Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Napoleon Hill

Napoleon HillDüşün ve Zengin Ol yazarı
Yazar
8.0/10
475 Kişi
2.552
Okunma
186
Beğeni
13,7bin
Görüntülenme

Hakkında

Hayat hikâyesini yazanlara göre Hill, Virjinya Wise County'nin Pound kasabasında iki odalı bir kulübede yoksulluk içinde dünyaya geldi. Annesi, Hill 10 yaşındayken öldü, babası iki yıl sonra yeniden evlendi. 13 yaşında küçük kasaba gazetesi "Mountain Reporter"de yazmaya başladı. Hukuk okumak için muhaberlikten kazandıklarını kullandı fakat sonra ekonomik gerekçelerle bundan vazgeçti. Sanayici ve zamanın en zengin insanlarından biri olan Andrew Carnegie ile yaptığı mülakat Hill'in kariyerindeki dönüm noktası oldu. Ünlü insanlarla yaptığı mülakatların bir parçası olan bu mülakatta Hill, Carnegie'nin başarı sürecinin basit bir formülle izah edilebileceğine ve sıradan insanlar tarafından da uygulanabileceğine inandığını keşfetti. Hill'den aldığı referans mektuplarıyla 500 başarılı ve çoğu milyoner olan erkek ve kadınla başarının formülünü keşfetmek ve yayınlamak için görüşmeler yaptı. Hill'in araştırmasında görüştüğü ünlü insanlar arasında Thomas Edison, Alexander Graham Bell, George Eastman, Henry Ford, Elmer Gates, John D. Rockefeller, Charles M. Schwab, F.W. Woolworth, William Wrigley Jr., John Wanamaker, William Jennings Bryan, Theodore Roosevelt, William H. Taft, Woodrow Wilson, Charles Allen Ward and Jennings Randolph bulunmaktaydı. Proje yirmi yıldan fazla bir zaman sürdü ve 1928'de "The Law of Success" adıyla kitaplaştırıldı. 1937'de Hill başarı formülünün halen basımı yapılan ve otuz milyondan fazla satış yapan "Think and Grow Rich" kitabında izahını yaptı.
Unvan:
Amerikalı Yazar ve Modern Kişisel-başarı Yayın Türünün İlk Yazarlarındandır.
Doğum:
Abd, 1883
Ölüm:
1970

Okurlar

186 okur beğendi.
2.552 okur okudu.
243 okur okuyor.
2.520 okur okuyacak.
112 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
"Bütün dünya kazananları sever ve kimsenin kaybeden biri için zamanı yoktur..."
Reklam
"Her zorluk büyük bir kazancın tohumlarınıda birlikte getirir..."
Çoğu büyük insan, en büyük başarısını, en büyük başarısızlığının hemen arkasından elde etmiştir.
Napoleon Hill
Napoleon Hill
Enine boyuna düşünün, ama hareket etme zamanı geldiğinde düşünmeyi bırakın ve içine dalın.
Napoleon Hill
Napoleon Hill
Reklam
Günaydın
🌠🌸🌠 Bütün hayallerin umutla başladığını asla unutmayın. Mutlu sona ulaşan her başarı hikayesi, şu sözlerle başlar: 'Bir zamanlar umut eden bir adam veya bir kadın vardı.' Sizin hikâyeniz de aynı şekilde başlamalı.
Napoleon Hill
Napoleon Hill

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
240 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
12 günde okudu
Bu kitabı tekrar, tekrar okumakta yarar var. Her ne kadar okudukça tekrara düştüğünü düşünmeye başlayabilseniz dahi aslında kitabın içindeki telkin ruhu muazzam bir seviyede. Kalıcı etkiler bırakabilecek derecede bir çok öğreti barındırıyor hatta benliğinizde gözden kaçırdığınız detayları dahi onarmanıza yardımcı olabilir zira biz insanlar eksiksiz değiliz, kitaplar ve yeni öğrenimler ile açıklarımızı kapatmaya çalışıyoruz. Kişisel gelişim kitaplarını okumaktan sıkıldıysanız bile eğer bu kitabı okumadıysanız, kesinlikle bir an bile düşünmeden okumanızı tavsiye ederim.
Düşün ve Zengin Ol
Düşün ve Zengin OlNapoleon Hill · Altın Kitaplar · 20212,198 okunma
280 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
19 günde okudu
Tek cümleyle...
SPOİ İÇERİR! İnsan hayatında düşünmenin önemini anlatarak Huzurla beraber Zenginliği elde etmeyi anlatan bir eser. Hiç alıntı yapamadım çünkü her bölüm değerli bilgiler içeriyor ve Çeviri kötü, cümleler uzun ve bazen anlamasız, okurken tıkanıyor insan ama mesajları güzeldi. Kitabı özetleyen O tek cümle: "İNSAN, zihniyle inandığı herşeyi zihniyle başarabilir."
Huzurlu ve Zengin Olmak
Huzurlu ve Zengin OlmakNapoleon Hill · Sistem Yayıncılık · 200413 okunma
240 syf.
·
Puan vermedi
Sırrın Başladığı Nokta
Eğer "Çekim Yasası'nı uyguluyorum ama benim için çalışmıyor" ya da "bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor," diyorsanız, bu güçlü yasayı her defasında lehinize çalıştırmanın kanıtlanmış formülünü bu kitapta bulacaksınız! Napoleon Hill, Düşün ve Zengin Ol'u 1937'de, Henry Ford, Thomas Edison gibi birçok tanınmış ismin de bulunduğu çok başarılı 500 insan üzerinde yaptığı 25 yıllık bir araştırmanın sonucunda yazmıştır. Dünyanın en çok satan kitaplarından olan Düşün ve Zengin Ol'u şu anda elinizde tutuyor olmanız bir tesadüf mü? Bu kitapta yer alan 13 adımlık formül ile başarıya giden yolda sırrı kullanmakta ustalaşacaksınız. Bir kez okumak kesinlikle yetmez... Hayallerinize ulaşmak mı istiyorsunuz? O Zaman Hill'in ölümsüz kurallarını takip etmeniz yeterli!
Düşün ve Zengin Ol
Düşün ve Zengin OlNapoleon Hill · Altın Kitaplar · 20212,198 okunma