Özgü Çevik

Özgü Çevik

Çevirmen
8.3/10
28 Kişi
·
76
Okunma
·
0
Beğeni
·
10
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
624 syf.
·4 günde·9/10
Bana göre Brenda Joyce kusursuz roman yazarı... DeWarenne serisinin bundan sonrakı kitablarını da seveceğime zerre şüphem yok..
Kitap Devlin O'Neil ve Virginia Huggesin aşkını anlatıyo..Devlin 10 ,ağabeyi Sean 8 yaşındayken gözleri önünde Virginianın amcası tarafından babaları Gerald O'Neilin başı kesilir, anneleri düşman İngiliz askerleri tarafından yakalanır ve küçük kız kardeşleri alevde kalarak ölür. Yaşadıkları evin sahibi kont Edward DeWarenne annesine duyduğu sevgiden onları düşman elinden kurtarır ve annesiyle evlenir..Devlinle kardeşini kendi 4 çocuğuyla birlikte büyütür..zaman geçtikce Devlin babasının öldürülmesi sahnesi gözlerinin önünden gitmez ve hep Huggesi mahvetme intikamıyla yaşar..bunu her yolla yapar..savaşa katılır ve deniz kaptanı olur.gittikce artan vardevleti onun intikam hissini daha da artırır ve Huggesin en güzel malikanesini satın alır, genç karısını kendine sevgili yapar...derken kont Haggesin kardeşinin kızı Virginianın Amerikadan amcasının evine geldiğini öğrenir ve onun bulunduğu gemiyi ele geçirip kızı rehin alır...olaylar da bundan sonra başlar...daha çok açıklık vermek istemiyorum:) okuyunca eminim keyif alacağınız bir kitap olucak..
624 syf.
·2 günde·8/10
Brenda Joyce yine döktürmüş. Bu kitap tarihi romans olmanın yanında , intikam ve savaş vardı.
Virginia, annesini ve babasını kaybettikten sonra çiftliklerini kurtarmak için İngiltere ye amcasından yardım istemek için yola çıkar. Yolda gemisi saldırıya uğrar ve esir alınır. Devlin tarafından..
Devlin intikam için yaşıyor adeta, ve Virginia'yı da intikam için kaçırdı. Ama hesap edemediği şey bu cesur ve güzel kız aklını çok karıştıracak.
Virginia Devlin'e o kadar aşık olmuştur ki Devlin'in intikamı için ona yardım bile eder. Ama bunu yaparken çok kırılır ve sonunda İngiltere ile Amerika arsında savaş çıkar ve Devlin İngiliz donanması kaptanı olduğu için Amerika'ya karşı savaşır.
Devlin ne intikamdan vazgeçer ne de savaştan. Virginia daha çok yıkılır.
İyi okumalar...
624 syf.
·Beğendi·10/10
600 küsürlük bir kitap olsada kendini cok rahat okuttu.Brenda Joyce bence kendini her şekilde okutan bir yazar.Romantik komedi severlere tepki olarak doğmuş diyebilirim.Hani Julia Quinn'i baş tacı yapmışsanız Brenda Joyce size ağır gelir.Ben Brenda'nın kalemini daha çok seviyorum.Bu hikayesi gercekten etkileyiciydi.Devlin'nin 10 yaşında sahit olduğu şeyler onu dogal olarak intikamın icine sürüklemiş.Zavallı Virginia bütün nefretine nail oldu.Aha düzeldi diyorsun yok tekrar intikam gündemde.Virginia biraz daha gururlu bir tavır sergileyebilirdi ama kız cidden kör aşıktı.Adamı güzel sevdi.Brenda'nın kadın karakterleri fazla ateşli ve biraz gurursuz kabul etmek gerek.Devlin tam sopalıktı ama o son sahnedeki halleri bana bile yasattıklarını unutturdu.Bu seri insanı çileden çıkarsa da çok güzel.
624 syf.
·4 günde·6/10
Diğer kitapların neden uzun olduğunu bir yere kadar anlayabiliyordum çünkü önemli kişiler de işin içindeydi ancak bu kitabın 600küsür sayfa olma nedenini anlamadım. Zaten 300de bitmişti benim için. Sürekli aynı şeyler oldu.
Brenda'yı çok sevemiyorum belki de.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 76 okur okudu.
  • 19 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.