başka bir boyuttu. Bu kitap hakkında ne söylersem söyleyeyim yetersiz kalacak. Okuduğum en iyi genç-yetişkin kitabı diyebilirim. Kitaptaki alıntılar, edebiyat ve sanata dair ayrıntılar hepsi o kadar güzeldi ki... Her cümlesinin altını çizmek, hepsini yeniden yeniden okumak istedim. Romeo ve Juliet'ten Gurur ve Önyargı'ya kadar birçok kitap ve filmin de kitapta konu olması çok etkileyiciydi. Bu kitap kalbime dokundu diyebilirim. En sonunda tüm karakterlere aşık oldum. Ve en sonunda da yapbozun tamamlanması gibi olayların parça parça yerine oturması, hayaletin tahmin edemediğim bir kişi çıkması kitabı kusursuzlaştırdı. Kitap gerçekten muazzamdı. Okuyun okutturun kesinlikle. 01:01'den bir karakterle bir sahne olması da çok hoş bir ayrıntıydı. 00:00 çok güzelsin! Parla!
336 syf.
·3 günde·5/10 puan
01.01 "Bugün Adımı Sen Koy" | N.G Kabal

Herkese merhaba:))Bugün 00.00 "Biri Sizi Düşünüyor" kitap serisinin ikinci kitabı olan 01.01 "Bugün Adımı Sen Koy" kitabının incelemesi ile geldim :)Babası Genelkurmay Başkanı olan küçüklüğünden beri özgürlüğü kısıtlanmış küçük kızın;büyüyüp hala özgürlüğünün peşinden koşarken, yeni maceraların,aşkın ve tesadüflerin karşısına çıkmasını göreceğiz bu kitapta..Klişe,klişe,klişe... İlk kitabındaki o ihtirası tadamadım bu kitapta açıkçası. Çok klişe olaylar örgüsünün yığınla toplandığı bir kitap desem yeridir. Ama klişeleri seviyorsanız bu kitabı okumalısınız! Ne kadar klişe diye adlandırsamda yinede hemen bitirdiğim,soluksuz bir kitaptı doğrusu. Her bölüm başına bölüme uygun şarkılar yerleştirip kitaba farklı bir tat vermiş yazar.(Kitaptaki şarkıların yer aldığı spotify çalma listesini aşağıya linkledim.)Ama ilk kitaptaki o duyguları yaşayamadım. Galiba ikinci kitabın tatmin etmediği söylentisi biraz doğru gibi :/ Ancak yinede serinin devamını okumak, sizlerlede bu kitapları paylaşmak istiyorum. Serinin üçüncü kitabının yorumuyla yakında görüşmek üzere:))) Benden bugünlük bu kadar. Okur kalın 1K❤

Çalma listesi:https://open.spotify.com/...zrW15aTbK84Aae7g8Oxg

00.00 "Biri Sizi Düşünüyor" Kitap İncelemesi:#101040938
432 syf.
·3 günde·8/10 puan
Herkese merhaba:) Bugün sizlere çok güzel bir gençlik romanı incelemesi ile geldim.İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyan Nazlı, notunu yükseltmesi için Ezel ile birlikte ortak bir ödev hazırlamak zorunda kalır. Nazlı'nın geçmişte yaşadıklarına, ördüğü duvarlarının yavaş yavaş yıkılmasına ve iç çatışmasına tanık olacağız.Daha serinin diğer kitaplarını okumamış olmama rağmen, ilk kitabı beni oldukça cezbetti. Dört kitaptan oluşan serinin ikinci kitabı birinci kitabına göre okuyucuları pek tatmin etmediği söyleniyor. Ancak serinin ikinci kitabını merakla okumayı gözlüyorum. Bugün sizlere 00:00 "Biri Sizi Düşünüyor" kitabının incelemesini yaptım. Umarım beğenmişsinizdir. Daha sonra görüşmek üzere..Okur kalın❤
432 syf.
·4/10 puan
Ara ara genç-yetişkin kitaplarının diline bakmak için böyle kitaplar okurum. Özellikle klasiklerden, ağır dilden sıkılmışsam. Çok fazla kişiden olumlu yorum aldım ve şans vermek istedim, en fazla ne olabilirdi ki? Çok şey olabilirmiş... Yanlış dil kullanımı, sayfa doldurmak için kullanılan gereksiz cümle/kelime tekrarları, metnin diline uygun olmayan, yazarın bildiğini göstermek için kullandığı kelimeler (örneğin raks etmek) ve dahası. Konusuna çok farklı diyenleri de anlamış değilim ama birkaç yerinde şaşırmadım diyemem. Yine de karakterin kıvranışı ve yazarın bu kıvranışları pek fazla kelime bilmemesinden ötürü hep aynı tabirlerle anlatması okuyuşumu pek heyecanlandırmadı.
Konusunu bir yerlerden öğrenmişsinizdir. Eleştirim şu ki, kitap boyunca oturup iki karakterin ödevlerini yapmasını ve aralarında çetin bir Aşk ve Gurur diyaloğu yaşanmasını bekledim fakat yaşanan diyaloglar beni yine tatmin etmedi. Kadın karakterin erkek karakteri çok klişe bulması ama kadın karaktere sürekli klişe davranışlar yüklenmesi de ayrı bir olaydı.
Kitapta bazı yerler gerçekten içimi ısıtmadı değil ama çok fazla popüler olması için eklenmiş ögeler vardı. Lunapark, atlı karınca, çatı katı, sıcak çikolata, kahve, Tumblr... Yani hepsi kitap okumayı sosyal medyadan öğrenen henüz ufak adımlar atan gençlerin ilgisini çekmesi için kullanılmıştı bu barizdi.
Aynı zamanda kitapta zaman akışı sorunu da vardı. Herkes bilir ki romanlar kurgudur fakat bir kurguda gerçek hayat ele alınıyorsa karakterlerin de gerçek davranmasını beklersiniz. Yani bunca olay oldu ve üniversite hocasının dönem sonu ödevi için bu kadar çok bekleyeceğini sanmıyorum. Zaman sorununda başka bir problem de yine baş karakterin sürekli gidip gelmesi ve bunlar arasındaki geçişler.
Aslına bakarsak, farklı bir üslup ile popüler olmak kaygısı içermeden yazılsaydı kitap çok daha güzel işlenebilirdi.  00.00 Biri Sizi Düşünüyor
480 syf.
·7538 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitabın Konusu: Maya Efnan, kuzeni Dila ve Babaannesi dışında kimsesi olmayan 18 yaşında bir genç kızdır. Yaşadığı küçük kasabada 2 ayrı grup vardır. Bağımlılılar-yani diğer bir değişle Soğuklar- ve Avcılar. Avcılar genellikle şehri Soğuklardan koruyan bireylerdir. Maya sıradan bir günün akşamında, geçmeye çalıştığı köprüden nehre düşmek üzereyken Ayaz Tolunay tarafından kurtarılır ve uzatılan buz gibi soğuk bir el bütün hayatına dokunarak hayatını tepetaklak hale getirir. O geceden sonra Maya hiç istememesine rağmen Avcı olarak seçilince Avcıların eğitim gördüğü Akademi’ye gitmek durumunda kalır. Delicesine âşık olduğu Doruk Ilgaz ise Akademi’de önemli bir pozisyona sahiptir. Ve Maya, akademi’de vermek durumunda olduğu bir kararla daha önce kimsenin başına gelmemiş bir şeye imza atar. Bağımlılar ve Avcılar bu kez sıradan bir hayatın hayalini kuran, geceye doğmuş bir kız için karşı karşıya gelir. Siyahla beyazın, geceyle gündüzün, iyiyle kötünün anlamını yitirdiği bir iç savaş. Issız bir kasaba. Kusurlu bir kalp. Önce sahip olduğu her şeyi elinden alacaklar ve siz bunu her satır arasında hissedeceksiniz. Bu hikayenin masumu yok. Bu bir aşk hikayesi değil, nefret hikayesi. Gecenin soluğunu ensenizde hissedeceğiniz, okurken sıcak bir kahveye muhtaç olacağınız kadar soğuk bir hikaye.

Bu kitabı ilk olarak Wattpad uygulamasında yayınlanmaya başladığında okumuş ve aşırı beğenmiştim kesinlikle kitap olmayı sonuna kadar hak eden kaliteli bir kurguya sahip ki yazarının hayal dünyasına aşık birisiyim. Çoğu insan Wattpad platformunu sevmiyor fakat cidden kaliteli yazan ve yazma yeteneğinin keşfedilmesini bekleyen bir çok insan var ki çok şükür çoğu kaliteli yazanlar keşfedildi ve keşfediliyor onlardan biride Nagihan ne yazsa hiç düşünmeden tereddüt etmeden okurum.

Gecenin Hikayesi serisinin yeri bende çok ayrı bu seri resmen ruhuma dokunuyor kitabın içindeki karakterlerin acısı benim acımmış gibi hissediyorum okurken o derece bağımlısı oldum. Bu kitapta, hiç vazgeçmemeyi, acıyı, nefreti, ne olursa olsun yere ne kadar sert düşsek de düştüğümüz yerden güçlü bir şekilde kalkmayı ve sevilmeyi, sevilmek adına verilen savaşı okuyoruz. Nagihan'ın en sevdiğim tarafı güçlü kadın karakterleri yazması her ne kadar ilk başta karakter zayıfmış gibi gözükse de yavaş yavaş o kız karakterin her aldığı darbede, her yere düşmesinde ayağa nasıl güçlü kalktığını, her darbe sonrası nasıl güçlendiğini okuyoruz. Bu kitapta ki kız karakterimiz Maya daha 18 yaşında kimsenin yaşamadığı yaşasa bile dayanamayacağı o kadar acılar yaşadı ve yaşıyor ki buna rağmen ne kadar güçlü olup ayakta kalıp mücadele etmeye devam ettiğini okuyoruz. Yeri geliyor 18 yaşında bir çocuk, yeri gelince herkesin korktuğu 'Yıkıcı' lakabına yaraşır savaşçı bir kız oluyor.

Kitabın tek sevmediğim kısmı Maya'nın Doruk'a olan takıntısı bu onu aşk sanıyor ama hayır bu aşk olamaz bu düpedüz hastalık derecesinde bir takıntılık, saplanıp kalmış ona ne kadar canını yaksa da, ne kadar ihanete uğrasa da illa Doruk diyor başka bir şey demiyor oysa orada Kumral'ım yani Fetih dururken onu görmeyip Doruk uğruna Fetih'e ihanet etmesi beni çileden çıkarttı, çıkartıyor. Yazık benim Frambuazlı Cheesecake'ime . Oysa her günün sonunda Maya'yı bulan hep Fetih oluyor....
432 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Ne yazsa okunur denecek bir yazarın en yeni çiçeği. Konusu ve işlenişi bakımından çok başarılı bir genç yetişkin. Hatta okuduğum en başarılı genç yetişkin olabilir. Nagilanın kitaplarına zaten aşırı düşerim ama bu çok farklıydı. Kelimelerle bu kitabı ifade edebilmek çok zor ama kitap size kendini kelimeleri kullanarak çok güzel bir şekilde ifade ediyor. Nazlı karakterinin iç dünyası bence herkesin iç dünyasına benzer ama tabii ki sona doğu neden bu kadar baskın duygular içerisinde olduğunu ve kendisini yaşayamamasını anlıyoruz. Hayalet kesinlikle beklemediğim biriydi, kitap sona doğiru çokçok mükemmelleşti. Tek kelimeyle harika. Okumayan anlayamaz, okuyun anlayın.
416 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Çiçek'in neler yaşadığını çok merak ediyordum. Kitap elime ulaştığı gibi bir çırpıda okudum. Ama hem Çiçek'in yaşadıkları hem de kitabın içinde bize verilen mesajlar, hayatın çarpıcı gerçekleri bana düşündürttü gerçekten. Kitabın sonu ayrıca duygusal ve şok ediciydi. Ayza'yı da gerçekten çok çok çok seviyorum. Duyduğuma göre 04.04 de devam kitabı olacakmış. Şimdiden merakla ve heyecanla 04.04ü bekliyorum. Eğer hala okumadıysanız 02.02 ve 03.03ü şiddetle tavsiye ediyorum. 02.02 daha eğlenceli çerezlik bir kitap iken 03.03 gerçekten derin mesajlar içeriyor ve bir şeylerin farkına varmamızı sağlıyor. Her ne kadar söylecek daha bir sürü şey olmasına rağmen şimdilik söyleyeceklerimi bitiriyorum. Kitapla kalın
416 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10 puan
Hayatım boyunca her yıl en az 1 defa okuyacağım. Herkesin okuması gereken bir kitap. Çiçek... Ayza... Gerçekten iyi bir insan olmak istiyorsanız okuyun. İyi bir insan olmak ne demektir öğreniyorsunuz. İyki okumuşum :,) N. G. Kabal 03:03 Dolunayda Açan Çiçek

Yazarın biyografisi

Adı:
N. G. Kabal
Unvan:
Türk Roman Yazarı
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1994
1994 yılında halen yaşamakta olduğu İstanbul’da doğdu.Güzel Sanatlar fakültesinde Mimari Restorasyon eğitimi aldı. 16 yaşında yazdığı ilk uzun roman olan Gecenin Hikayesi fantastik türünde kaleme alınmıştır. Serinin ilk kitabı Aylema 2017 yılında, ikinci kitabı Aşeka 2019 yılında basıldı. 17 yaşında yazdığı genç kurgu türündeki Bugün Adımı Sen Koy isimli kitabı da geçtiğimiz yıl raflarda yerini alarak okuyucusuyla buluşmuştur.

Yazar istatistikleri

  • 641 okur beğendi.
  • 8,1bin okur okudu.
  • 342 okur okuyor.
  • 4.092 okur okuyacak.
  • 129 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları