Ömer Ahmed Ömer

Ömer Ahmed Ömer

Yazar
7.3/10
3 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
29
Gösterim
Adı:
Ömer Ahmed Ömer
وَقَوْمَ نُوحٍ لَمَّا كَذَّبُوا الرُّسُلَ أَغْرَقْنَاهُمْ وَجَعَلْنَاهُمْ لِلنَّاسِ آيَةً ۖ وَأَعْتَدْنَا لِلظَّالِمِينَ عَذَابًا أَلِيمًا
Nuh kavmine gelince, Peygamberleri yalancılıkla itham ettiklerinde, onları suda boğduk ve kendilerini insanlar için bir ibret yaptık.
Biz zâlimler için acıklı bir azab hazırlamışızdır.
Levent Günaydın
Levent Günaydın Vahdet Işığı Kuran-ı Kerimde Hz. İbrahim (a.s.)'ı inceledi.
128 syf.
·2 günde·7/10 puan
Kitap hayran olunası bir başka peygamber olan (hepsi hayran olunası altını çizeyim) İbrahim. A.s anlatıyor. Güzelde anlatıyor açıkçası. Hadislerle ayetlerle. Kurban etme,Kabe inşası, Evladını eşi hakkında verdiği öğüt, kuşlar vb olması gerekenler güzelçe ayetler üzerinden anlatılmış . Kitap eksi yanları var mı tabiki var. Tekrar eden bir yapıya yer yer sahip. Yani 2 kelimesi değişmiş hikayeyi dört kere üst üste okumak hafiften sıkkınlık getiriyor. Yazarın Daha önceki kitabında da belirttiğim gibi peygamberleri karşılaştırmaması gerektiğini savunuyorum. Üstünlük vb yönden hoş değil zaten karşılaştırmamız gerekiyor. Aynı şekilde yer yer kelime seçimleri yanlıştı. Babasına itaat edercesine çalışıyor değil. Yardım ediyor daha güzel bir cümle olabilir. Yer yer kendi içinde zıtlaşıyor bunun sebebi farklı görüşleri size sunması. Bunların dışında kitap iyi okunmalı. Ancak sanırım birazda pahalı bir kitap ben uyguna almıştım. Fakat şimdi birazcık pahalı kaçıyor olabilir
Levent Günaydın
Levent Günaydın Kurtuluş Gemisi Kur'an-ı Kerim'de Hz. Nuh (a.s.)'ı inceledi.
90 syf.
·1 günde·7/10 puan
Kitap güzel hazırlanmış. Bilgi kısmında güzel güzel görüşleri bildiriyor. Direk budur demek yerine. Masalımsı yerine böyle bir kitap okumakta güzel oldu benim içinde. En sevdiğim yerler ayetlerdi. Yani gerçek kitabımız Kuran-ı Kerim'in güzellikleriydi. Yazarda bunların üzerine iyi bir inşa yapmış kitabı. Ancak bazı hoş bulmadım. Mesela peygamberlerimiz sıralamak bir birine herhangi şekilde üstün tutmak bu olmaması gerek. Birde Tekrara düşüyordu. Bunlarda eksi yönleri bunun dışında son olarak çok boş sayfa var. Hani daha güzel bir editörlükle sayfa sayısı düşürelebilir. İsraf önlebilir. Fiyatı biraz pahalı onuda eklemeliyim. (kitabı otobüste yolcuğunda başlayıp bitirmek güzel bir duyguydu)
[Gökçe[k]ız]...ツ
[Gökçe[k]ız]...ツ Kurtuluş Gemisi Kur'an-ı Kerim'de Hz. Nuh (a.s.)'ı inceledi.
90 syf.
·8 günde
Merhaba..
Yazarın okuduğum ilk kitabı ve 1000kitapda okunan ilk kitabı. Yani bu demek oluyor ki, kitabı bu sitede okuyan ilk kişiyim. Zaten ben eklenmesini istedim. Çoğu kişi Hz.Nuh (as.) hakkında bir sürü kıssa biliyor ve malesef ki bazıları da uydurulmuş. Uydurulmuşdan kastım sahih değil. Bu kitapda da Nuh kıssasını ayetler ve sahih hadisler eşliğinde anlatıyorlar. Aklınızda şüphe kalmıyor.
Güzel, açıklayıcı, güvenilir bir kitap olmuş.
Yazara teşekkür ederim bu güzel eseri bizlere sunduğu için.
Keyifli Okumalar Dilerim =)))

Yazarın biyografisi

Adı:
Ömer Ahmed Ömer

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 2 okur okuyacak.