Yeniay Twilight Serisi 2

7,7/10  (506 Oy) · 
3.346 okunma  · 
338 beğeni  · 
6.146 gösterim
İlk kitabı Alacakaranlık'la büyük başarı elde eden genç yazar Stepheni Meyer Publishers Weekly dergisi tarafından 2005'in en çok ümit veren yazarlarından biri seçildi. Eserleri 20'den fazla dile çevrilen yazarın ikinci kitabı Yeniay da Alacakaranlık'la birlikte raflarda!

New York Times En Çok Satanlar Listesinde 1 Numara!
"Gençler bu yeni maceraya bayılacak ve yeni kitapları sabırsızlıkla bekleyecekler!"
-Booklist-

Edward ve Cullen Ailesi'nin diğer üyeleri Bella'nın doğum günü için bir parti verirler, fakat Bella ısrarla karşı çıkar. Çünkü ortada büyük bir sorun vardır; Edward sonsuza dek genç kalacaktır, peki ya Bella? Kâbuslar, sırlar, imkânsızlıklar, seçimler ve kararlar... Bella ve Edward'ı yine sorlu bir mücadele bekliyor.
Alacakaranlık'ın kahramanlarının aşk ve heyecan dolu macerası Yeniay'da hız kesmeden devam ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2008
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9789944821100
 • Orijinal Adı:
  New Moon
 • Çeviri:
  Öncü Saraç Tüzüner
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sinan yaprak 
 10 May 02:14 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kısa bir süre önce filmini izleyip, sonra kitabını okumak gerçekten muhteşemdi. Ve yazarın Bella'nın düşüncelerini bize pürüzsüz bir şekilde sunması ayrı bir ayrıcalıktı. Filmde anlamadığım bağzı yerleri, kitapta okuyarak daha iyi anladığımı düşünüyorum. Böyle bir kitabı okumama sebep olduğun için, teşekkürler çocuk, ve aynı şekilde teşekkürler Stephenıe Meyer.

Ceren Acer 
07 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Alacakaranlık romanının ikinci serisi de okunulmayacak gibi değildi. Okurken adeta ikinci serisi de birinci serisi gibi okuyanı nefes nefese bırakıyor. Adrenalini, heyecanı ve temposu bol bir kitaptı. Yazarın kurgusu kanınızı donduruyor. Asla kitabı bırakmak istemiyorsunuz, bir sonraki sayfaya geçmek için can atıyorsunuz. Yazarın üslubu da akıcı olunca, roman kendini okutuyor. Bu seriyi okumak için geç bile kalmışım, keşke daha önce okusaydım demekten kendimi alamadım sayfaları çevirdikçe. Fakat, Edward'ın bölümleri biraz daha fazla olsaydı keşke. Yine de yazarı tebrik ediyorum başarılıydı.

İsmail Altunbüker 
02 May 16:15 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yeniay
Stephenie Meyer'in yazdığı Alacakaranlık serisinin 2.kitabı Yeniay orjinal ismi New moon ilk basım yılı 2006 yılı Tam 440 sayfa ...

Kitabın iyi yönleri fantastik aşk macerası kaldığı yerden devam ediyor yine aynı akıcılıkta farklı konularla ...

Kitabın kötü yönleri alışıla gelmişin dışında ve çok ciddi olanlar için bir kitap değil ...

Kitabın konusu Edward ve Cullen Ailesi'nin diğer üyeleri Bella'nın doğum günü için bir parti verirler, fakat Bella ısrarla karşı çıkar. Çünkü ortada büyük bir sorun vardır; Edward sonsuza dek genç kalacaktır, Bella haliylen insan olduğunun farkındadır ve yaşlanacak ölecek Bella bunları kafasına takmaktadır. kitap bunlar üzerine ...

Sonuç olarak devam kitabı yine enteresan konular farklı bir kurgu yeni nesil bir aşk okuna bilir güzel bir kitap okuyan okuyacak olan herkese keyifli okumalar dilerim en tatlı en güzel kitaplar sizlerin olsun Türkiye ...

Edward ve Cullen Ailesi'nin diğer üyeleri Bella'nın doğum günü için bir parti verirler, fakat Bella ısrarla karşı çıkar. Çünkü ortada büyük bir sorun vardır; Edward sonsuza dek genç kalacaktır, peki ya Bella? Hepsi ve dah fazlası kitapta.

Merve Akpınar 
19 Eki 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Alacakaranlık serisinin ikinci kitabı olan bu kitapta açıkçası ilk kitaptaki kadar keyif alamadım. Yani Edward'ın yokluğunu Bella üzerinde fazla duygusal yansıtmış yazar ve bu kadar aşırı bir aşk bana samimi gelmiyor. Öte yandan Jacob'a daha fazla yer verilmesi hoşuma gitti. Serinin sonunu çevremden duymama rağmen yine de bıkmadan okuyabiliyorum ve bu nedenle yazarı tebrik ediyorum. Hiç aralık bırakmadan hemen "Tutulma" kitabının pdfini indirdim şimdi sıra onda. Umarım yazar bu kitaptaki sıkıcılığı "Tutulma" da yok eder.

Sinemis Özdemir 
25 Mar 12:17 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Edward'ın ayrılışından sonrası benim için tamamen kanserdi. Jacob'la derdim yok ama aralarındaki arkadaşlık-sevgililik ilişkisi beni yedi bitirdi. Bir an önce Edward geri gelsin istedim. Sana aşık olduğunu bildiğin birini sırf kendi bencilliğin yüzünden bu kadar kullanıp daha da çok umut vermek ve buna rağmen Jacob'ın senin yanında olasını beklemek..Bella koca bir aptal.

KörKalem | Halil K. 
09 Mar 17:31 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Ergenlik dönemimin başucu kitabıydı Alacakaranlık serisi. Kitap seçimiyle alakalı olgunluğa erişebilmek için geçtiğim basamaklardan birkaçını oluşturdu Meyer'in kitapları. Yeni başlayanlara öneririm, keyifli, akıcı kitaplardı.

Ece 
25 Tem 15:36 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kurgusuyla kendini okutan serinin ikinci kitabı. Edward ve ailesinin aniden gidişi bizden de bir sürü parçayı kopup götürdü. Jacob bu kitapta asıl rolünü kazanıyor, geçen seferki silik görüntüsü bu kitapta tamamen değişiyor. Geçirdiği dönüşüm yüzünden Bella yeni bir türü daha keşfeden ilk insan oluyor dünyada. Bir ilişki yaşamaları açıkçası bana olası görünmüştü fakat kurgunun daha farklı olması kitabı başka bir yöne götürmüş.

Furkan 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Serinin en beğendiğim kitabı Yeni Ay oldu. Diğer kitapların zorlama heyecanlarına kıyasla gerçek bir düşman kitlesiyle karşı karşıya gelmeleri hoşuma gitti. Volterra şehrini kafamda öyle mükemmel halde dizayn etmiştim ki bir süre orada kalmaya hayır demezdim. Aksiyon dozundaydı, gerekçeler yerindeydi. Ayrıca hafif senaryo gibi oluşu da akıcılığı artırdı.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Vasattı.Gerçekten çok sıkıldım.Serinin en yavaş ilerleyen kitabı bu oldu bence. Taa ki 4. kitaba başlayana kadar.Şafak Vakti 'nin öyküsü bu kitaba dayandırılmış. Ama yine de kitap seri okuyucusunun sadece yeni kitabı sıkıldığı için beklemesini sağlıyor,merak uyandırdığı için değil.

3 /

Kitaptan 29 Alıntı

Sinan yaprak 
03 May 21:50 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"Carlisle herşeyi anlattı ve hiç umurumda değil, Edward. Umurumda değil! Ruhumu alabilirsin. Sen olmadığın sürece zaten ihtiyacım yok. Ruhum zaten senin."

Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 79)Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 79)
Tuncay YILDIRIM 
 25 Kas 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Sevgi
Tek bildiğim, sevginin bazı insanların gücünü bitirebildiğiydi.
Tamir edilemeyecek kadar çok kırılmıştım.

Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 178)Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 178)
Sinan yaprak 
03 May 22:21 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

4. UYANIŞ
Zaman geçiyor. İmkansız göründüğü zaman bile. Hatta saatin her tik tak edişi insanın canını acıtsa da. Yavaş yavaş geçiyordu saniyeler. Yalpalarayak ve sessizliklerin içinde sürünerek. Ama bir şekilde geçiyordu.
Benim için bile.

Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 97)Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 97)
Tuba Can 
29 Haz 00:17 · Kitabı okudu

"Bazen sadakat, yapmak istediklerinin önüne geçer. Bazen anlatacağın şey senin sırrın değildir. "

Yeniay, Stephenie MeyerYeniay, Stephenie Meyer
Alara 
18 Oca 20:01 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yaşayabilmek için tek bir şeye ihtiyacım vardı; onun var olduğunu bilmek. Hepsi bu kadar. O var olduğu sürece diğer her şeye katlanabilirdim.

Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 99)Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 99)

Zaman geçiyor. İmkansız göründüğü zaman bile. Hatta saatin her tik tak edişi insanın canını acıtsa da. Yavaş yavaş geçiyordu saniyeler. Yalpalayarak ve sessizliklerin içinde sürünerek. Ama bir şekilde geçiyordu. Benim için bile.

Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 90)Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 90)
Sena ökten 
17 Mar 20:39 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Savaş" diye bağırdı. "Kahretsin bella, savaşmaya devam et."
"Neden?"
Artık Daha fazla.savaşmak istemiyordum. Bu, başımın dönmesinden, soğuktan ya da kol kaslarımın yorulmasından değildi. Artık bitiyor olmasına seviniyordum. Bu karşılaştığım en güzel ölüm şekliydi. Oldukça huzur dolu.

Yeniay, Stephenie MeyerYeniay, Stephenie Meyer
3 /