Öncü Saraç Tüzüner

Öncü Saraç Tüzüner

Çevirmen
7.9/10
2.037 Kişi
·
12,6bin
Okunma
·
1
Beğeni
·
204
Gösterim
Adı:
Öncü Saraç Tüzüner
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
440 syf.
·9 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kısa bir süre önce filmini izleyip, sonra kitabını okumak gerçekten muhteşemdi. Ve yazarın Bella'nın düşüncelerini bize pürüzsüz bir şekilde sunması ayrı bir ayrıcalıktı. Filmde anlamadığım bağzı yerleri, kitapta okuyarak daha iyi anladığımı düşünüyorum. Böyle bir kitabı okumama sebep olduğun için, teşekkürler çocuk, ve aynı şekilde teşekkürler Stephenıe Meyer.
440 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kitap Bella'nın yaşlandığını gördüğü bir rüya ile başlıyor kendisi günden güne yaşlanırken Edward, sonsuza dek genç kalacağından dolayı rüya Bella için adeta bir kabusa dönüşüyor. Ve Bella'nın rüyadan uyandığı gün kendisinin 18. yaş günüdür ve bu durum Bella'yı daha da bunalıma sokar ve bu yüzden doğum günü filan kutlamak istemez ancak Alice başta olmak üzere diğer tüm Cullen ailesi Bella'ya doğum günü partisi düzenler ve ona hediyeler alırlar. Tabi Bella, doğum gününde sakarlığı yüzünden hiç yapmaması gereken bir şey yapar ve işler çığırından çıkar. Bu olay üzerine Edward kendini suçlar ve Bella'nın hayatında olmazsa daha güvenli olacağını düşünüp Bella'dan ayrılıp ailesi ile kasabayı terk ediyor. Bu olaydan sonra Bella resmen yaşayan ölüye dönüyor.

Bu olaydan sonra Bella'nın ağır geçirdiği bunalım dönemini ve bir gün yaptığı aptallık sonucunda Edward'ı hissettiğinin farkına vardığı andan itibaren her onu hissetmek istediğinde aklına gelen her salakça ve tehlikeli olan ne varsa yapmaya başlayışını okuyoruz. Ayrıca Edward'ın, Bella'da açtığı derin yaraların çocukluk arkadaşının zamanla nasıl o yaraları onarmaya başladığını ve ikisinin zamanla nasıl yakınlaşıp arkadaşlıktan öteye geçtiklerini okuyoruz. Ayriyeten Bella, çocukluk arkadaşının bir sırrını da öğreniyor. Tabi birde Bella'nın peşinde sevgilisinin intikamı almak isteyen Victoria'da vardır. Son sahnelere doğru büyük bir yanlış anlaşılmadan kaynaklı olarak Edward hayatını riske sokuyor ve bunu Alice tarafından öğrenen Bella, Alice ile birlikte korkulu bir yolculuğa çıkıyorlar.
440 syf.
·9/10 puan
İkinci kitap Bella üzerinden, onun yaşlanmakla ilgili bir kabus görmesiyle başlıyor. Bu yüzden on sekizinci yaşını kutlamak istemiyor. Ancak Edward ve Alice önderliğinde, Cullen'lar minnoş kızımıza bir doğumgünü partisi düzenliyor. Bu partide hediyeleri açarken her zamanki sakarlığı üstünde olan Bella, elini kanatıyor. Kontrol konusunda sıkıntıları olan Jasper, kan kokusuna kayıtsız kalamayınca Bella'ya saldırı girişiminde bulunuyor. Bu olaydan sonra Edward kendisini suçlu buluyor ve ailesini de alarak kasabadan uzaklaşıyor. Böylelikle Bella büyük bir bunalıma giriyor. Onu çok severken, Edward kalbinde derin yaralar açıyor. Ailelerin girişimiyle, Bella'nın yakın arkadaşı Jacob'la daha fazla vakit geçirmesi sağlanıyor.

Bu arkadaşlıkta, Bella hayatının Edward'sı bir önemi olmadığı için çılgınca şeyler yapmaya başlıyor. İkilimiz yakınlaşırken Bella, Jacob'ın en büyük sırrını da öğreniyor. Sonlarda ise Edward, çok büyük bir yanlış anlaşılma ile hayatını sonlandırmaya karar verir. Bunu sezen Alice ise, Bella ile Edward'ı kurtarabilmek için büyük bir mücadeleye girer. Sade ve sürükleyici anlatımıyla, özellikle Bella'nın geniş psikolojik tahlilleriyle yine çok iyi bir kitaptı
440 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Cullen ailesi Bella'nın doğum günü için parti verirler.Partide Bella'nın eli kesilir.Kana dayanamayan Jacper Bella'ya saldırmak ister.Bu olaydan birkaç gün sonra Edward Bella'yı terkeder.Edward,'ın gidişiyle dağılan Bella Jacop ile arkadaşlık kurar.
Alacakaranlık kitabını okumuştum ve çok sevmiştim Yeniay Alacakaranlık'a göre biraz sıkıcı geldi.
440 syf.
·9/10 puan
Alacakaranlık romanının ikinci serisi de okunulmayacak gibi değildi. Okurken adeta ikinci serisi de birinci serisi gibi okuyanı nefes nefese bırakıyor. Adrenalini, heyecanı ve temposu bol bir kitaptı. Yazarın kurgusu kanınızı donduruyor. Asla kitabı bırakmak istemiyorsunuz, bir sonraki sayfaya geçmek için can atıyorsunuz. Yazarın üslubu da akıcı olunca, roman kendini okutuyor. Bu seriyi okumak için geç bile kalmışım, keşke daha önce okusaydım demekten kendimi alamadım sayfaları çevirdikçe. Fakat, Edward'ın bölümleri biraz daha fazla olsaydı keşke. Yine de yazarı tebrik ediyorum başarılıydı.
440 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Bella’nın doğum günü gelir ve kendisinin yaşlanacağı ve Edward’ın ondan her zaman daha genç olacağı fikri onu çok üzer. Çılgın Alis’in Bella için düzenlediği doğum günü partisinde Bella hediye paketi açarken eli kesilince kan kokusuna dayanamayan Jasper ona saldırır.
Bunun üzerine Edward Bella’yı kendisinden, ailesinden ve onun başına açabileceği belalardan korumak için onu sevmediğini söyler ve .. olaylar olaylar :) Okumak lazım
440 syf.
·7 günde·8/10 puan
Yazarin dediği
“Gençler bu yeni maceraya bayılacak ve yeni kitapları sabırsızlıkla bekleyecekler!" Sözü, okudukça, ne kadar doğru dediğini daha iyi anlıyorsunuz.

Serinin hikayeleri akışkan bir hayal ürünü ile seyrederken, bu hikayede ayrılığın olması diğerlerinden biraz ayırıyor. Sanki ayrılığı ben yaşadım öyle bir duygu atmosferine soktu :)

Kitaplari filme uyarlandığı için seriyi bilenlerin sayısı çok fazla. Bu nedenle boş zamanı olan kişilerin okumasini tavsiye ederim. En azından sizi başka bir hayal dünyasına götürür, kafanızı dağıtır.
440 syf.
Edward ve Cullen Ailesi'nin diğer üyeleri Bella'nın doğum günü için bir parti verirler, fakat Bella ısrarla karşı çıkar. Çünkü ortada büyük bir sorun vardır; Edward sonsuza dek genç kalacaktır, peki ya Bella? Kâbuslar, sırlar, imkânsızlıklar, seçimler ve kararlar... Bella ve Edward'ı yine sorlu bir mücadele bekliyor.Alacakaranlık'ın kahramanlarının aşk ve heyecan dolu macerası Yeniay'da hız kesmeden devam ediyor.New York Times En Çok Satanlar Listesinde 1 Numara"Gençler, bu yeni maceraya bayılacak ve yeni kitapları sabırsızlıkla bekleyecekler."-Booklist-"Gerilim ve romantizm, Yeniay'da daha da çok artıyor."-USA Today-"Nefes kesen bir romantizm ve maceranın inanılmaz dengesi."-Voya-"Yeniay, hayranlarını nefessiz bırakacak. Üçüncü kitabın çıkmasını dört gözle bekleyecekler."-School Library Journal-"Sayfaları çevirmek için sabırsızlanacaksınız. İmkansız aşıkların heyecan dolu hikayesi sizi baştan çıkaracak."-Kirkus-
Yeniay kitabı En iyi macera/gizem romanları listesinde yer almaktadır.
Yeniay - s41
"Yıllarca süren karar verme aşamasından sonra, gelip geçici bir hevesle hareket ettim. Önce annesini morga götürdüm ve sonra onun için tekrar geldim. Hiç kimse onun hala nefes alabildiğinin farkında değildi. Yeteri kadar insan yoktu, hiç kimse hastaların yarısının neye ihtiyacı olduğunu takip edemiyordu. Morg boştu, en azından insanlar yaşıyordu. Onu arka kapıdan kaçırdım, evime kadar çatıların üzerinden geçerek gittik."
440 syf.
Edward ve Cullen Ailesi'nin diğer üyeleri Bella'nın doğum günü için bir parti verirler, fakat Bella ısrarla karşı çıkar. Çünkü ortada büyük bir sorun vardır; Edward sonsuza dek genç kalacaktır, peki ya Bella? Hepsi ve dah fazlası kitapta.
440 syf.
Serinin 2. Kitabı olan Yeniay’ı da ilki gibi büyük bir heyecan ile okumuştum. Yazarın hayal gücü, anlatımı oldukça akıcı.
Edward bir vampir, Bella narin normal bir kız. Evet aşk engel tanımaz ama bu kadar da olmamalı değil mi ama evet o kadar
Edward’ın evindeki herkes vampir, ama insanla beslenmiyor hiçbiri ancaaaak kan kokusuna dayanmaları da hiç kolay değil. Edward’ın evinde Bella’ya yapılan doğum günü partisinde Bella’nın eli kanayınca olanlar oluyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Öncü Saraç Tüzüner

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 12,6bin okur okudu.
  • 52 okur okuyor.
  • 883 okur okuyacak.
  • 41 okur yarım bıraktı.