Özge Onan

Özge Onan

Çevirmen
8.6/10
29 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
376 syf.
·Beğendi·10/10
Çok farklı bir şey beklerken yine ters köşe olduğum bir kitaptır. Polisiye, adrenalin sevenlerin kesinlikle okuması gereken kitaplar arasında. Yazarı ilk bu kitabıyla tanıyıp hayalgücüne hayran kalmıştım. Sonra eski mesleğiyle de bağlantılı olduğunu öğrenip daha da hayran olmuştum. Bir çırpıda biten kitaplardan. Keyifli okumalar.
392 syf.
·9/10
Dans vücudun yazdığı yazıdır.. Lucia Joyce ..Dahi yazar James Joyce’un kızı. Bir hayatın gözler önünde nasıl yitip gittiğini satır satır okudum. En büyük tutkusu dans olan Lucia Joyce babasının ilham perisi olduğunu düşünerek evden hiç ayrılmayıp ailesiyle beraber bir hayat sürmüş. İlerleyen zamanlarda babasının gözündeki rahatsızlık , annesinin Lucia ve dansına karşı kötü davranışları Lucia’nın harika yeteneğine gölge düşüren unsurlardan bir kaçı. Annesinin kardeşine iyi davranırken Lucia’ya kötü davranması beni çileden çıldırtan noktalardan biri oldu. Ah bir diğeri de Lucia’nın rüyaları ile geleceği gördüğünü düşünmesi. Gördüğü bir rüya ile Samuel Beckett ile karşılaşmasında onunla evlenmenin kendi yazgısı olduğunu düşünür. Kitapta yandan Lucia’nın psikoloğu ile görüşmelerini 1934 yılını , bir yandan da 1928 den 1934’e kadar geçen zaman boyunca Lucia’nın nasıl yıprandığını okuyoruz.Lucia’ın 1934 ten ölene kadar akıl hastanelerinde yaşamış olması beni en çok üzen nokta oldu Kitap boyunca ilgimi çeken bir noktada James Joyce’un Ulysses ve Finnegans Wake kitapları için uzun yıllar boyunca uğraşmış olması. James Joyce hiç okumamış olmama rağmen bu kitap beni meraklandırdı Kitabı çok severek okudum
392 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
İnanılmaz etkileyici bir kitaptı. Hatta son zamanlarda okuduğum en iyi kitaptı. Her halde yaşlanmış olmalıyım gözlerimi nemlendiren muhteşem bir finalle bitti.
376 syf.
·Beğendi·7/10
En iyi Tess Gerritsen kitabıdır. Tess Gerritsen’ı diğer polisiye yazarlarından ayıran şey adli tıp kısmına çok yer vermesi -kendisinin de tıp eğitimi almasının bir etkisi var- ve karakter yaratabilmesi. Polisiye karakterlerin oluşmasına izin veren bir tür değildir çünkü.
376 syf.
·Beğendi
İstisnalar vardır elbet ama ikizlerin farklı düzlemlerde olsalar da birbirine paralel hayatlar yaşadığına inanmışımdır hep.
Ancak onca sırdan sonra, Maura en az buna şaşırmıştır herhalde.
392 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Okurken çok büyük bir zevk aldım. Hem yazarın dili hem de kitabın içeriği aynı zaman da psikolojik sıkıntıları olan bir kahramanın dilinden anlatılıyor gibi olması beni çok etkiledi.
376 syf.
·3 günde·7/10
Serinin 4. Kitabi olan ikiz bedenler hakkında daha önce yorumları okuduğumda beklentimi yüksek tutmuştum.maura nin hayatı üzerinde durulmuş serini , diger kitaplara nazaran temposu daha agirdı.Kitabın son bölümü merak uyandırdı. Kitabi tavsiye ediyorum
376 syf.
·Beğendi·10/10
Tess Gerrıtsen/ İkiz Bedenler
Yazar ile tanışmayı kitaplığımda ki iki kitabıyla heyecanla bekliyordum ve harika bir tanışma oldu.
Kitap içindeki karakterlere, olayların ilerleyişine, her an sizi merakta bırakan kaleme hayran kaldım.
Tam bir polisiye, korku, gerilim, seri katil hikayesi olmuş; filme uyarlansa nefessiz izlerdim, nefessiz okuduğum gibi.
Kitabın konusuna gelince; tahmininizce bir seri katilimiz mevcut..
Şöyle anlatayım; bir otopsi doktorusunuz...
Kısa bir tatil için Paris’e gidiyorsunuz ve tatilden evinize döndüğünüzde, evinizin önünde tüm eyalet polisi, iş yeri arkadaşlarınız ile karşılaşıyorsunuz; konu şu ki inceledikleri şey sizin cansız bedeniniz.. Ama onların karşısına kanlı canlı geri çıkıyorsunuz nasıl oluyor bu??
Cevap için hemen alıp okuyun DR. Isles ve Dedektif Rizzoli ile tanıştığınıza pişman olmayacaksınız️ Bir de Elijah var tabi onun kim olduğu kitapta...
304 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
2018 son kitabı ... büyüklerin aldiklari kararların herzaman çocukları etkilediğini birkez daha anlatan bir kitap. Karakterler olaylar güzel anlatılmış sıkılmadan okudum
376 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Rizzoli&Isles Serisi'nin dördüncü kitabını da çok çok severek okudum. Harika bir kurgu, süper bir gerilimle birleşince ortaya bu mükemmel kitap çıkıyor.
Kendi cesedinizi karşınızda görseniz ne hissederdiniz ? diye sorsam sanırım Dr. Maura Isles' ın kendi ölmüş bedenini gördüğü zaman ki hissettiklerini tahmin edebilirsiniz. Isles' in ön planda olduğu bu kitabı soluksuz okuyacaksınız.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 26 okur okuyacak.