Yeniay Twilight Serisi 2

7,6/10  (365 Oy) · 
2.623 okunma  · 
229 beğeni  · 
5.179 gösterim
İlk kitabı Alacakaranlık'la büyük başarı elde eden genç yazar Stepheni Meyer Publishers Weekly dergisi tarafından 2005'in en çok ümit veren yazarlarından biri seçildi. Eserleri 20'den fazla dile çevrilen yazarın ikinci kitabı Yeniay da Alacakaranlık'la birlikte raflarda!

New York Times En Çok Satanlar Listesinde 1 Numara!
"Gençler bu yeni maceraya bayılacak ve yeni kitapları sabırsızlıkla bekleyecekler!"
-Booklist-

Edward ve Cullen Ailesi'nin diğer üyeleri Bella'nın doğum günü için bir parti verirler, fakat Bella ısrarla karşı çıkar. Çünkü ortada büyük bir sorun vardır; Edward sonsuza dek genç kalacaktır, peki ya Bella? Kâbuslar, sırlar, imkânsızlıklar, seçimler ve kararlar... Bella ve Edward'ı yine sorlu bir mücadele bekliyor.
Alacakaranlık'ın kahramanlarının aşk ve heyecan dolu macerası Yeniay'da hız kesmeden devam ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2008
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9789944821100
 • Orijinal Adı:
  New Moon
 • Çeviri:
  Öncü Saraç Tüzüner
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
07 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Alacakaranlık romanının ikinci serisi de okunulmayacak gibi değildi. Okurken adeta ikinci serisi de birinci serisi gibi okuyanı nefes nefese bırakıyor. Adrenalini, heyecanı ve temposu bol bir kitaptı. Yazarın kurgusu kanınızı donduruyor. Asla kitabı bırakmak istemiyorsunuz, bir sonraki sayfaya geçmek için can atıyorsunuz. Yazarın üslubu da akıcı olunca, roman kendini okutuyor. Bu seriyi okumak için geç bile kalmışım, keşke daha önce okusaydım demekten kendimi alamadım sayfaları çevirdikçe. Fakat, Edward'ın bölümleri biraz daha fazla olsaydı keşke. Yine de yazarı tebrik ediyorum başarılıydı.

Merve Akpınar 
19 Eki 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Alacakaranlık serisinin ikinci kitabı olan bu kitapta açıkçası ilk kitaptaki kadar keyif alamadım. Yani Edward'ın yokluğunu Bella üzerinde fazla duygusal yansıtmış yazar ve bu kadar aşırı bir aşk bana samimi gelmiyor. Öte yandan Jacob'a daha fazla yer verilmesi hoşuma gitti. Serinin sonunu çevremden duymama rağmen yine de bıkmadan okuyabiliyorum ve bu nedenle yazarı tebrik ediyorum. Hiç aralık bırakmadan hemen "Tutulma" kitabının pdfini indirdim şimdi sıra onda. Umarım yazar bu kitaptaki sıkıcılığı "Tutulma" da yok eder.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Vasattı.Gerçekten çok sıkıldım.Serinin en yavaş ilerleyen kitabı bu oldu bence. Taa ki 4. kitaba başlayana kadar.Şafak Vakti 'nin öyküsü bu kitaba dayandırılmış. Ama yine de kitap seri okuyucusunun sadece yeni kitabı sıkıldığı için beklemesini sağlıyor,merak uyandırdığı için değil.

Sedat türksever 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 34 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bu seriye alacakaranlık filmini izledikten sonra başladım.İlk kitabını okmadım.Yoğun bir anlatıma rahmen kitap güzeldi.okuduğuma pişman değilim.

Zeynep Atlı 
27 Kas 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Edvard ve Bellanın aşkını hala unutamıyorum. Edvard sahiplenme duygusu jacobun cesareti harika bir kitap

Yasin YALÇIN 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 8/10 puan

SPOİLER'LI İNCELEME
Filmleri için çok acımasızca eleştiriler yapılıyor Stephenie Meyer kitaplarının. Bir kısmına katılsam da çoğunluğunu çok abartı buluyorum. Özellikle de kitabını okuduğumda. Bu kitap Alacakaranlık serisinin ikinci kitabı olup benim serinin okuduğum ilk kitabıdır. Edward'ın gidip Jacob'ın gelmesiyle kitap çok daha ilgi çekici hale geliyor ve Bella ile Jacob arasında gelişen dostluk seriyi çok daha ilginç ve okunur kılıyor. Bella Forks'ta vampirlerin varlığına yeni alışmışken ortada dolanan kurt adamları gördüğünde daha da şaşıracaktır. Cullen ailesinin gitmesiyle yalnız kalan Bella tüm zamanını Jacob'a ve kurt adam ailesine ayıracaktır. Keyifli okumalar...

Furkan 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Serinin en beğendiğim kitabı Yeni Ay oldu. Diğer kitapların zorlama heyecanlarına kıyasla gerçek bir düşman kitlesiyle karşı karşıya gelmeleri hoşuma gitti. Volterra şehrini kafamda öyle mükemmel halde dizayn etmiştim ki bir süre orada kalmaya hayır demezdim. Aksiyon dozundaydı, gerekçeler yerindeydi. Ayrıca hafif senaryo gibi oluşu da akıcılığı artırdı.

Edward'ın fedakarlığının Bella'nın ve okuyucunun üstünde bıraktığı ağır depresyonla başlıyor kitabımız... Başları iç karartıcı olsa da -Edward yok, haliyle öyle oluyor- bir diğer ana karakter Jacob'ı daha yakından tanıdığmız için serinin yine çok sevdiğim bir diğer kitabı. Her kitabı ayrı güzel ayrı tat bırakıyor. Ne desem az, mükemmel.

Canan B. 
03 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

serinin ikinci ve en maceralı kitabı olarak adlandırıyorum.

Şeyma 
15 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

bu kitap bir baş yapıt

2 /

Kitaptan 20 Alıntı

Tuncay YILDIRIM 
 25 Kas 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Sevgi
Tek bildiğim, sevginin bazı insanların gücünü bitirebildiğiydi.
Tamir edilemeyecek kadar çok kırılmıştım.

Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 178)Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 178)

Zaman geçiyor. İmkansız göründüğü zaman bile. Hatta saatin her tik tak edişi insanın canını acıtsa da. Yavaş yavaş geçiyordu saniyeler. Yalpalayarak ve sessizliklerin içinde sürünerek. Ama bir şekilde geçiyordu. Benim için bile.

Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 90)Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 90)
Alara 
18 Oca 20:01 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yaşayabilmek için tek bir şeye ihtiyacım vardı; onun var olduğunu bilmek. Hepsi bu kadar. O var olduğu sürece diğer her şeye katlanabilirdim.

Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 99)Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 99)
Arhon 
17 May 2016 · Kitabı okudu

Korku için bir sebep görmüyordum. Yeryüzünde daha fazla korkmama sebep olacak bir şeyin kaldığını düşünmüyordum. Her şeyi kaybediyor olmanın az sayıda avantajlarından biri de buydu.

Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 94 - Epsilon)Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 94 - Epsilon)
Ceren 
 15 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Kaç kere bir kalbin ezilip, tekrar atmaya devam etmesi beklenebilirdi ki? Son günlerde beni bitirebilecek bir sürü şey atlatmıştım ama bunlar güçlenmemi sağlamamıştı. Aksine daha da kırılgan hissediyordum. Tek bir kelime beni darmadağın edebilirdi.

Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 388 - Epsilon Yayınevi)Yeniay, Stephenie Meyer (Sayfa 388 - Epsilon Yayınevi)
Metin Özdemir 
10 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Aşkta mantık yoktur, diye hatırlattım kendime. Birini ne kadar çok severseniz, her şeyin daha az anlamı olur.

Yeniay, Stephenie MeyerYeniay, Stephenie Meyer
2 /