Nurdan Özkan

Nurdan Özkan

Yazar
7.1/10
16 Kişi
·
57
Okunma
·
2
Beğeni
·
464
Gösterim
26-27 Ağustos 1910 tarihinde Damimarka'nın Kopenhag kentinde yapılan bir toplantıda
Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak önerisini getirdi ve bu öneri oy birliğiyle kabul edildi...
Başkaları sizin fikirlerinizi saçma bulsalar da sırf bu yüzden inandığımız doğrulardan asla vazgeçmeyin. Olmadığında bir daha deneyin, sonra bir daha.
Büyük bir ayakkabı firması, pazar araştırması yapması için, bir elemanını Afrika’ya yollar. İncelemelerini bitirip ülkesine dönen görevli, genel müdürüne; “Afrika’da kimse ayakkabı giymiyor. Orada yatırım yapmak asla doğru olmaz” der. Firma Afrika’da yatırım yapmaz. Başka bir ayakkabı firması da aynı şekilde bir elemanını Afrika’da pazar araştırması yapmaya gönderir. Bu çalışan döndüğünde, sonucu heyecanlı bir şekilde şöyle açıklar: “Afrika’da çok büyük paralar kazanabiliriz, kimsenin ayağında ayakkabısı yok. Herkese ayakkabı satabiliriz” Böylece, fırsatı gören ayakkabı firması, orada çok büyük paralar kazanır. Elbette o çalışan da, bunun karşılığını fazlasıyla almıştır.
Einstein’ın Başarı Formülü
Eğer hayatta A başarıyı gösterirse, formül şu şekildedir:
A = x + y + z
Bu formülde (X) çalışmayı, (Y) de dinlenmeyi gösterir. “ Peki, (Z) neyi gösterir?” diye sorduklarında, büyük fizik bilgini formülü şu şekilde tanımlar: “(Z)’de çenenizi tutmayı…”
“İnsanoğlunun değeri kesir ile ifade edilecek olursa; Payı gerçek kişiliği gösterir, Paydası kendini ne zannettiğini… Payda büyüdükçe kesrin değeri küçülür.”
Tolstoy
61 syf.
·2 günde
En kısa kişisel gelişim kitabı olsa gerek. Yazarımız kitabında ele aldığı konulara göre sıkmadan, hikayelerle betimlemeler yaparak ne yapılması gerektiğini ve ne yapılırsa nelerin olacağını anlatmış.
Hikayelerin olması sebebiyle çok sıkılmadan bir çırpıda okuyabileceğiniz kitaplardan.
Ama diğer kişisel gelişim uzmanlarımızın, yazarlarımızın yeri bende ayrı.
61 syf.
·1 günde·6/10
Yazarın bilindik fakat görmezden gelinen durumlara kendi deneyimleriyle yaklastigi kolay okunabilir kişisel gelişim kitabı. Kendi içindeki uyanış heyecanını okurla paylaşmak istemesi üzerine ortağa çıkmış bir kitap.
61 syf.
·Beğendi·10/10
Mutlaka okunması gereken bir kişisel gelişim kitabı olduğunu düşünüyorum. Okurken büyük keyif ve haz aldım, kendime daha çok inanmam gerektiğini düşündürdü bana. Yazarın güçlü dili ve küçük hikayeler kitabı daha da farklı bir boyuta taşımış sanki. Herşeyin başının biz olduğumuzu ancak kendimizi değiştirerek birşeyler basarabilecegimizi anlatıyor ve buna gerçekten inandırıyor. Yaptığı küçük alıntılarla da bu durumu destekliyor. İyiki okumuşum dediğim bir kitap. Kişisel gelişim kitaplarına bakış açımı değiştirdi.
61 syf.
Vize haftasına girmiş arkadaşlara önerırım yapamam artik herşey üstüme geliyo kımse beni anlamıyor diyosanız bi 30 dakıka olsun göz atmanizi isterim ğayet basarılı bi eser
kısa özete

Bulunduğun yer seni memnun etmiyorsa, yerini değiştir. Ağaç değilsin.
Jim Rohn


Keyiflı okumalar.
61 syf.
·2 günde·Beğendi·6/10
Kendi yolunu arayan insanların içinde onlara ayna tutabilecek noktaları var.Sona doğru güzel hikayeleri derlemiş.Kısa ve öz değerli noktaları var.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nurdan Özkan
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 57 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 18 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.