Nurdan Damla

Nurdan DamlaHazreti Hatice yazarı
Yazar
9.0/10
1.107 Kişi
5,2bin
Okunma
412
Beğeni
22,2bin
Görüntülenme

Hakkında

Yazar, 1963 yılında Erzurum'da doğdu. Aslen Iğdır'lıdır. İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesinde eğitim gördü. Şiir, roman, hikaye, makale ve denemeleri küçük yaşlardan itibaren çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlandı. Yazarın yazmış olduğu birçok tiyatro oyunu sahnelendi. Özellikle şiir ve hikaye dallarında çeşitli ödüller kazandı. En son eseri olan '365 Günde Sevgili Peygamberim' kitabıyla Türkiye Yazarlar Birliği Çocuk Edebiyatı Ödülü'nü alan yazar '2007 Yılının Çocuk Yazarı' seçilmiş olup eserleri on bir dile çevrilmiştir. Çocuk hikayeleri, şiir, roman, gezi notları ve deneme dallarında muhtelif eserleri mevcuttur. Yazar, Çocuk Edebiyatçıları Birliği'nin kurucularından olup Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği'nin Yayın Kurulu Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Hz. Muhammed'i Tanıma ve Tanıtma Uluslararası Derneği kurucularındandır. Evli ve 3 çocuk annesidir.
Unvan:
Yazar
Doğum:
Erzurum, Türkiye, 1963

Okurlar

412 okur beğendi.
5,2bin okur okudu.
259 okur okuyor.
1.593 okur okuyacak.
135 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Musa Nebinin Duası
"Rabbim, o kadar muhtaç ve o kadar çaresizim ki Senden gelecek her hayra muhtacım."
Sayfa 144Kitabı okudu
Sallallahualeyhivesellem..
- "Ruhum sana âşık, sana hayrandır efendim. Bir ben değil, âlem sana kurbandır efendim.."
Reklam
Anne yüzü hiç unutulmayacak bir yüzdür. Hz. Muhammed Mustafa (sav)
Sayfa 107Kitabı okudu
Sanatkârın sanatı nasıl eserinde konuşursa ebeveynin anne babalığı da evladın ahlâkında, kişiliğinde ve karakterine işlenirdi.
Sayfa 284Kitabı okudu
Birazda Duygusallık :))
Nurdan Damla
Nurdan Damla
’ ya kaleminden Hz. Aişe’yi de bir gün okuma şansına vakıf olabilirim inşallah diye söylemiştim. Gönülden duamda olan bir şeydi. O da şu anda Hz. Aişeyi yazdığını söyledi. İyi ki tevafuk olmuş da tanışmışım dediğim yazar... O yüce gönüllü, teslimiyetin temsili kadınları kaleme alıp da ahlaklarından etkilenmemek mümkün mü?
Reklam
Ey Gönül! Ateş için rüzgar ne ise aşk için e ayrılık öyledir; küçük olanı söndürür, büyük olanı ise daha da.🌼🌼
Nurdan Damla
Nurdan Damla
Sabır ve Vefa Timsali Zeyneb
Sabır ve Vefa Timsali Zeyneb

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
400 syf.
9/10 puan verdi
Hz.Hatice.. Aslına bakarsanız nereden başlamalıyım bilmiyorum..Bi çok defa okumuş olsanız dahi her defasındaki etki bir öncesinden daha fazla oluyor. Bundan önce okuduğum Hz. Hatice de bekârdım.Evet bir alaka kuramıyor olabilirsiniz.. Şimdi evliyim. O kadar çok şey aldım ki, bazen böyle olmalı bende şöyle yapmalıyım diye telkinlerde bulundum kendi kendime.. Hz.Hatice'nin Efendimizin yüreğini nasıl ferahlattığını okuyunca dönüp bakıyorsunuz kendinize ve çevrenizdeki biçok insana. Ne kadar basit şeylerle uğraşıyoruz.. Kitap çok güzeldi dememe gerek var mı? Anlatılan Sevgili (s.a.v) in Canı, Gülü.. Ne diyor O'nun için: "Bir tek Sen ey Hatice, bir tek Sen kucak açmıştın. Bir tek sen kabul etmiştin. Şunu bil ki ey Hatice! Rabbim beni bir tek Senin sevginle rızıklandırdı." Ve Hatice'ni kıpır kıpır yüreği: "Ya Rabbi! Sen ki beni,Habibine eş olmakla şereflendirdin.Yürek zerrelerimden tırnak ucuma kadar O'nun sevgisiyle doldurdun.O'nun muhabbetiyle beni bana buldurdun. Ölüm bile olsa gelen gam değil.Hoş ve sefa gelsin." Bir ömür, adanmış bir ömür..Allah ve Resul aşkı.. Son anlarında Efendimiz: "Benden dolayı ey Hatice,sıkıntılı bir hayat yaşadın.Sana kametine göre bir hayat yaşatamadım" diyor..Fakat o çok huzurlu.. İlk sırdaş,ilk yoldaşı olmuştu Sevgili'nin.Yine erkenciydi..Sevgilisine doyamadan gitti. Kendi çağından çok uzak çağlarda yaşayan insanlara söyleyecek tek sözü vardı: "Sevgili'yi çok sevenler sonsuz saadete ererler." Okuyun..Okumuş olsanız dahi okuyun..belki kalblerimiz rikkate gelir..
Hazreti Hatice
Hazreti HaticeNurdan Damla · Hayat Yayınları · 20171,950 okunma
344 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
18 günde okudu
Zeynep, kızlarımın en hayırlısıdır. Benim için pek çok musibetlere maruz kaldı." Hz. Muhammed(sav) Hz.Zeyneb peygamber efendimizin ikinci çocuğu ve en büyük kızıdır.Hz. Hatice'den sonra Hatice olan Güzeller güzeli Zeyneb. Yazarın akıcı dili ve tasvirleri ile Hz.Zeyneb ile Ebu'l As'ın aşkı,ayrılıkları, İslamiyetin ilk yılları ve bu yolda çekilen acılar güzel bir şekilde kaleme alınmış.Tavsiye edebilirim.
Sabır ve Vefa Timsali Zeyneb
Sabır ve Vefa Timsali ZeynebNurdan Damla · Hayat Yayıncılık · 20191,216 okunma
392 syf.
·
Puan vermedi
·
13 günde okudu
"Benim alemde yalnız bir dostum vardı.O da Hatice idi." Hz. Muhammed(s.a.v.) Hz. Hatice validemizin, peygamber efendimize olan sevgisi idrakimizin dışında, Rabbi’yle olan münasebetinden kaynaklanan aşkın bir sevgiydi. Kitabın ilk bölümünde Hz.Hatice validemizin peygamber efendimizi, kervanın başında gönderdikten sonra, kervan
Hazreti Hatice
Hazreti HaticeNurdan Damla · Hayat Yayınları · 20171,950 okunma