Nükhet İzet

Nükhet İzet

Çevirmen
8.5/10
173 Kişi
·
482
Okunma
·
2
Beğeni
·
177
Gösterim
Adı:
Nükhet İzet
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
112 syf.
Serinin dördüncü ve son kitabı. Kitapların her biri bir saat dolmadan okunabilecek şekilde. Çocuk kitabı okumayı her zaman sevmişimdir. Çocuklar için ideal bir seri. Yazar çocuklara hitap etmeyi çok iyi biliyor. Benim için ise masal tadında oldu ve çocukluğuma gidip, epeyce eğlendim.
567 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10 puan
Fransız yazar her kitabında olduğu gibi bu romanında’da kendini aşmış. Hikaye o kadar sürükleyici ki, kurgu o kadar güzel olmuş ki, iş yerinde mola saatimde, yolda ve hatta gece yarısı uykumdan kalkıp hikayenin devamını merak ettiğim için uykumdan fedakarlık edip okuyorum.

İki yabancı kişinin çarpışmasıyla ve birbirlerinin telefonlarını yanlışlıkla alıp farklı ülkelere gitmeleriyle hikaye başlıyor.

Cep telefonlardaki sır’lar..

Çok beğenip elinizden ayırmadan okumak isteyeceğiniz bir kitap. Bende direk fransızca kitabı olduğu için, çok kolay okudum.
96 syf.
Kitaplığı temizlerken bulduğum bir kitap daha. Bağış yapmak için ayırdığım kitapların arasında öylece sevimli sevimli duruyordu. Kitapları vermeden önce okurum mutlaka. Özellikle çocuk kitabıysa okumaya özen gösteriyorum, ne gönderdiğimi bileyim diye. Çünkü bazı çocuk kitapları çocuklara hiç uygun olmayabiliyor. Bu kitap kapağı gibi sevimli ve sıcak bir kitap. Çocukların okumayı söktükleri anda rahatlıkla okuyabilecekleri, eğlenceli ve küçük iyilikler aşılayan bir kitap.
Kapalı Mavi
Kapalı Mavi Sihirli Tekboynuz 2 - Hayaller Gerçek Olabilir'i inceledi.
128 syf.
Bazı kitaplarda her ne kadar çocuk kitabı olduğu belirtilse de, ne yazık ki çocuklara uygun olmayabiliyor. Bu seri o kitaplardan değil. Okumayı söken her çocuğun rahatlıkla okuyabileceği ve kesinlikle onlara uygun bir kitap. Benim için de çok eğlenceli ve masumiyeti hatırladığım bir kitap oldu.
112 syf.
·1 günde·4/10 puan
Cidden okuduğum en kötü çocuk kitabıydı sanırım. Içindeki hikayelerden hicbir ders ve sonuç çıkaramadım. Ve keyifli bir şekildede okumadım. Dilide hiç akıcı değildi. Bu aya kötü bir başlangıç yaptım. Tek bir iyi hikaye vardı. Oda filmi olan ilk hikaye ormanda büyüyen insanın hikayesiydi.
Kitabın konusu gerçekten güzel. Yazarın hakkını yememek lazım. Ama beni sıkan tarafları oldu. Mesela olay Paris'te geçiyor. Yazar Paris'in bütün sokaklarını,eserlerini anlatmış. Bilgi verse yine tamam derim ama sürekli Fransızca isimler geçince çok boğuldum. Bunun gibi nice sebepler var, bu yüzden yarım bıraktım...
112 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Seenoe tepelerinde sıcak bir akşamdı.Saat yedi olmuştu.ve baba kurt uyanmış kaşınıyor,esniyor, ve patilerini esnetiyordu.Anne kurt yatağı yerden yararlanıp cıyaklayan dört yavrusunu okşadığı sırada ay ışığını kurt ailesinin yaşadığı mağaranın girişine vuruyordu . Yudrad kiplerin orman kitabı yıllar boyunca hem çocuklar hem de yetişkinler eğlendirmiş hikayelerde dolu dolu bunlardan bilinen ormandan kurtlar tarafından büyütülen mowgilllinşn öyküsü cesaret kararlılık nezaket ve bilgilik dolu hikayelerin rehberliğinde bir orman macerasına hazır mısın ? Tavsiye edeim:)
64 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Üç kardeş(Kleris, Jülyen, Tomas ve Wifi), Mark amcalarının çalıştığı yere gidiyorlar. Mark amcalarının işaretlediği pandalardan Lopo'nun hareketsiz kalmasıyla doğadostu kardeşlere bir macera çıkıyor. Doğadostu kardeşler Lopo'yu ararken iki kaçak avcıyı yakalıyorlar ve üç kardeş Lopo'yo buluyorlar. Ben sevdim tavsiye ederim.
384 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Gulliaume Musso her kitabını hayranlıkla okuduğum bir yazar. Zekasına imrendiğim ender yazarlardan. Yoruma dahi gerek yok. Her kitabını okumanızı tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nükhet İzet
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 482 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 111 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.