Adı:
Andersen Masalları
Baskı tarihi:
Ağustos 2012
Sayfa sayısı:
280
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789751414779
Kitabın türü:
Çeviri:
Seda Çıngay
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Remzi Kitabevi
Dünyanın ünlü anlatıcısının seçilmiş masalları
bu ciltte!

Andersen'in en bilinen masallarının toplandığı bu kitap,
onun sevilen karakterlerini içeriyor.

Güzel resimlerle süslenmiş ve akıcı bir dille yeniden anlatılmış
bu masallar, her aile kütüphanesinin vazgeçilmezi olacak.

Parmak Kız
Çirkin Ördek Yavrusu
Küçük Denizkızı
Karlar Kraliçesi ve diğerleri.
304 syf.
·10/10
Çok küçükken okuduğum bir kitaptır. Amcamın memleketi ziyaret hediyesi olarak istemiştim. Kitap bulamamaktan tekrar tekrar okurdum. Her satırı ezberimde olurdu. O zamanlar her istediğin kitaba netten ulaşma fırsatı yoktu tabi. Gözümüzün nuru gibi bakardık kitaplarımıza. Hiç kimseleri dokundurtmazdık eskir diye. Masallarin içine girer bazen korkar bazen heyecanlanir gulerdik. Tek zevkimiz kitap okumaktı. Şimdiki çocuklar anca tablette oyun oynasın.
64 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
:)) İçerisinde küçük büyük hemen hemen çoğu insanın bildiği çocuk klasiklerini barındıran bu mini mini hikaye kitabı totalde 45 dakikanızı almayacak kadar kısa , hani olur da çocukluğumun masallarına döneyim derseniz zamanınızı geçirmek için oldukça ideal. :))
304 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Şubat serisinin 2.kitabı
.
.
Herkese merhaba.
Bu ay çok yavaş ilerliyorum gibi geliyor banaBu duruma kafa taksamda bir kitabın daha sonuna geldim.Şubat ayında okuma grubumuz ile beraber okuduğumuz Seçme masallar bana ilk okul yıllarımı anımsattı.O zamanlar ismini hatırlamadığım onca kitaplar içinden en nadide masalların bu kitapta biraz daha büyümüş halini buldum.Bu beni maziye götürürken içimde ki çocuğa da çok iyi geldi.Hele o çirkin ördek yavrusunu okurken farklı bir haz aldım.Canlı olmayan nesnelerin konuşturulması kitaba hava kattığı gibi kısa kısa masallar şeklinde olması sıkmadı .İçinde en çok beğendiğim ise gene çirkin ördek yavrusu olduAma genel olarak masallar güzeldi..
Sizinde seveceğinizi umuyorum.
Hepinize iyi okumalar
.
@bercesteruhum
Zehra Balcı 🧕
.
304 syf.
·26 günde·6/10
Malum masal olduğu için belirli kalıplar var. Çirkinsen; güçsüz ve zavallısındır bir mucize olup güzelleşirsen insanlar seni kale alır masalın yıldızı olursun...Kralın kızıysan dünya güzelisindir -tek meziyetin budur- bir yerde evleneceğin adamı beklersin... Fakir bir adamsındır bir mucize olur zenginleşirsin ve gözünü hemen kralın kızına dikersin... Hep bir arz- talep, güzel-çirkin,zengin-fakir dayatması bence çocuklar için uygun değil yetişkinler okuyup ders çıkarmalı
280 syf.
·Beğendi·7/10
Bazı kitapları ikinci kez okumayı saçma buluyorum; ama aradan uzun yıllar geçmişse, kitabı tekrar okuduğunuzda bambaşka bir tat ve duyguyla karşılaşıyorsunuz. Bazen eskiden hissettiklerinizin saçma olduğunu düşünürken, bazen de hiç fark etmediğiniz bir yanını kendinize yakın buluyorsunuz.
280 syf.
·13 günde·Beğendi·6/10
içinde farklı farklı hikayelerin olduğu bir masal kitabı adından da anlaşıldığı üzere Andersen Masalları hikayeleri tamamıyla hayal ürünü.Yaratıcılık ve emek var kitabın nasıl bittiğini anlamadım bile herkesin zevki farklıdır. Ama tavsıye ederim resimleri yok sadece yazı bu arada düşünmeyi geliştirdiğini düşünüyorum
304 syf.
·4 günde·8/10
Bir büyüklere masallar kitabını daha bitirdim, evet masal denildiğinde genellikle akla çocuklar gelir ama bu kitabı elinize aldığınızda biz büyüklere daha uygun olduğunu görüyorsunuz. Birçok masalda verilmek istenenin eksikliğini kendi yaşadıklarımızda ya da bir yakınımızın dile getirişinde hala duymaya devam ediyoruz. Masal denildiğinde hep mutlu son gelir akla ama bu kitapta birçok masalın mutlu sonu geçtim bazen sonu havada kalmış ve sizin hayal gücünüz devreye giriyor. Bu durum benim hoşuma gitti, en azından gerçek dünyaya daha yakın hissettim, bazı ifadeleri kendi yaşadıklarımla içselleştirebildim.
Her masal güzel miydi derseniz hepsinde aynı tadı alamadım ama birçoğunu sevdiğim için onları görmezden gelmem zor olmadı.
Masallarda en sevdiğim özellik mantık aranmaması ve herhangi bir nesnenin dile gelmesi ve onların kendi dünyası üzerinden bizim hislerimize tercüman olmaları, belki de bunda küçükken çok sevdiğim benim için değerli olan eşyalarıma en yakınım gibi davranmam ya da hala bir kitabımın sayfasını yanlışlıkla kıvrılmasına sebep olduğumda canının yandığı hissedip onu düzeltmem gibi anlamlar yükleyerek onlarla bir gönül bağı kurmamın ilgisi olabilir. :) Bu duyguyu bol bol yaşadım, o yüzden de masal seven benim için güzel bir yolculuktu, okuyanlar da aynı tadı alabilir umarım. :)
280 syf.
·Beğendi·7/10
Hepimizin çocukluğumuzda okuduğu masallar. Fakat bir önemli özellikleri var ki, bu yaşta da okuyunca yeni şeyler öğretebiliyorlar. Geçmişin çocukları olan bu günün büyüklerine tekrar okumalarını tavsiye ederim.
304 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Çirkin ördek yavrusu,kral çıplak hikayesi,kurşun asker,kibritçi kız ve daha niceleri...Çocukluğumuza dönmek için tekrar okumanızda yarar var.Belki de çocuğunuza uçururken okursunuz bu masalları artık.
280 syf.
·Puan vermedi
Çok öncelerde okumuşdum onun için pek aklımda kalmamış ama şukadarını söyleyeyim küçükken okuduğum 1 masal kitabını şimdi okuduğum ciltlerle kitaba tercih ederim.
304 syf.
·25 günde·9/10
Masallar, bir mesaj vermek için, toplumsal farkındalıkları anlatmak için, herkesin kabul ettiği 'iyi' ve 'kötü' kavramlarını resmetmek için yazılır. Okuyan kişi, masallardan kendisine göre anafikir çıkarır ve bu anafikri genelde çocuklara aktarır. Masalın muhatabı genelde çocuklar olmasına karşın her yaştan insanın okuması gereken pasajlardır. Özellikle klasikleşen masalların bilinmesi, okunması, anlaşılması hayatın her alanında rehber olur.

Bu açıdan Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen'in Seçme Masallar kitabı, hem masal çeşitliliği hem de kaynağını bilmediğimiz klasikleşen masallara sahip olması açısından kütüphanede bulunması gereken, her daim başvurabileceğimiz kitaplardan olduğunu düşünüyorum.
Güneş üstüme ışınlarını yolluyor,rüzgar beni öpüyor! Ne büyük birer nimet bunlar!
Hans Christian Andersen
Sayfa 22 - Türkiye iş bankası

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Andersen Masalları
Baskı tarihi:
Ağustos 2012
Sayfa sayısı:
280
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789751414779
Kitabın türü:
Çeviri:
Seda Çıngay
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Remzi Kitabevi
Dünyanın ünlü anlatıcısının seçilmiş masalları
bu ciltte!

Andersen'in en bilinen masallarının toplandığı bu kitap,
onun sevilen karakterlerini içeriyor.

Güzel resimlerle süslenmiş ve akıcı bir dille yeniden anlatılmış
bu masallar, her aile kütüphanesinin vazgeçilmezi olacak.

Parmak Kız
Çirkin Ördek Yavrusu
Küçük Denizkızı
Karlar Kraliçesi ve diğerleri.

Kitabı okuyanlar 718 okur

  • Mustafa Doğan
  • Umay Vurucu
  • erva
  • Cansu Demir
  • Şadan Çağlar
  • BEB
  • A Girl From Wonderland
  • Şeyma Kemer
  • Roniya
  • Gozde kurtulus

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.8
14-17 Yaş
%8.4
18-24 Yaş
%27.2
25-34 Yaş
%26
35-44 Yaş
%21.4
45-54 Yaş
%11.3
55-64 Yaş
%1.2
65+ Yaş
%0.9

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%79.8
Erkek
%20

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%22.6 (21)
9
%6.5 (6)
8
%12.9 (12)
7
%12.9 (12)
6
%3.2 (3)
5
%5.4 (5)
4
%1.1 (1)
3
%1.1 (1)
2
%0
1
%1.1 (1)

Kitabın sıralamaları