Göçebe The Host Serisi 1

8,5/10  (195 Oy) · 
896 okunma  · 
169 beğeni  · 
6.366 gösterim
Dünyamız görünmeyen bir düşman tarafından istila edilmişti.İnsanların bedenleri, bu istilacılar için sahiplik yaparken bedenler bir değişikliğe uğramamış gibi görünse de, zihinleri ele geçiriliyordu. Neredeyse herkes teslim olmuştu.Geriye kalan "vahşi" birkaç insandan biri olan Melanie, yakalandığı zaman sonunun geldiğine inanır. Göçebe, Melanie nin bedenini alan "ruh", yetkililer tarafından bir insan bedeninin içinde yaşarken karşılaşabileceği zorluklar hakkında uyarılmıştır: Baskın duygular, hislerin yoğunluğu, çok canlı olabilen anıları Ama Göçebe'nin beklemediği bir zorluk vardır: Bedeninin önceki sakini zihninden vazgeçmeyi reddeder.Göçebe, Melanie'nin düşüncelerinin derinlerine inerek geri kalan insanların nerde olduğunu öğrenmeye çalışır. Ama Melanie'nin zihninde tek görebildiği, sevdiği adamın, hâlâ saklanan bir insan olan Jared'ın hayalidir. Bedeninin arzularına direnemeyen Göçebe, yakalamak zorunda olduğu bu adama karşı özlem duymaya başlar. Dış güçler, Göçebe ve Melanie'yi, aslında istemeseler de, ortak bir hedefte birleştirir ve birlikte sevdikleri adamı bulmak için tehlikeli ve sonu belli olmayan bir macera için yola koyulurlar. Zamanımızın en çok ilgi uyandıran yazarlarından biri olan Stephenie Meyer, aşkın direnci ve insan olmanın asıl anlamını anlatan, unutulmaz ve heyecan dolu bir romanla yine sizlerle beraber.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  680
 • ISBN:
  9789944821384
 • Orijinal Adı:
  The Host
 • Çeviri:
  Mine Atafırat
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Hani bazı romanlar olur sanki filmini izlemiş gibi hatırlarsınız ya bende bu kitap için bunu söyleyebilirim o kadar güzel canlandırmış ve hafızama yerleştirmiş ki film sahneleri gibi gözümün önünde canlanıyor. Diğer tarafta yazarı Alacakaranlık serisi ile tanıdığımdan bunun da o seviyede olacağını sanarak büyük bir yanılgıya düştüm. Bilim kurgu tadında ama aksiyon ve gerilimi de arka planda tutmayan dolu dolu bir roman. Konusuna gelince Dünya'ya uzaydan gelen ve bir canlı formuna ihtiyaç duyan - sözüm ona insanlık yaşadığı gezegeni öldürdüğü için duruma el atıp kurtarıyorlar- istila eden bir tür ile az sayıda kalan insanların mücadeleri. İnsanlık mı yanlış anlamış acaba bu türü? Keyifli okumalar.

Beyza Yuksel 
31 Eki 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · 9/10 puan

Göçebe, kurgusuna hayran kaldığım bir kitap oldu. Hadi vampir, Kurt adam hikayelerini anlarım da bu nasıl bir yaratıcı fikir... Hayran kaldım!
Kitaptaki her karakteri ayrı bir şekilde sevdim, benimsedim. Kitabı bir yandan hemencecik okuyup fazla merak içinde kalmak istemiyordum bir yandan da bitirmek istemiyordum ki bu karakterlerle daha fazla birlikte kalayım. .
Sonlara doğru zaten sürekli gözlerim dolu dolu, ağlamaklıydım.
İnsanların önyargılarından kurtulmaları gerektiğini anlatan, sevginin güzelliklerini yaşatan bir kitaptı. Ben çok sevdim.
Keyifli okumalar..

sevinç eroğlu keskin 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Fantastik kurgusu olan bir kitabın bu kadar çok göz yaşına sebep olabileceğini bu kitaptan önce bilmezdim. Hatta bende bu kadar çok göz yaşının bulunduğunu da bilmezdim. Oldukça farklı konusuyla dikkat çeken, derinliği olan bir kitap. İnsan kavramını tekrar gözden geçirmeme ve sil baştan tanımlamama vesile oldu diyebilirim. Okuyun lütfen, asla pişman olmayacaksınız.

eslim usta 
02 Oca 2015 · Kitabı okumadı · Beğendi · 10/10 puan

alaca karanlıktan sonra en iyi kitap

Büşra Tunç 
27 Oca 16:24 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Gözyaşlarımı tutamadığım muhteşem bir fantastik kitap oldu benim için. Okusam mı filmini mi izlesem derseniz kesinlikle okuyun derim. Çünkü mükemmel bir betimleme yeteneğine sahip bir yazar tarafından yazılmış.

Büşra Yazar 
10 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Acayip bir kitap,çok etkiledi,okurken sanki yaşadım,betimlemeleriyle nerdeyse filmini kafamda canlandırdım yahu, filmi de müthiş, herkese öneririrm.

Şerife Çakal 
06 Şub 15:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Her ne kadar filmiyle kitabı rezil etmiş olsalar da kitap muh-te-şem. Kurgusu çok güzel ve olaylar hemen sizi kitabın içine alıyor. Elinizden bırakmak istemeyeceksiniz öyle de sürükleyici.

DersaadeT 
03 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ben yazarın bu kitabını Alacakaranlık serisinden daha çok sevmiştim. Bi süre sonra sıkılmıştım sanırım her yerde vampir temalı kitaplardan . Bana daha farklı ilginç gelmişti teması.
Filmde yapıldı fakat Alacakaranlık kadar ses getirmedi zaten kitabın yanında çok tek düze bir film olarak kalmıştı.
Gayet akıcı sürükleyici ve ilginç bulmuştum ben bu kitabını Alacakaranlık kadar medya ürünü olamadı sanırım bu yüzden daha çok geri planda kaldı.

Ceylan 
14 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Stephenie Mayer- Göçebe kitabı kuzenimin tavsiyesiyle okudugum ve hayran kaldıgım ender kitaplar arasında. Benim için kurgusu eskimeyecek ve daha şu ana kadar bu kitabın yerine koyabileceğim bir kitap okumadım. Güzel bir fantastik kurgusu vardı. Fakat sonunda öyle bir bitti ki daha devamında nasıl olacagını cok merak ederek ortada kaldım. filmi de idare eder nitelikte. Bu kitap benim kitaplığımın baş köşesinde duruyor. Bence okuyunca sizde seveceksiniz :)

Rabia 
31 Ara 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Okuduğum en iyi bilim-kurgu romanlarından birisi. Twilight serisinden dolayı bu kitaba karşı da ön yargı ile yaklaşanlar var fakat oldukça orjinal olan kurgusu ve anlatımıyla kaçırılmaması gereken bir kitap.

3 /

Kitaptan 20 Alıntı

Beyza Yuksel 
26 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

En basit bir deyişle, aşkın ne zaman nerede olacağını kimse bilemez.

Göçebe, Stephenie Meyer (Sayfa 49)Göçebe, Stephenie Meyer (Sayfa 49)
Beyza Yuksel 
26 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Bu bedenlerde, anılar olması gerektiği gibi geçmişte kalmıyor, yaşamaya devam ediyorlardı.

Göçebe, Stephenie Meyer (Sayfa 43)Göçebe, Stephenie Meyer (Sayfa 43)
Betül Erdoğan 
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Belki de bu gezegende, eşit miktarda bir acıyla eşitlenmeyen hiçbir sevinç yoktu.

Göçebe, Stephenie MeyerGöçebe, Stephenie Meyer
Bahar Öztan 
28 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Evinizin içinde birinin sıkıntı çektiğini bilmek, kaşınan bi yeri kaşıyamamak gibi bir şey.

Göçebe, Stephenie MeyerGöçebe, Stephenie Meyer
Bahar Öztan 
28 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

“Jared benim geçmişim. O, başka bir hayat. Sen benim bugünümsün.”

Bir an konuşmadı. Konuştuğunda, sesinden duygulandığı belli oluyordu. “Ve eğer istersen, geleceğin de olurum.”

Göçebe, Stephenie MeyerGöçebe, Stephenie Meyer
Bahar Öztan 
28 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ne zaman gözlerimi kapasam onun yüzünü görüyor,
uyandığımda onu bulamayınca da ağlıyorum.
Anılar o kadar güçlü ki, artık benimkilerle onunkileri birbirinden ayıramıyorum.

Göçebe, Stephenie MeyerGöçebe, Stephenie Meyer
SEVDA ÖZDEMİR 
04 Oca 10:57 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bir yol var; Kazanmak için değil kuşkusuz ama yaşamak için bir yol var!

Göçebe, Stephenie MeyerGöçebe, Stephenie Meyer

"Önemli olan yüzün değil, yüzündeki ifade; sesin değil, söylediklerin; bedeninin görünüşü değil, bu bedeni nasıl kullandığın. Sen kendin güzelsin."

Göçebe, Stephenie MeyerGöçebe, Stephenie Meyer
2 /