Paul Tobin

Paul Tobin

Yazar
8.1/10
97 Kişi
·
211
Okunma
·
5
Beğeni
·
536
Gösterim
Adı:
Paul Tobin
Unvan:
Yazar
".. şimdi lanet olası bir girdaba kaplımışsın , içinde dolanıp duruyorsun , boynunda da usulca sıkılan bir ip geçirilmiş."
"İnsanlar, canavar ve canavar hikayeleri uydurmayı severler. Bunu yaptıkları zaman kendi canavarlıklarını görmezler ... Böylece yüreklerine su serpilir. Yani yaşamak kolaylaşır."
"Kötülük, bir de büyük kötülük vardır ve bunların ötesinde, gölgelerde gerçek kötülük yatar. Gerçek kötülük Geralt, hayal bile edemeyeceğin boyuttadır, üstelik seni artık hiçbir şeyin şaşırtamayacağını düşünsen bile."
136 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Size bir saatlik Withcer filmi öneriyorum! Sayfaları çevirdikçe korkacak, aşkın iki yüzlü madalyonunda kendinize bir yer bulacak, arkadaşlığın da bazı kurallar çerçevesinde ilerlediğini fark edeceksiniz. Witcher seven herkes çizgi romanlarına da bir göz atmalı.
136 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10 puan
Game Of Thrones, Lord Of The Rings. Bunları herkez bilir... :) Ama kimse kolay kolay Rivialı Geralt'ı bilmez. Bilmeyen arkadaşlara ve çevreme tavsiye ediyorum kaçırmayın. Witcher, romanları ve hatta oyunları ile ünlüdür. Şahsım adına bende isterdim ki bu hikayeninde bir filmi veya dizi olsun. Güzel olurdu :)
136 syf.
·1 günde·8/10 puan
Witcher evrenini özlemiştim, bu çizgi roman iyi geldi :) Son kitabı daha çevirmedikleri için 6.kitabı da alıp okuyamıyorum. Uzak kaldık baya.(dizi izledim ama kitap ve oyunlar kadar iyi bir dünyası olduğunu düşünmüyorum) Çizgi romana gelecek olursak çizimler acayip kötü :( taslak aşamasındaki paint çizimler gibi,belki bu tarzı seçmişlerdir ama çok kötü görünüyor. Ama tam tersi bir hikaye anlatımı var, ara sahne gibi geçmişe gittiklerinde sayfanın ortasına geçmişten görüntü düşmesi hoş bir detay olmuş. Evren çok iyi anlatılmış. Witcher evreninde siyah beyaz yoktur, her şey grinin bi tonlamasıdır. bunu okurken hissediyorsunuz. Geralt karakterini tam olarak yansıtamamışlar o ayrı :) ne iki dk'da yoldan geçen biriyle arkadaş olur ne de para olmadığında canavar kesmez(para yoksa bile bazen el atar :) İlk sayfalarda dövüşler çok hoşuma gitti büyüleri kullanması :) lakin sonlara doğru fark ettim büyü dışında bir şey kullanmadı hatta sadece 2 büyü kullandı :( nerde quenler,yrdenler,axiler) Witcher bey (bu arada witcher kelimesini neden cadıeril diye çevirmişler anlamadım :( o kısımlarda cadıeril diye okumak yerine sürekli witcher diye okuyup ekstra kendime iş çıkardım :D ) hem diyor, kılıcım elimdeyken,kınında olduğundan daha güvendeyim hem de kılıcını çok az kullanıyor :D :D o değil de yine tam arada kalmışlık yaşıyorum 7 ile 8 arasında kaldım. lakin 8 vereceğim. çizimler kötü ama igni kısımları ve bir kaç çizim çok güzeldi . ve bana göre en güzel kısmı sonuydu. çok güzel bir hikaye sonu olmuş.(spoiler vermiyorum ama sağlam bir sonu var witcher evrenine yakışan bir son.) Witcher evrenini çok güzel anlatan eğlenceli (yer yer güldürebilen :) bir yan görev hikayesi. witcher hayranlarının okumasını kesinlikle tavsiye ediyorum. uzun konuşmalar yok yer yer sanatsal çizimler bile var :) sayfa sayısı da az bi şans verin. (benim gibi kütüphanenizin kontrol edin , eğer varsa bu fırsatı kaçırmayın :)
128 syf.
·1 günde·6/10 puan
Eğer benim gibi yedi kitabı da okuduysanız ve bu evrenle ilgili tüketmediğiniz son şey çizgi roman serisi kaldıysa, kesinlikle tüketmemelisiniz. Çok basit kalıyor.
Serinin ilk çizgi romanı için ''CD Project Red adına güvenip aldım'' demiştim. Belirtmeliyim ki bu üçlemedeki hiçbir hikaye The Witcher: Wild Hunt'da sunulan yan görev seviyesinde bir hikayeye bile sahip değil. Araya bir iki afili söz yerleştirilmiş, geri kalan ise hep ''Geralt niye bu kadar witcher değilmiş gibi davranıyor'' dedirten sayfalarla dolu.
Hikayeler asla oturmamış, hatta çizeri bile oturmuş değil, 3. çizgi romanda eserin çizeri değişiyor. Geri kalan ciltlerde bir şeyler değişecek mi bakalım. Arada şans vermeye devam edeceğim kendisine. Kitapları okumuş kitlenin uzak durması gerektiğini düşündüğüm bir seriydi şuana kadar. Tek becerebildiği ''ulan ben bu evreni çooook özlemişim'' dedirtmek oldu, önümüzdeki 2 ay boyunca 7 kitabı baştan gömüyor olacağım.
136 syf.
·1 günde·6/10 puan
CDPR'ye (oyunların yapımcısı) güvendim aldım ama Romanların ve oyunlardaki hikayenin çok çok altında kalıyor. Bazı anlar gerçekten ''meeeh ne alaka'' dedirtti, çok basit hikaye kurgulama hamleleri var. Witcher 3 oynarken öyle yolda karşınıza çıkan çok basit bir yan görev gibi hikayesi var (çoğu yan görevin hikayesi bu çizgi romandan iyi bu arada)
Hele Geralt, çok çok amatör bir Witcher'mış gibi davranıyor (hikayenin zamanıyla ilgili bir ipucu yok belki de toy zamanlarıdır emin değilim)

Belki de ilk sayı olduğundan The Witcher evrenini bilmeyenlere evreni tanıtmaya çalışıyor yazar, çünkü Witcherları tanıtmak için çok kasıyor Geralt, her fırsatta ''evet biz witcherlar duygusuz canlılarız ama ben biraz öyle değilim ehehehe'' diyor. ''Evet işaretlerimiz var abi bak igni bak yakıyorum abi ihihie hooop aard bak ittim'' gibi cümleler kuruyor düellolarında. Umarım 2. ve 3. ciltler böyle zorlama tanıtımlar içermez, ekşimsi kekremsi bir tat oluşturuyor çünkü bir kaç cümle art arda görünce.

Çizimler başlarda ''yüz çizimleri biraz daha detaylı olsaydı'' dedirtti ama sonradan alıştım ve bu evren için gerçekten en iyi çizim yöntemlerinden biri bence budur, karakter fizikleri alelade çizilmiş ama ortamlar çok derin ve karanlık, kasvetli bir çizime sahip, bu gerilime gerilim katıyor, daha bi ''witcher evreni'' gibi hissettiriyor.

Öyle ya da böyle, Witcher'ı çok özlediğimi farkettim ve bu hikaye yavan kalsa da bana bu evrenin ne güzel olduğunu hatırlattı, seriyi tekrar okumak için bir gaz oldu, çizgi romanlardan 2 ve 3 ü de okuduktan sonra Witcher kitaplarına tekrardan dalacağım.
136 syf.
·2 günde·6/10 puan
Pek beğenmedim ama Witcher evreni hatrına okunur. Aslında hikaye bu evrene iyi uyarlanmış ama sorun Geralt’ın karakterine hiç uymayacak şekilde yaratılması. Eğer ana karakter başka bir witcher olsaydı o zaman iyi bir uyarlama olmuş diyebilirdim. Ayrıca Geralt’ın sürekli işaretleri kullanmasına bir anlam veremedim. Sanki yazar oyunu açmış da bütün karakter puanlarını işaretlere vermiş gibiydi. Çizimler de ortalamaydı. Onda da yine en kötü olan şarapçı Geralt’tı.
136 syf.
·6/10 puan
Konusu pek ilgi çekici değildi ve açıkçası yazarın ne anlatmaya çalıştığını da anlayamadım. Hızlı bitti ve geriye dönüp baktığımda aklımda neredeyse hiçbir iz bırakmadı. Çizimler ve diyaloglar falan güzeldi ama yine de tatmin edemedi. Geralt, kişiliğinden ödün vermese bile maalesef çizgi romanı taşıyamamış, yani demek istediğim; evet, bir Witcher vardı, ama bana Witcher evrenini okuyormuşum gibi hissettirmedi. Bana göre boş bir çizgi romandı. İsterseniz vakit geçirmek için okuyabilirsiniz.
136 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10 puan
Serinin ilk kitabında Geralt’ın işlenişini, kılıçları yerine sürekli işaretleri kullanmasını ve çizimleri beğenmemiştim. İkinci kitapta ise kendine has mizahıyla, ketum ama iyi yürekli olarak bildiğimiz witcherımızın daha doğru işlendiğini gördüm. Hikaye tam da witcher dünyasında geçebilecek kadar iyiydi ve oldukça sürükleyiciydi. Çizimler çok daha iyiydi. İlk kitaptan sonra seri hakkındaki olumsuz düşüncülerimi dengeledi diyebilirim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Paul Tobin
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 211 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 97 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.