Giriş Yap

Napoleon Hill

Yazar
7.9
443 Kişi
Unvan
Amerikalı Yazar ve Modern Kişisel-başarı Yayın Türünün İlk Yazarlarındandır.
Doğum
Abd, 1883
Ölüm
1970
Yaşamı
Hayat hikâyesini yazanlara göre Hill, Virjinya Wise County'nin Pound kasabasında iki odalı bir kulübede yoksulluk içinde dünyaya geldi. Annesi, Hill 10 yaşındayken öldü, babası iki yıl sonra yeniden evlendi. 13 yaşında küçük kasaba gazetesi "Mountain Reporter"de yazmaya başladı. Hukuk okumak için muhaberlikten kazandıklarını kullandı fakat sonra ekonomik gerekçelerle bundan vazgeçti. Sanayici ve zamanın en zengin insanlarından biri olan Andrew Carnegie ile yaptığı mülakat Hill'in kariyerindeki dönüm noktası oldu. Ünlü insanlarla yaptığı mülakatların bir parçası olan bu mülakatta Hill, Carnegie'nin başarı sürecinin basit bir formülle izah edilebileceğine ve sıradan insanlar tarafından da uygulanabileceğine inandığını keşfetti. Hill'den aldığı referans mektuplarıyla 500 başarılı ve çoğu milyoner olan erkek ve kadınla başarının formülünü keşfetmek ve yayınlamak için görüşmeler yaptı. Hill'in araştırmasında görüştüğü ünlü insanlar arasında Thomas Edison, Alexander Graham Bell, George Eastman, Henry Ford, Elmer Gates, John D. Rockefeller, Charles M. Schwab, F.W. Woolworth, William Wrigley Jr., John Wanamaker, William Jennings Bryan, Theodore Roosevelt, William H. Taft, Woodrow Wilson, Charles Allen Ward and Jennings Randolph bulunmaktaydı. Proje yirmi yıldan fazla bir zaman sürdü ve 1928'de "The Law of Success" adıyla kitaplaştırıldı. 1937'de Hill başarı formülünün halen basımı yapılan ve otuz milyondan fazla satış yapan "Think and Grow Rich" kitabında izahını yaptı.

İncelemeler

Tümünü Gör
280 syf.
·
19 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Tek cümleyle...
SPOİ İÇERİR! İnsan hayatında düşünmenin önemini anlatarak Huzurla beraber Zenginliği elde etmeyi anlatan bir eser. Hiç alıntı yapamadım çünkü her bölüm değerli bilgiler içeriyor ve Çeviri kötü, cümleler uzun ve bazen anlamasız, okurken tıkanıyor insan ama mesajları güzeldi. Kitabı özetleyen O tek cümle: "İNSAN, zihniyle inandığı herşeyi zihniyle başarabilir."
Reklam
240 syf.
·
3 günde
Kitap bize kısaca şunları söylüyor: Bir hedefiniz olsun, para olması gerekmez. Canlı bir şekilde gözünüzde canlandırın. Bir yere yazın, her gün tekrar edin. O hedefe ulaşmak için bir plan yapın, temel noktalar tarihleriyle kesin olsun. Gerçekleştirmek için çalışın. Gelişiminizi sevdiğiniz biriyle periyodik olarak paylaşın. Başkaları yaptı, siz de yapabilirsiniz! Motive edici bir kitaptı kişisel gelişim kitabı sevenler için ideal. Keyifli Okumalar...
·
240 syf.
·
13 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Okunması gereken tek kişisel gelişim kitabı diğerleri fasa fiso
Kişisel gelişim kitaplarının atası olarak bilinen bu kitapta yazarın sır olarak atfettiği başarının anahtarını okuyucuya sunuyor yeri geliyor ufak hikayelerle yeri geliyor başarı için yapılması gerekenlerle ve başarılı kişilerin yaptığı şeylerle anlatıyor sır olarak anlattığı şey bence kitabı okurken ve bitirdikten sonra okurun zihninde oluşan başarıya gidişin formülüdür çünkü kitapta çok fazla detaya yer verilmiş ve bunlarda yıllarımızı adamadan tam olarak yapılamayacak şeyler onun yerine başarının formülü bence okurun kitap sonunda aklında kalanlardır tek yapması gereken onu kullanmak. İncelemelerin kimisinde yazarın din hakkındaki yorumundan rahatsız olan kısımlar gördüm ama tam aksine benim çok hoşuma gitti ve din kurmacasına ufakta olsa dokundurmuş.
1 yorumun tümünü gör
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42