Özge Onan

Özge Onan

Çevirmen
8.2/10
221 Kişi
·
256
Okunma
·
2
Beğeni
·
113
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
376 syf.
·Beğendi·10/10
Çok farklı bir şey beklerken yine ters köşe olduğum bir kitaptır. Polisiye, adrenalin sevenlerin kesinlikle okuması gereken kitaplar arasında. Yazarı ilk bu kitabıyla tanıyıp hayalgücüne hayran kalmıştım. Sonra eski mesleğiyle de bağlantılı olduğunu öğrenip daha da hayran olmuştum. Bir çırpıda biten kitaplardan. Keyifli okumalar.
Ben hayatımda bu kadar anlamsız bu kadar tekrarı olan bir kitap okumadım döndüm durdum kurtların sürü ile dolaştığını her bir sayfada okuyup durdum üstelik konu ilerlemiyor sürükleniyor
375 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Yine nefes kesici sürükleyiciliğe sahip bir enfeslikle buluşturmuş bizi Tess ! Her kitabında yaşadığım doyulmaz zevke yine fazlasıyla ulaştırdı, içine çeken olayların betimlemesi harika olsa da edebiyattan uzak evet. Zaten mesele edebi dilin büyüleyiciliğini kullanmak değil, bütün nöronları kullanarak neler olduğunu çözmeye çalışmak, karakterlerle birlikte ters köşeleri yaşamak, olay mahallinin içinde olarak hem korkuyu, hem gerginliği, hem de zaferi yaşamak.. Son Tess baş yapıtı tecrübem her paragrafıyla bi sonrakini merak ettiren miktarda çarpıcıydı. Her gerilim sever için tutku yaratacak bir yazar
232 syf.
·4 günde·9/10
Aklımda ayurveda ile ilgili oluşan bitin soruların cevapları bu kitaptaydı diyebilirim. Öncelikle yazar ayurvedanın tarihinden başlamış ardından vücut tipleri ve mevsimlere göre bu vücut tiplerinin nasıl yaşaması gerektiğine dair bilgiler vermiş.
Kitabın sonlarına doğru hangi vücut tipinde olduğunuzu anlamak için basit testler veren yazar bu testin sonucuna göre kitabı okutmayı hedeflemiş.
Kitabın sonunda verdiği tariflerin bazıları ise denemeye değer.
88 syf.
·9/10
Kitap bu kadar kısa olmayı hak etmiyor. Keşke daha uzun olup roman tadında okusaydık. Mükemmel bir hikaye. Kitap gerçekten kaliteli. Tess Gerritsen gerçekten şaheser yaratıyor.
432 syf.
·6/10
Kitap "son" ile başlıyor. Onu büyüten ve on yıl boyunca yanında kalarak "Baba" dediği bir adam ve kızın konuşmalarıyla. Sonra geriye gidip yakın gelecekteki kıyamet sonrası dünyada gelişen bazı olayları okuyoruz. Küçük kızın büyük aptallık dedikleri bir dönemde yedi yaşındayken fırtına bulutu'nun onu ninesinin yanından alıp ormanın derinliklerine savurmasını ve tamamen şans eseri bir adamla karşılaşıp onun yanında on yıl boyunca yaşamasını okuyoruz. On yılda avı, hayvanları ve vahşi doğayı öğrenen Elka, bir gün kürk satmaya kasabaya iner. Yıllar boyunca yanında kaldığı ve onu büyütüp yetiştiren adamın aslında kim olduğunu öğreniyor ve büyük şok geçiriyor. Onu sersemletir ve ondan kaçmaya karar verir. Sadece ondan değil, acımasız yargıç da peşindedir artık. Ailesini bulmak için yola çıkan Elka'nın ormanda ve denizde başına gelen talihsiz olayları okuyoruz.

Kitap baştan sona sakin ilerliyor. Orman, soğuk, kış, kurt, ayı, domuz, yaşam mücadelesi, kaçış vs...
Kurt Yolu'na kitap dostum Göknuradair ile eş zamanlı başladık ve arada yazışarak "bu kitap elbet böyle devam etmeyecek" dedik. Çünkü bir yerden sonra bir şeyler bekledim, merak, heyecan, gerilim gibi. Yarıdan sonra kitap hareketlenmeye başlıyor ama çok az. Finali de bana sürpriz olmadı çünkü kitabın az çok ne şekilde ilerleyeceğini tahmin ediyordum. Ben kitabı ortalama buldum. Çünkü bu kitap birebir benzer olmasa da bir başka kitabı anımsattı. Et & Ne Yiyorsan O'sun - Joseph D'Lacey'in kitabını. Hayatımda unutamayacağım, iğrenç ötesi bir kitaptı. Konu tam benzemese de ana tema aynı olduğundan, Kurt Yolu o kitabın yanında vasat kaldı. Eğer Et & Ne Yiyorsan O'sun kitabı okumasaydım bana bu kitabın kurgusu sıradışı gelecek ve belki de çok sevecektim...
288 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Merhaba. Bugün sizlere bir psikolojik gerilim romanından bahsedeceğim. Yazarın daha önce yine 2 yıl kadar önce aynı yayınevinden çıkan Yan Evin Sırrı isimli kitabını okumuş ve çok beğenmiştim. Bu kitabı da sona kadar beğendim. Ancak sonu beni pek tatmin etmedi. Buna rağmen beğendiğimi söyleyebiliyorum. 290 sayfalık hızlıca okuyabileceğiniz bir kitap. Psikolojik gerilim ya da polisiye gerilim seviyorsanız rahatlıkla okuyabilirsiniz. Yazarın akıcı bir dili var. Kitabı okurken kafanız da bir film oynuyor. Hem okuyor, hem de izliyorsunuz. Gizem, ihanet vb. gibi unsurları da icin de barındıran bir kitap. .
.
Kitabın içeriğinden bahsedeyim. Ana karakterlerimizden Karen, gözünü hastane de açar. Ona çetelerin ve bir takım suçluların cirit attığı bir semtte son sürat bir direğe çarparak kaza yaptığı söylenir. Ancak Karen son hatırladığın da evin de eşine yemek hazırlamaktadır. Aynı zaman da Karen'ın kaza yaptığı bölge de bir ceset bulunduğu söylenir ve polis katilin Karen olduğuna inanıyordur. Eşi Tom polislere inanmıyor ve Karen ise neye inanacağını bilmiyordur. Kitapla ilgili söyleceklerim bu kadar. Herkese güzel bir haftasonu diliyorum. Sağlıcakla kalın. Kitapla kalın. Eviniz de kalın.
392 syf.
·43 günde·8/10
Uzun bir aranın ardından latte artımla geldim Uzun süredir elimde sürünen bir kitap oldu Joyce’un Kızı. Nihayet bugün bitirebildim. Aslında akıcı ve merak uyandıran bir kitaptı ama benim için doğru bir zaman değildi. James Joyce’un başarılı ve güzel kızının hayatını okuyoruz bu kitapta. Dans tutkunu, resimde yetenekli, sesi güzel... Her konuda yetenekli ama malesef kendini hiçbir yerde konumlandıramıyor. Hayatına girecek erkeğin onu kurtaracağını, özgür olacağına inanıyor. Her ilişkisinde hüsran yaşıyor. Yanlış anlaşılmalar, öfke nöbetleri, terk edilmeler... Zamanla hayat, onun düşlediğinden çok başka şekilde ilerliyor ve bunu okuyucuyu da içine alarak yapıyor. Başarılı ve akıcı bir romandı. Son kısımlardaki talihsizlikler özellikle çok betimleyici ve etkileyici olmuş. Ayrıca kitap 1920lerde geçiyor. O dönemdeki Londra ve Paris’i de gözlemliyoruz.
88 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Rizoli dizisinde bu bölümü izlemiştim...Tess gerritsen kitapları dizi oluyorken fırsat bu fırsat deyip dizi bölümlerini kitaplaştırmaya başladı.Fiyatına baktım 88 sayfa 24-25 Tl .Sanırım alamayacağım
Edit : e kitabını bulup okudum.
88 syf.
·1 günde·10/10
Tess Gerritsen ne yazsa okurum dediğim yazarlardan. Cerrah ile tanıştığım yazar bende bağımlılık yarattı. Her kitabı çıktığında bilinçaltımdan bir ses sürekli kitabı almamı fısıldıyor :D Şaka bir yana gerçekten hayran olduğum bir yazar. Tıp camiasından geldiği için de tıbbi gerilim kitaplarını daha profesyonel yazıyor.
TESS GERRITSEN’DEN SOLUK SOLUĞA BİR RIZZOLI & ISLES ÖYKÜSÜ
Maura Isles şık bir partiye gider. Yakışıklı bir adam ona yanaşır; hoş ve kibardır. Maura adamla flört edip şampanya içer. Ancak sonrası kocaman bir boşluktan ibarettir.Ertesi gün bildiği sadece iki şey vardır: Bir adam öldürülmüştür ve adamın cebinde Maura’nın üzerinde ev adresi yazan kartviziti bulunmuştur…

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 256 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 224 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.