Özlem Tezer

Özlem Tezer

Çevirmen
7.3/10
11 Kişi
·
19
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
bu kitabın ilk incelemesini ben yapıyorum bu kitabın neden hiç alıntısının veya incelemesinin olmamasının nedenini şimdi anlıyorum kitabın içeriği bana çok cazip gelmişti ama ilk sayfalardan ibaret sıkıldım belki son sayfalara doğru güzelleşir diye bekledim ama hiç beklediğim gibi değildi eğer bu kitabı merak ediyorsanız ben size burdan konusunu yazıyım çünkü paranıza yazık
not: buradan sonra spoiler vardır.
bir kız mezuniyet partisinden sonra kaçırılır gözünü açtığında birkaç güzel kızla kendini küçük odaları olan bir evde bulur ama hiç cam yoktur çünkü burası kaçırıldığı evin bodrumudur kaçıran adam titizlik hastası olduğu için her gün temizlik ve duş alıyorlar ve hep birlikte akşam ve sabah yemek yiyorlar adam bir aile olmak istediği için bu kızları kaçırıyor daha sonraları birkaç kız eklemek istiyor ailesine kızı eve getiriyor ama kız adamın kafasında vazo kırdığı için adam sinirleniyor ve kızı öldürüyor ana kız karakter dışında kızların hepsi fahişe bu yüzden adam hiç sorgulanmıyor sonra bu kızın ailesi bu adamdan işkilleniyor çünkü adam her gün kadın kıyafetleri alıyordu adam yakalanacağını anlayınca aileyi dağıtmak için kızları öldürmeye başlıyor ama sadece bir kızı öldürüyor sonra ana kız kurtuluyor ama şoka giriyor ve hayattan soğuyor.
(yazım için emeğim için bi beğeninizi alırım :)))) )
Bir Dublin Caddesi elbette değildi ama yine de ortalamanın bir tık altındaydı benim için. Berbat çevirisini ele almazsak eğer okurken kikirdamama engel olamadigim, eğlenceli güzel cümleler vardı. Aklinizi dağıtmak, eğlenceli bir kitap okumak isterseniz okunabilir. Onun haricinde Nate ile Olivia arasındaki aşk ne yazık ki ne beni kendilerine çekebildi ne de inandirabildi. Duygudan yoksun ve aralarinda gelisen her şey, ikisi tarafindan da cok cabuk kabul edildi. 🤔Kitabın sonundaki Ellie ile Adam'ın, novellasi cok tatlıydı. Tam yerinde olması gerektiği gibi işlendiği, yayınevi de böyle yayınlayarak çeviri yüzünden kırılan kalbimi onardigi için kocaman teşekkürler.
Ağustos ayını da kapatıyoruz bu kitapla. Oliva ve Nate ilk tanışmalarından itibaren birbirlerinden ne kadar etkilenseler de sıkı dost olmayı tercih ederler. Olivia konu erkekler olunca içine kapanık, utangaç bir kız, Nate ise istediği her kızı tavlayabileceğinden emin havalı bir İskoç.. İki zıt karakter..
Olivia’nın sonunda tabiri caizse şeytanın bacağını kırarak Nate’den erkekleri tavlamak için ders almak istemesiyle ise artık ikisi içinde her şey değişir.
Kitabın son bölümünde yayınlanan Adam ile Ellie ‘nin hikayesini anlatan kısa novellayı çok sevdim keşke onların hikayesi de ayrı bir kitap halinde ve daha uzun olsaydı.
Olivia ile Nate’in hikayesini de sevdim hatta bana göre serinin önceki kitaplarından daha güzeldi. Ama çeviri için aynı şeyi diyemeyeceğim maalesef.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 19 okur okudu.
  • 24 okur okuyacak.