Göçebe The Host Serisi 1

8,5/10  (298 Oy) · 
1.168 okunma  · 
252 beğeni  · 
6.979 gösterim
Dünyamız görünmeyen bir düşman tarafından istila edilmişti.İnsanların bedenleri, bu istilacılar için sahiplik yaparken bedenler bir değişikliğe uğramamış gibi görünse de, zihinleri ele geçiriliyordu. Neredeyse herkes teslim olmuştu.Geriye kalan "vahşi" birkaç insandan biri olan Melanie, yakalandığı zaman sonunun geldiğine inanır. Göçebe, Melanie nin bedenini alan "ruh", yetkililer tarafından bir insan bedeninin içinde yaşarken karşılaşabileceği zorluklar hakkında uyarılmıştır: Baskın duygular, hislerin yoğunluğu, çok canlı olabilen anıları Ama Göçebe'nin beklemediği bir zorluk vardır: Bedeninin önceki sakini zihninden vazgeçmeyi reddeder.Göçebe, Melanie'nin düşüncelerinin derinlerine inerek geri kalan insanların nerde olduğunu öğrenmeye çalışır. Ama Melanie'nin zihninde tek görebildiği, sevdiği adamın, hâlâ saklanan bir insan olan Jared'ın hayalidir. Bedeninin arzularına direnemeyen Göçebe, yakalamak zorunda olduğu bu adama karşı özlem duymaya başlar. Dış güçler, Göçebe ve Melanie'yi, aslında istemeseler de, ortak bir hedefte birleştirir ve birlikte sevdikleri adamı bulmak için tehlikeli ve sonu belli olmayan bir macera için yola koyulurlar. Zamanımızın en çok ilgi uyandıran yazarlarından biri olan Stephenie Meyer, aşkın direnci ve insan olmanın asıl anlamını anlatan, unutulmaz ve heyecan dolu bir romanla yine sizlerle beraber.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  680
 • ISBN:
  9789944821384
 • Orijinal Adı:
  The Host
 • Çeviri:
  Mine Atafırat
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Hani bazı romanlar olur sanki filmini izlemiş gibi hatırlarsınız ya bende bu kitap için bunu söyleyebilirim o kadar güzel canlandırmış ve hafızama yerleştirmiş ki film sahneleri gibi gözümün önünde canlanıyor. Diğer tarafta yazarı Alacakaranlık serisi ile tanıdığımdan bunun da o seviyede olacağını sanarak büyük bir yanılgıya düştüm. Bilim kurgu tadında ama aksiyon ve gerilimi de arka planda tutmayan dolu dolu bir roman. Konusuna gelince Dünya'ya uzaydan gelen ve bir canlı formuna ihtiyaç duyan - sözüm ona insanlık yaşadığı gezegeni öldürdüğü için duruma el atıp kurtarıyorlar- istila eden bir tür ile az sayıda kalan insanların mücadeleri. İnsanlık mı yanlış anlamış acaba bu türü? Keyifli okumalar.

Beyza Yuksel 
31 Eki 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · 9/10 puan

Göçebe, kurgusuna hayran kaldığım bir kitap oldu. Hadi vampir, Kurt adam hikayelerini anlarım da bu nasıl bir yaratıcı fikir... Hayran kaldım!
Kitaptaki her karakteri ayrı bir şekilde sevdim, benimsedim. Kitabı bir yandan hemencecik okuyup fazla merak içinde kalmak istemiyordum bir yandan da bitirmek istemiyordum ki bu karakterlerle daha fazla birlikte kalayım. .
Sonlara doğru zaten sürekli gözlerim dolu dolu, ağlamaklıydım.
İnsanların önyargılarından kurtulmaları gerektiğini anlatan, sevginin güzelliklerini yaşatan bir kitaptı. Ben çok sevdim.
Keyifli okumalar..

İsmail Altunbüker 
11 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Farklı bir çalışma güzel bir kitap bu tarzı sevenler kesinlikle beğenecektir konusuyla kendine has bir eser olmuş güzelde kurgulanmış okuyan herkese keyifli okumalar Türkiye ...

sevinç eroğlu keskin 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Fantastik kurgusu olan bir kitabın bu kadar çok göz yaşına sebep olabileceğini bu kitaptan önce bilmezdim. Hatta bende bu kadar çok göz yaşının bulunduğunu da bilmezdim. Oldukça farklı konusuyla dikkat çeken, derinliği olan bir kitap. İnsan kavramını tekrar gözden geçirmeme ve sil baştan tanımlamama vesile oldu diyebilirim. Okuyun lütfen, asla pişman olmayacaksınız.

Büşra T. 
27 Oca 16:24 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Gözyaşlarımı tutamadığım muhteşem bir fantastik kitap oldu benim için. Okusam mı filmini mi izlesem derseniz kesinlikle okuyun derim. Çünkü mükemmel bir betimleme yeteneğine sahip bir yazar tarafından yazılmış.

eslim usta 
02 Oca 2015 · Kitabı okumadı · Beğendi · 10/10 puan

alaca karanlıktan sonra en iyi kitap

Ece Erol 
29 Tem 14:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Normal koşullarda bu tarz fantastik kitaplardan ziyade, klasikleri okumayı tercih etmeme rağmen bu kitabı çok severek okuduğumu söyleyebilirim. Yaklaşık 700 sayfa olmasına karşın ilgi çekici konusu beni korkutmamıştı ve kitabın çok kısa sürede sonunu gördüm.

Sade ve akıcı bir dille yazılmış, okuyucuyu hiç sıkmayan bir kitap. Oldukça kalın olmasına rağmen her sayfayı heyecanla çevirmemi sağladı. Kurgusu çok başarılı, sizi gerçekten o dünyaya götürüp kahramanlardan bir tanesi gibi hissetmenizi sağlıyor.

Meraklısına kesinlikle tavsiye ederim.

medine gökbönü 
15 Ağu 11:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kısaca bu kitap bana"biz ayrı dünyaların insanıyız."diye bir ifadenin tarihe karışması gerektiğini gösterdi ...KEYİFLİ OKUMALAR DİLERİM

Gülden Erdoğan 
03 Eyl 01:55 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yine bir kitabı bitirmenin hüznünü yaşıyorum dersem yalan olmaz.. Göçebe'de kalınlığıyla ters orantılı olarak bir çırpıda bitti. Okumayı uzun zamandır istediğim bir kitaptı , ne olduğunu anlamadan bir baktım ki kitap bitmiş. Gerçekten sürükleyici, akıcı bir kitap... Konusuna değinirsem; uzayda değişik gezegenlerde barışı sağlamak amacıyla ruhlar , bedenleri ele geçiriyor. Şimdiki duraklarıysa: Dünya.
İnsanların büyük çoğunluğu ruhlara karşı direnemiyor ve bedenlerinin kontrolünü ruhlara kaptırıyor. Ancak Melanie çok iradeli bir kız. Melanie'nin içine yerleşen ruhun ismi Göçebe. Bu ismin bir anlamı da var. Bu ruh, yani Göçebe, diğer ruhlara kıyasla çok fazla gezegen dolaştığı için, 9 tanecik falan, ona bu isim veriliyor. Ancak dediğim gibi Melanie çok güçlü bir kız ve bedenini ruha tamamen bırakmıyor. Yani kısacası, bir bedende iki ruh yaşıyorlar. Ancak diğer ruhlar bu durumdan şüpheleniyor. Özellikle avcı olan, ruhu hiç sevemedim yani çok gıcık bir karakterdi. Fakat aslında gıcık olan ruhta değilmiş ilerleyen bölümlerde anlarsınız. Neyse işte bu yüzden ruh, Melanie'nin de yönlendirmesiyle Melanie'nin erkek kardeşi Jamie'yi ve erkek arkadaşı Jared'i bulmak için yollara düşüyor. Çölde onu Jeb amcası buluyor ve ele geçirilmemiş insanların bulunduğu sığınağa götürülüyor. Orada kötü muamele görüyor ancak sonraları durum kabulleniliyor. Konuyu yeterince açıkladım sanırım. Daha fazla ileri gidersem kitabın heyecanını bozmaktan korkuyorum. Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim, Ian karakterini çok sevdim. Gerçek bir aşık:) kitabı kesinlikle tavsiye ederim keyifli okumalar.

Zehra köybaşı 
05 Mar 00:23 · Kitabı okudu · 3 günde · 10/10 puan

İlk elinize aldığınızda kalınlığından ötürü biraz göz korkutan ama sonuna yetişince 'neden daha uzun değil?' diye sitem ettiren müthiş bir kitaptır. Bilim kurgu olarak kendi adıma zirvede olması dışında aşkı en iyi tanımlayan kitap. Bedenin değil de ruhun sevildiğini olay akışı ve karakterleriyle mükemmel bir şekilde bize sunuyor. Tavsiyemdir okumayan kalmasın. (:

5 /

Kitaptan 40 Alıntı

Nisa Nur 
06 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Göğsümdeki sancı sürpriz değildi. Kırık bir kalbin abartılı bir benzetme olmadığını çoktan öğrenmiştim."

Göçebe, Stephenie MeyerGöçebe, Stephenie Meyer
Beyza Yuksel 
26 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

En basit bir deyişle, aşkın ne zaman nerede olacağını kimse bilemez.

Göçebe, Stephenie Meyer (Sayfa 49)Göçebe, Stephenie Meyer (Sayfa 49)
Beyza Yuksel 
26 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Bu bedenlerde, anılar olması gerektiği gibi geçmişte kalmıyor, yaşamaya devam ediyorlardı.

Göçebe, Stephenie Meyer (Sayfa 43)Göçebe, Stephenie Meyer (Sayfa 43)
Bahar Öztan 
28 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Evinizin içinde birinin sıkıntı çektiğini bilmek, kaşınan bi yeri kaşıyamamak gibi bir şey.

Göçebe, Stephenie MeyerGöçebe, Stephenie Meyer
Betül Erdoğan 
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Belki de bu gezegende, eşit miktarda bir acıyla eşitlenmeyen hiçbir sevinç yoktu.

Göçebe, Stephenie MeyerGöçebe, Stephenie Meyer
Oksijen 
27 Nis 10:20 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

İçeridesin ama seni saran kalıbı etkileyemiyorsun. Bir kapana sıkışmış gibisin. Hiçbir seçeneğin yok.

Göçebe, Stephenie Meyer (Sayfa 106)Göçebe, Stephenie Meyer (Sayfa 106)
Bahar Öztan 
28 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

“Jared benim geçmişim. O, başka bir hayat. Sen benim bugünümsün.”

Bir an konuşmadı. Konuştuğunda, sesinden duygulandığı belli oluyordu. “Ve eğer istersen, geleceğin de olurum.”

Göçebe, Stephenie MeyerGöçebe, Stephenie Meyer
Bahar Öztan 
28 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ne zaman gözlerimi kapasam onun yüzünü görüyor,
uyandığımda onu bulamayınca da ağlıyorum.
Anılar o kadar güçlü ki, artık benimkilerle onunkileri birbirinden ayıramıyorum.

Göçebe, Stephenie MeyerGöçebe, Stephenie Meyer
4 /