Oya Gürbahçe

Oya Gürbahçe

Çevirmen
7.5/10
156 Kişi
·
538
Okunma
·
1
Beğeni
·
28
Gösterim
Adı:
Oya Gürbahçe
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
178 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Merada otlayan siyah beyaz ineklerin manzarası bir süre sonra sıradanlaşır. Bu sıradanlaşma fark edilemez hale gelir. Peki onca siyah beyaz ineklerin arasında bir mor inek olsaydı?
İşte o zaman meraklı gözler ona dikilirdi.
Kısaca pazarlamayı bu şekilde anlatıyor Seth Godin. Pazarda aynı üründen binlercesi var. Ancak diğerlerinden farklı olan görünür hale gelir. FARKLILAŞMAK. Bilinenden farklı bir FARKLILAŞMAK.
178 syf.
·8/10 puan
Bu kitap farklı ve dikkate değer olmanın nasılı, nedeni ve ne olduğu üzerindedir ve size davanızı savunmak için dayanaklar sunmak amacıyla yazılmış.

Yazarın Mor İnek'teki amacı risk almanın daha güvenli olduğunu açığa kavuşturmak ve gerçekten şaşırtıcı şeyler ortaya koyma isteğinizi arttırmaktır.

Bu kitap yazarın ifadesiyle size dünyanın dört bir yanındaki beyin fırtınası, fikir üretme ve yaratıcılık tekniklerini görsel olarak anlatabilecek kadar uzun değil. Bu kitabın size yararı, sizi geleceğe götürecek fikirlere ve yarın yönünüzü Mor İnek'e çevirmeniz için gerekli bazı spesifik noktalara işaret etmektir. Eğer isteğiniz varsa, yolu bulursunuz.Bu kitapları okuyan pazarlamacılar sıklıkla, bu düşüncelerin her zaman işe yarayacak sihirli birer değnek oldukları ve fikirlerin organik, otomatik ve doğal olduğu sonucuna varır.


Kısacası yazar, yepyeni bir iş anlayışının artık hakim olduğunun farkına varmamız gerektiğini ve dolayısıyla Mor İnek'in varlığını kabul etmenizin önemi üzerinde duruyor...
178 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Yazara göre ineği mor'a boyamak önemli değil, mor inek üretmek önemli. Oynamaktan amacınız kazanmaksa, farklı olmadan kazanamazsınız. Farklıysanız çok mükemmel şeyler yapmanıza gerek yoktur. Bir şeyi farklı yapıyorsanız mutlaka kazanırsınız.
Seth Godin
178 syf.
·7/10 puan
Günümüz yöneticilerine ve iş sahiplerine, şirketlerini ayakta tutabilmeleri için yol gösterici bir kitap. Herkesin doğru bildiği reklam yanlışları. Her şirketin neden mor ineği araması gerektiği. Bunun gibi daha bir çok bilgilendirici yazılar bulunmakta. Güzel bir kitap tavsiye ederim.
178 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10 puan
İşini geliştirmek , yeni ve farklı bir bakış açısı ile iş açmak isteyen yatırımcı ya da girişmci ruhlu herkesin okuması gereken güzel bir kitap. Ben seri ile yeni tanıştım. Ve çok sevdim.
Kitap klasik olarak pazarlamada kullanılan “P” ler ile başlamış. Ürün(Product), Fiyat(Pricing), Promosyon(Promotion), Konumlandırma(Positioning), Bilinirlik(Publicity), Ambalaj(Packaging), Kulaktan kulağa yayılma(Pass-along), İzin(Permission). Yeni “P” ise Purple Cow ( Mor İnek ).Bence yeni "P" denenmeli.
178 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
İster ürün ister hizmet isterse sadece bir inek... Pazarlama dilindeki bütün farklılaştırma stratejileri o sürüdeki farklılaşan mor ineğin üzerine kurulduğunu anlatıyor. Klasik toplantılarda çıkan farklılaşıyoruz kararlarından öte gerçekten farklı olan ürün/hizmetin stratejisi üzerine düşünmemizi sağlıyor Seth Godin Seth Godin
178 syf.
·Puan vermedi
Pazarlamada ticarette reklamın ve yenilikçi olmanın farkındalığı. Yeni fikirler ve yeni mor inekler yaratmak. Çok okuması gerekmiyor öylesine okuduğum bir kitap :))
178 syf.
Pazarlama alanında ilerlemek isteyenler için, pazarlamanın temelindeki mantığı anlamak isteyenler için ya da sadece pazarlamaya olan merakını gidermek isteyenler için okunması gereken, verilen bilgilerin dışında örnek olaylar ile konunun daha da iyi anlaşılmasını sağlayan harika bir kitap...
178 syf.
·8/10 puan
Herkes den farklı bir şey yaparak kendi mor ineğini bulabilirsin. Dünya lideri firmaların herkesten farklı bir şey yaparak nasıl lider olduğunu anlatan güzel bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Oya Gürbahçe
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 538 okur okudu.
  • 21 okur okuyor.
  • 357 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.