Stephenie Meyer

Stephenie MeyerAlacakaranlık yazarı
Yazar
8.0/10
13,2bin Kişi
83,1bin
Okunma
1.725
Beğeni
46,8bin
Görüntülenme

Hakkında

Stephenie Meyer (d. 24 Aralık 1973) Alacakaranlık serisi ile tanınan ABD'li yazardır. Otuz yedi farklı dile çevrilen Alacakaranlık romanları dünya çapında yetmiş milyondan fazla kopya sattı. Alacakaranlık romanının aynı adlı film uyarlaması ise 21 Kasım 2008'de gösterime girdi ve yaklaşık 380 milyon dolar hasılat elde etti. Meyer'in ayrıca Göçebe (The Host) adlı bir bilim kurgu romanı da vardır. Meyer USA Today tarafından 2008'de "Yılın Yazarı" seçildi. Alacakaranlık'ın en çok satan kitap olduğu 2008'de Meyer'in kitapları toplamda 22 milyon satarken yazar da o senenin birincisi oldu.
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Washigton, Amerika Birleşik Devletleri, 24 Aralık 1973

Okurlar

1.725 okur beğendi.
83,1bin okur okudu.
532 okur okuyor.
8,4bin okur okuyacak.
668 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Uzun bir yolculuk sonrasıyız. Ben çok yorgunum, sen çok güzelsin….
Reklam
“Geceyi seviyorum. Karanlık olmasaydı, yıldızları hiçbir zaman göremezdik.”
Çocukluk
Çocukluk hiç kimsenin ölmediği bir krallıktır.
Sayfa 6 - Epsilon YayınlarıKitabı okudu
Aşk
En basit deyişle, aşkın ne zaman nerede olacağını kimse bilemez.
Sayfa 49 - Epsilon YayınlarıKitabı okudu
Sinemaya Başarıyla Uyarlanmış Romanlar
Sinema-edebiyat ilişkilerindeki başarılı yapımları, tavsiye film listesi haline getirmek için öncelikle
Edebiyat Atlası
Edebiyat Atlası
‘ndan bir alıntıyı daha önce paylaşmıştım.(#46533729) Romanlardan sinemaya aktarılan filmlerde eserin aslına ne kadar sadık kalındığı yoruma açık olmakla birlikte
Reklam

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
680 syf.
9/10 puan verdi
Hani bazı romanlar olur sanki filmini izlemiş gibi hatırlarsınız ya bende bu kitap için bunu söyleyebilirim o kadar güzel canlandırmış ve hafızama yerleştirmiş ki film sahneleri gibi gözümün önünde canlanıyor. Diğer tarafta yazarı Alacakaranlık serisi ile tanıdığımdan bunun da o seviyede olacağını sanarak büyük bir yanılgıya düştüm. Bilim kurgu tadında ama aksiyon ve gerilimi de arka planda tutmayan dolu dolu bir roman. Konusuna gelince Dünya'ya uzaydan gelen ve bir canlı formuna ihtiyaç duyan - sözüm ona insanlık yaşadığı gezegeni öldürdüğü için duruma el atıp kurtarıyorlar- istila eden bir tür ile az sayıda kalan insanların mücadeleri. İnsanlık mı yanlış anlamış acaba bu türü? Keyifli okumalar.
Göçebe
GöçebeStephenie Meyer · Epsilon Yayıncılık · 20135,1bin okunma
504 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Meşhur ''Alacakaranlık'' serisini bilmeyen yoktur diye düşünüyorum benim çocukluğumun vazgeçilmez serilerinden birisi <3 :D 2008 yılından beri sıkı fanıyım tabi şuan yaşımdan dolayı 3 senedir o kadar delisi değilim ancak eskiden bu seri için kavga etmişliğim bile vardır :D 2008 yılından beri seriyi baştan sona hiç şakasız 100'den fazla
Alacakaranlık
AlacakaranlıkStephenie Meyer · Epsilon Yayınevi · 200824,1bin okunma
400 syf.
·
Puan vermedi
ALACAKARANLIK! Şimdiki aklım olsa okumayacağım ama ergenlik vaktinde bir arkadaşın gazıyla 1 haftada okuyup bitirdiğim seridir. Psikopat gibi filmi yüz bin kez izleyip, kitabı iki yüz bin kez okumuşumdur. SBS vaktinde sınava çalışmayıp kitabı heyecanla okuyuşum aklıma geldikçe kendimle dalga geçerim. Bella'dan sebepsiz yere nefret etmeme rağmen kitabı neden sevdiğimi hâlâ anlayamıyorum. Filmini kitabından daha çok beğendiğim tek eser oluşu kitap hakkındaki fikirlerimi gayet güzel açıklıyor sanırım.
Alacakaranlık
AlacakaranlıkStephenie Meyer · Epsilon Yayınları · 201724,1bin okunma