Nükhet İzet

Nükhet İzet

Çevirmen
8.3/10
111 Kişi
·
332
Okunma
·
2
Beğeni
·
157
Gösterim
Adı:
Nükhet İzet
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
112 syf.
Serinin dördüncü ve son kitabı. Kitapların her biri bir saat dolmadan okunabilecek şekilde. Çocuk kitabı okumayı her zaman sevmişimdir. Çocuklar için ideal bir seri. Yazar çocuklara hitap etmeyi çok iyi biliyor. Benim için ise masal tadında oldu ve çocukluğuma gidip, epeyce eğlendim.
567 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
Fransız yazar her kitabında olduğu gibi bu romanında’da kendini aşmış. Hikaye o kadar sürükleyici ki, kurgu o kadar güzel olmuş ki, iş yerinde mola saatimde, yolda ve hatta gece yarısı uykumdan kalkıp hikayenin devamını merak ettiğim için uykumdan fedakarlık edip okuyorum.

İki yabancı kişinin çarpışmasıyla ve birbirlerinin telefonlarını yanlışlıkla alıp farklı ülkelere gitmeleriyle hikaye başlıyor.

Cep telefonlardaki sır’lar..

Çok beğenip elinizden ayırmadan okumak isteyeceğiniz bir kitap. Bende direk fransızca kitabı olduğu için, çok kolay okudum.
128 syf.
Bazı kitaplarda her ne kadar çocuk kitabı olduğu belirtilse de, ne yazık ki çocuklara uygun olmayabiliyor. Bu seri o kitaplardan değil. Okumayı söken her çocuğun rahatlıkla okuyabileceği ve kesinlikle onlara uygun bir kitap. Benim için de çok eğlenceli ve masumiyeti hatırladığım bir kitap oldu.
96 syf.
Kitaplığı temizlerken bulduğum bir kitap daha. Bağış yapmak için ayırdığım kitapların arasında öylece sevimli sevimli duruyordu. Kitapları vermeden önce okurum mutlaka. Özellikle çocuk kitabıysa okumaya özen gösteriyorum, ne gönderdiğimi bileyim diye. Çünkü bazı çocuk kitapları çocuklara hiç uygun olmayabiliyor. Bu kitap kapağı gibi sevimli ve sıcak bir kitap. Çocukların okumayı söktükleri anda rahatlıkla okuyabilecekleri, eğlenceli ve küçük iyilikler aşılayan bir kitap.
112 syf.
Kızım ile birlikte, okuduğumuz serinin birinci kitabıdır. Her ebeveyn gibi, kızıma aldığım kitapları önce ben okurdum. Annesini görüp de, feyz alsın diye. Nitekim de, böyle renkli, pullu kitaplar sayesinde kızım okuma alışkanlığı kazandı. O zaman kızım on yaşındaydı. Daha dün gibi hatırlarım, kitapçıda kitapları görür görmez ben fark etmeden bütün seti alıp, benim kitaplarımın üzerine koymuştu. Şu anda on yedi yaşında olmasına rağmen, kitaplar hala kitaplığımızın en özel bölmesinde durmaktadır. Bir çok çocuk kitaplarını, mezun olunca okula hediye etse de, kendisi için önemi ve anlamı büyük olan bazı kitaplarını ayırmıştır. Hatta öğretmeni,hususi olarak eve gelip ayırdığı kitapları istemiş olsa da kızım, onları saklamayı yeğlemiştir. Sevgili ebeveynler, sizlerde küçük çocuklarınıza okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitapları sevdirmek istiyorsanız bu seri ile başlayabilirsiniz...
112 syf.
·1 günde·4/10
Cidden okuduğum en kötü çocuk kitabıydı sanırım. Içindeki hikayelerden hicbir ders ve sonuç çıkaramadım. Ve keyifli bir şekildede okumadım. Dilide hiç akıcı değildi. Bu aya kötü bir başlangıç yaptım. Tek bir iyi hikaye vardı. Oda filmi olan ilk hikaye ormanda büyüyen insanın hikayesiydi.
Kitabın konusu gerçekten güzel. Yazarın hakkını yememek lazım. Ama beni sıkan tarafları oldu. Mesela olay Paris'te geçiyor. Yazar Paris'in bütün sokaklarını,eserlerini anlatmış. Bilgi verse yine tamam derim ama sürekli Fransızca isimler geçince çok boğuldum. Bunun gibi nice sebepler var, bu yüzden yarım bıraktım...
384 syf.
·Beğendi·10/10
Gulliaume Musso her kitabını hayranlıkla okuduğum bir yazar. Zekasına imrendiğim ender yazarlardan. Yoruma dahi gerek yok. Her kitabını okumanızı tavsiye ederim.
112 syf.
·Beğendi·10/10
Keşke bu kitabın tüm serileri bende olsa da okusam. Çok güzel bir kitap. Kitapta her şey var. En başında aileyi tanıtıyor. Sonra mambo dans akademisini, içindekileri , insanların bu kitap ile ilgili düşünceleri, günlüğün eceye söyledikleri.
En sonunda da günlüğümden sevgilerle 4' ün ilk tadımlık sayfaları kitapla ilgili test ve sizinle ilgili test. Bale deki bazı hareketler bir baleci hakkında da bilgi. Bu kitabı sizler de okuyun çok güzel. .

Yazarın biyografisi

Adı:
Nükhet İzet
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 332 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 89 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.