Ayşe Tunca

Ayşe Tunca

ÇevirmenEditör
8.2/10
722 Kişi
·
2.826
Okunma
·
0
Beğeni
·
55
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
680 syf.
Hani bazı romanlar olur sanki filmini izlemiş gibi hatırlarsınız ya bende bu kitap için bunu söyleyebilirim o kadar güzel canlandırmış ve hafızama yerleştirmiş ki film sahneleri gibi gözümün önünde canlanıyor. Diğer tarafta yazarı Alacakaranlık serisi ile tanıdığımdan bunun da o seviyede olacağını sanarak büyük bir yanılgıya düştüm. Bilim kurgu tadında ama aksiyon ve gerilimi de arka planda tutmayan dolu dolu bir roman. Konusuna gelince Dünya'ya uzaydan gelen ve bir canlı formuna ihtiyaç duyan - sözüm ona insanlık yaşadığı gezegeni öldürdüğü için duruma el atıp kurtarıyorlar- istila eden bir tür ile az sayıda kalan insanların mücadeleri. İnsanlık mı yanlış anlamış acaba bu türü? Keyifli okumalar.
680 syf.
·6 günde·9/10
Göçebe, kurgusuna hayran kaldığım bir kitap oldu. Hadi vampir, Kurt adam hikayelerini anlarım da bu nasıl bir yaratıcı fikir... Hayran kaldım!
Kitaptaki her karakteri ayrı bir şekilde sevdim, benimsedim. Kitabı bir yandan hemencecik okuyup fazla merak içinde kalmak istemiyordum bir yandan da bitirmek istemiyordum ki bu karakterlerle daha fazla birlikte kalayım. .
Sonlara doğru zaten sürekli gözlerim dolu dolu, ağlamaklıydım.
İnsanların önyargılarından kurtulmaları gerektiğini anlatan, sevginin güzelliklerini yaşatan bir kitaptı. Ben çok sevdim.
Keyifli okumalar..
680 syf.
·Beğendi·9/10
Fantastik kurgusu olan bir kitabın bu kadar çok göz yaşına sebep olabileceğini bu kitaptan önce bilmezdim. Hatta bende bu kadar çok göz yaşının bulunduğunu da bilmezdim. Oldukça farklı konusuyla dikkat çeken, derinliği olan bir kitap. İnsan kavramını tekrar gözden geçirmeme ve sil baştan tanımlamama vesile oldu diyebilirim. Okuyun lütfen, asla pişman olmayacaksınız.
680 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Gözyaşlarımı tutamadığım muhteşem bir fantastik kitap oldu benim için. Okusam mı filmini mi izlesem derseniz kesinlikle okuyun derim. Çünkü mükemmel bir betimleme yeteneğine sahip bir yazar tarafından yazılmış.
680 syf.
·Beğendi·10/10
Normal koşullarda bu tarz fantastik kitaplardan ziyade, klasikleri okumayı tercih etmeme rağmen bu kitabı çok severek okuduğumu söyleyebilirim. Yaklaşık 700 sayfa olmasına karşın ilgi çekici konusu beni korkutmamıştı ve kitabın çok kısa sürede sonunu gördüm.

Sade ve akıcı bir dille yazılmış, okuyucuyu hiç sıkmayan bir kitap. Oldukça kalın olmasına rağmen her sayfayı heyecanla çevirmemi sağladı. Kurgusu çok başarılı, sizi gerçekten o dünyaya götürüp kahramanlardan bir tanesi gibi hissetmenizi sağlıyor.

Meraklısına kesinlikle tavsiye ederim.
680 syf.
·5 günde
Bir dünya düşünün; paranın şiddetin olmadığı, bir dünya düşünün;herkesin herkesi eşit sevdiği, bir dünya düşünün; yalanın, hastalığın olmadığı... Ne kadar da güzel olurdu. Ya da olur muydu? Bu dünyanın böyle olması için insanların yok olması gerekseydi ya da insanların ruhlarının ele geçirilmesi gerekseydi o zamanda dünyanın böyle olmasının bir önemi olur muydu? Bu kitap efsane bir kitap yazarın hayal gücüne hayran olmamak elde değil. Bu yazarın okuduğum ilk kitabı. Alacakaranlik ile ün yapmış bir yazar ama ben yazar ile bu kitapta tanıştım. Bir sene kitaplık bekledikten sonra sonunda okumak için elime almıştım neden ilk bir sene içinde okuma isteği olmadı bilmiyorum sanırım bazı kitaplar ile tanışmanın da zamanı var. Kitabın filmi yapılmış.Okuduktan sonra filmini de izledim ama kitabı okuduktan sonra film çok tatsız geliyor. Okurken aldığım tadı alamadım. Çok fazla değişiklik yapılmış. O yüzden filmi izlemeden kitabı okumanızı tavsiye ediyorum. Bu sıcak havaların bunalttıgi zamanlar da bu kitap size çok iyi gelecek.
300 syf.
·Beğendi·7/10
Yazarın ilk defa bir kitabını okuyorum. Beğendim. Romanslara bayılırım. Aksiyonu yok ama iyiydi.
Kitabın konusuna gelince,
Kate, Vegasta yaşayan bir özel dedektif 33 yaşında ilişkileri maalesef evlilik yoluna hiç girememiş. Kate, son işinde bazı kötü sonuçlarla karşılaşınca işinden istifa edip büyük babasının yanına gitmeye karar verir. Her şeyden uzaklaşmak ister ve yoluna nasıl devam edeceğine karar vermek için. Sevgililer gününde bir barda hayatında ilk defa sonunu düşünmeden bir gece geçirmek ister. Ve barda yakışıklı bir erkeği gözüne kestirir ve o erkek tarafından reddedilir. Bu onu üzer.
Rob da geçmişinde yaptığı hatasından sonra annesinin yanına yerleşir ve burada bir spor malzemeleri satan dükkan açar ve kaybettiği hayatını düşünmemeye çalışır ama bu pek mümkün değildir. Kötü biten bir evliliği çok sevdiği 2 yaşında kızı ve hayatını tamamen değiştiren bir hata... Annesinin yanına döndükten sonra dükkan komşuna uğrar ve orada 3 hafta önce ona barda teklifte bulunan kızı görür ve şok olur.
Aşka güvenmeyen ve ilişkilerden korkan bir adam ve hayatını yalnız geçirmek istemeyen bir kadın. Bakalım ne olacak Okuyup öğrenin arkadaşlar....
680 syf.
·3 günde·10/10
İlk elinize aldığınızda kalınlığından ötürü biraz göz korkutan ama sonuna yetişince 'neden daha uzun değil?' diye sitem ettiren müthiş bir kitaptır. Bilim kurgu olarak kendi adıma zirvede olması dışında aşkı en iyi tanımlayan kitap. Bedenin değil de ruhun sevildiğini olay akışı ve karakterleriyle mükemmel bir şekilde bize sunuyor. Tavsiyemdir okumayan kalmasın. (:

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2.826 okur okudu.
  • 16 okur okuyor.
  • 750 okur okuyacak.
  • 65 okur yarım bıraktı.