Kurşun Asker

8,1/10  (51 Oy) · 
384 okunma  · 
35 beğeni  · 
1.910 gösterim
Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde bir evin bir oğlu varmış. Bu çocuğun ismi Pedrin imiş. Pedrin bir evin bir çocuğu olduğu için, çok canı sıkılırmış. Babası bu nedenle Pedrin'e birçok oyuncaklar alırmış. Pedrin zamanının çoğunu oyuncakları ile geçirir, can sıkıntısını geçirmeye çalışırmış. 

Pedrin, oyuncakları araında en çok kurşun askerlerini severmiş. Pedrin'in minim mini tam yirmi beş tane kurşun askeri varmış.

 

( Tanıtım Bülteninden )
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  48
 • ISBN:
  9789754768824
 • Orijinal Adı:
  Den Standhaftige Tinsoldat
 • Çeviri:
  Ekrem Aytar
 • Yayınevi:
  Damla Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Filiz 
03 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kurşun asker kitabını okuduğumdan sonra bir çok klasik kitap okumaya başladım ve en güzeli diyebilirim size. Kitap bir kurşun askerin ayağından sakat olduğunu anlatıyor. Herkese tavsiye ederim.Keyifli okumalar.

Sude ortakaya 
12 Şub 2017 · Beğendi

Ben bu kitabın adını,hikayesini hep duyardım ama hiç okumamıştım 8-9 yaşımdayken bu kitabın aynısını okumuştum fakat yarısını.Bu gün düşündüm ve okudum iyiki de okumuşum çünkü bu kitabın güzelliğini tekrar hatırlamış oldum okumak isteyenlere tavsiye ederim.

Kurşun Asker benzeri kitaplar

Bekir İstanbul 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitap bana biraz tuhaf geldi. Başlangıcı ve sonu tuhaftı. O pencereden düşmesiyle macera başlıyor fakat o pencereden neden düştü! Sonu daha da tuhaf. Yani niye öyle bitti ki! (Spoiler vermek istemiyorum) Orta kısımda geçen macera dolu hikaye güzeldi. Çocukların ilgisini bu kısım çekebilir. Fakat özellikle kitabın son kısmı çocukların kafasını karıştırabilir...

Büşra Civaş 
07 Şub 11:44 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kitap okuma alışkanlığımı kazandığım kitap diyebilirim aslında. Bu kitabı okuduktan sonra içimde hep okuma isteği uyanmıştı ve defalarca okumuştum. Hem çok beğendiğim için hem de o zamanlar kütüphanemde pek fazla kitap olmadığı için. Okuma yazma bilmeyen kardeşime fotoğraflarını göstererek tekrar tekrar okumuştum. Yıllar geçmiş üstüne ama hala aynı mutlulukla gülümseyerek hatırlıyorum bu kitabı. :)

Zeynep Kesdal 
29 Haz 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 6/10 puan

Kitap; çocukların hayal dünyasını geliştiren güzel bir kitap. Okurken kendimi olayın içinde buldum. Kitap çok akıcıydı. 1 günde bitirdim...

Zeynep 
17 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Aşka kavuşmak için illa ki yanmak mi gerekir? Kursun asker masalinin cok kaderci bir yaklaşimda oldugunu dusunuyorum. Kızıma okuma konusunda tereddütlüyüm.