Sinderella (Kül Kedisi)

8,4/10  (48 Oy) · 
419 okunma  · 
30 beğeni  · 
1.328 gösterim
Bir zamanlar, Sindiralla adlı iyi yürekli ve güzel bir kız vardı... Annesi öldüğü için babası yeinden evlenmişti. Sindirella'nın üvey annesinin iki vardı... Bir süre sonra Sindirella'nın babası da öldü. O günden sonra Sindirella'nın yaşamı güçleşti... Bir gün Sindirella'nın kardeşleri sarayda düzenlenen baloya çağrıldılar. Üvey annesinin baloya götürmediği sindirella buna çok üzüldü. Sonra ne oldu dersiniz? Sindirella'nın heyacanlı ve sihirli öyküsü de böylece başlamış oldu.
 • Baskı Tarihi:
  1970
 • Sayfa Sayısı:
  64
 • ISBN:
  9799753934946
 • Yayınevi:
  Koza Kitap
 • Kitabın Türü:
Nergiz 
18 Eyl 09:47 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sindirella kitabın en sevdigim kitaplardan birisidır. Çok büyük bir zevkle okudum. Sindirella'nın cesur karakterini çok beğendim. Okumayanlara tavsiye ederim. Keyifli okumalar. :)

Yıllar sonra oğlum la beraber oğlum sayesinde nostaljik yaşadım güzel oldu hayatın tekrarı gibi güzel oldu iyiki de kitaplar var dediğim anlardan​ birini yaşadım...

Berçem Arslan 
28 Haz 00:10 · Kitabı okudu · Puan vermedi

hayatımda ilk duyduğum hikaye ve anlatması için ablama ısrar ettiğim bir hikayeydi sinderella nın o iyi kalbi cesur olması beni etkilemişti çok hayal kurmuştum

Tuğba Onat 
01 Tem 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Küçükken en sevdiğim hikayeydi. Kaç kere okudum bilmiyorum. Canım her sıkıldığında elime alır üvey kız kardeşlerin hayal kırıklığını okuduğumda Sindrella'nın prensle olduğu kadar mutlu olurdum. Hala hayatımda önemli bir yere sahip olan bir kitabımdır.

Güler Bilkay Aygün 
14 Haz 23:00 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlkokul yıllarımda okuduğumda çok etkilenmiştim. Daha sonra defalarca yerli ve yabancı film versiyonlarını da severek izlediğim, gerçek bir klasik.

Emre Şeyda 
21 Nis 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Sindirella kitabı küçüklüğümde defalarca okuduğum ardından da çeşit çeşit versiyondaki filmlerini izlediğim enfes bir masal kitabıdır. İçerdiği fantastik öğelerle birlikte gerçekten de pek çok çocuğun çocukluğunu etkildeğini düşünüyorum. Ne zaman büyük bir kabak görsem aklıma bu hikaye gelir mesela. Hayal gücüne bakar mısınız kabak bir arabaya dönüşüyor. Ayrıca Kül Kedisi'inin çektikleri ve yaşama olan arzusu da hayranlık vericidir. En sevdiğim masallardan olan Kül Kedisi pek çok filme tamamıyla konu olmuşken (ilk çekilen cindirella dahil) pek çok filmde de kendisinden esintiler bulabiliriz. Bunu en çok çizgi filmlerde görebiliriz.

elif akkoca 
 12 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

İnsanız, kaç yaşına gelirsek gelelim masala ihtiyaç duyuyor içimizdeki çocuk. Bilmeyen yoktur Grimm Kardeşlerin bu masalını.Ben de bu kitabı okumadan bilenlerdendim.Okumak bugüne kısmetmiş.İyi olanın her zaman kazanmadığını biz bilsek bile siz içinizdeki çocuğa arada böyle güzel masallar okuyun, kaç yaşında olursanız olun, içinizde bir yerlerde hala masallara inanan temiz, masum bir çocuk kalsın.

Zeynep 
14 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Külkedisi :) kiz olupta küçükken bu hikayeden etkilenmeyen yoktur herhalde; ama şimdi kizima okurken baktiğimda ' herzaman iyiler kazanir' mesaji çok ironik. tek tarafli bakilan bir roman. Herkes tamamen iyi ya da tamamen kötü olamaz. Masali degiştirerek kizima okuduģum dogrudur :D :D

Ceren Acer 
26 Mar 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Küçükken her sıkıldığımda okuduğum bir masal kitabıydı. Her okumaya başladığımda sanki hiç okumamış gibi heyecanla dolardı içim. Kül Kedisi hayali arkadaşım olmuştu birden. Aynı gün içerisinde tekrar tekrar okuduğum bile olmuştur bu masal kitabını. Kül Kedisinin iyi olan kalbi yaşadığı talihsizliğe üzülmeme neden oluyordu. Bu kadar iyi bir insan neden üzülmeyi hak eder ki diye masal kitabını sorgulamaktan alamıyordum kendimi o zamanlar. Kül Kedisi masalı sona yaklaştıkça hem hüzünlenir hem de mutlu olurdum. Hüzünlenirdim çünkü masal bitiyordu, mutlu olurdum çünkü mutlu sona yaklaşıyordum. Nihayet Kül Kedisi mutlu olacaktı... Bu masal kitabı bana sorgulamayı öğreten ilk masal kitabıdır. Onun içinde bu masalın yeri bende başkadır.

Bengi 
14 Şub 2016 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

İyiliğin gücünü, sizi olduğunuz gibi seven birinin verdiği mutluluğu vurgulayan Sinderella'nın 2015 İngiliz yapım sinema uyarlamasını dün keyifle izledim gerçekten çok güzel çekilmiş. Özellikle sürücü ve uşakların sevimli hayvancıklara dönüştüğü sahneye bayıldım..Keşke daha çok masal beyaz perdeye uyarlansa..