Kurşun Asker

7,9/10  (26 Oy) · 
263 okunma  · 
21 beğeni  · 
1.273 gösterim
Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde bir evin bir oğlu varmış. Bu çocuğun ismi Pedrin imiş. Pedrin bir evin bir çocuğu olduğu için, çok canı sıkılırmış. Babası bu nedenle Pedrin'e birçok oyuncaklar alırmış. Pedrin zamanının çoğunu oyuncakları ile geçirir, can sıkıntısını geçirmeye çalışırmış. 

Pedrin, oyuncakları araında en çok kurşun askerlerini severmiş. Pedrin'in minim mini tam yirmi beş tane kurşun askeri varmış.

 

( Tanıtım Bülteninden )
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  48
 • ISBN:
  9789754768824
 • Orijinal Adı:
  Den Standhaftige Tinsoldat
 • Çeviri:
  Ekrem Aytar
 • Yayınevi:
  Damla Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Bekir İstanbul 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitap bana biraz tuhaf geldi. Başlangıcı ve sonu tuhaftı. O pencereden düşmesiyle macera başlıyor fakat o pencereden neden düştü! Sonu daha da tuhaf. Yani niye öyle bitti ki! (Spoiler vermek istemiyorum) Orta kısımda geçen macera dolu hikaye güzeldi. Çocukların ilgisini bu kısım çekebilir. Fakat özellikle kitabın son kısmı çocukların kafasını karıştırabilir...

Sude ortakaya 
12 Şub 15:09 · Beğendi

Ben bu kitabın adını,hikayesini hep duyardım ama hiç okumamıştım 8-9 yaşımdayken bu kitabın aynısını okumuştum fakat yarısını.Bu gün düşündüm ve okudum iyiki de okumuşum çünkü bu kitabın güzelliğini tekrar hatırlamış oldum okumak isteyenlere tavsiye ederim.

Zeynep Kesdal 
29 Haz 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 6/10 puan

Kitap; çocukların hayal dünyasını geliştiren güzel bir kitap. Okurken kendimi olayın içinde buldum. Kitap çok akıcıydı. 1 günde bitirdim...

Zeynep 
17 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Aşka kavuşmak için illa ki yanmak mi gerekir? Kursun asker masalinin cok kaderci bir yaklaşimda oldugunu dusunuyorum. Kızıma okuma konusunda tereddütlüyüm.