Noah D. Oppenheim

Noah D. Oppenheim

Yazar
7.6/10
74 Kişi
·
183
Okunma
·
1
Beğeni
·
492
Gösterim
Adı:
Noah D. Oppenheim
Unvan:
ABD'li yazar ve televizyon yapımcısı
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
376 syf.
·8/10
şundan eminim ki bir çok okuyucu kitabın adına önyargılı yaklaşıp gereksiz bir kişisel gelişim kitabı olacağını düşünecektir... Ansiklopedi tadında bir kitap olduğu için bir solukata okunacak bir kitap olmadığı gibi ilginizi çekmeyecek hatta tepkinizi çekecek konularda karşınıza çıkabilir (örn: Osmanlı'nın istanbul'u işgal etmesi diye geçer). Kitabın açıklamasında dediği gibi 7 farklı alandan her güne bir konu okunacak şekilde bir yıl gibi uzun bir vadeye konuları yaymış bir kitap..
okuyacak olanalara şunu tavsiye etmek istiyorum. kitapta bir konuyu bir sayfaya sığdırmaya çalıştığı için çok yüzeysel bir özet geçiyor bazen o konuyu okuduktan sonra yetinmeyip internetten daha geniş bilgi alırsanız kitap gerçekteen faydalı bir ansiklopedi haline gelir sizin için.
376 syf.
·103 günde·Beğendi·7/10
Kitap hergun baska bilgi veriyo. Calisan ve cok yorulan birisiyseniz, gece yatmadan basucunuzda hergun bi sayfa okuyup uyuyabilirsiniz. Ben bu sekilde okudugum icin kitabi bitirmem cok uzun surdu
376 syf.
·10/10
Genel kültür konusunda herkesin okuması gerektiğini düşündüğüm,açıklamalarda tarafsızlığını son derece beğendiğim bir kitaptı.Okuyucu için en güzel yönlerinden biri sıkıcı bir anlatım tarzı yok.Her gün 1 kişi bile okusanız bu sizin gelişiminize ve hayata karşı bakış açınıza çok katkı yapacaktır.Başucu olarak kullanılması gerektiğine inandığım bir kitap.Serinin diğer kitapları da çok güzel ama bence en iyisi bu.Biyografi severlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir kitap.
376 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Birçok konuda kısa öz bilgi barındıran yine bir başucu kitabı. Bu tür kitapları okumak insanı daha bir yavaş daha bir sabırlı yapıyor. Bir karmaşıklığın, kaosun olmadığı bu türdeki kitaplar beni daha bir mutlu ediyor. Herşey anlaşılabilir diye söylenir bu kitaplar. O kadar zorlamak ve zorlanmak aslında hep insanın bitmeyecek olan isteklerinden gelir.
376 syf.
·16 günde·Beğendi·10/10
Bu tarz eserleri severim. Daha önce "Dünyayı Değiştiren 100 Fikir" kitabını okumuş ve çok beğenmiştim. Benzer tarzda bu kitapta 365 güne 7 farklı alanda 365 farklı konu sığdırılmış. Amaç hergün yeni birşey öğretmek sanırım. Çok kapsamlı olmasada farklı alanlardan bilgi edinilebilecek. Bilgi açlığını bir nebze olsun hafifletecek bir eser.
Kitap kısa güzel bilgiler veriyor. Ancak bazı konular epey yüzeysel kalıyor. Daha detaylı ve çarpıcı kısımlarını öğrenmek istiyorsunuz. Bununla beraber genel olarak faydalı olacaktır okuyucuya
376 syf.
·7/10
Genel hatlarıyla hızlandırılmış kültür kursu denebilir. Tabi herşeye birkaç sayfada değinmiş, ne kadar yeterli tartışılır. Ama fikir sahibi olmak adına gayet güzel ve ilgini çekebilecek bir konu hakkında farkındalık yaratıyor ve daha çok araştırmaya teşvik ediyor.
457 syf.
·104 günde·Beğendi·7/10
Ansiklopedik tarzda bir kitap...içinde felsefe ,muzik,tarih gibi alanlarda kisadan bazı geçişler yapılmış.aslında bir kültür kitabi ben çok faydalı buldum
376 syf.
·8/10
Bazı önemli kişiler eksik, çoğu biyografi oldukça kuru anlatılmış. Yine de toplu şekilde böyle bir kaynağı okumak keyifli ve öğretici. Dünya tarihine kişiler üzerinden büyük resimden bakmak için tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Noah D. Oppenheim
Unvan:
ABD'li yazar ve televizyon yapımcısı

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 183 okur okudu.
  • 84 okur okuyor.
  • 382 okur okuyacak.
  • 13 okur yarım bıraktı.