Richard Webster

Richard Webster

Yazar
7.8/10
16 Kişi
·
62
Okunma
·
2
Beğeni
·
721
Gösterim
Adı:
Richard Webster
Unvan:
Yazar,konuşmacı
Doğum:
Auckland, Yeni Zelanda, 9 Aralık 1946
1946 yılında Yeni Zelanda'da doğmuştur. Ruhsal ve Spiritüel içerikli pek çok kitap yazmış olmasının yanı sıra, aylık dergilerde de makaleleri yayınlanmaktadır.
200 syf.
·Puan vermedi
İslam öğretileriyle benzerlik gösteren bir felsefe feng shui. Ancak bir yığında batıl inanç barındıran felsefe.
Kitapta yeni başlayan olduğu için mi nedendir bilemedim daha çok şemalara yer verilmiş (simgeler,renkler,elementler,yönler hakkında) Kitap sıkıyor insanı okudukça, okuduğumuzu uygulayıp pozitif enerji çekelim derken ruhi bunalım yaşatıyor. Mesela çalışma masasında otururken sırtınız duvara gelsin diyor , kitaplıklarınızın kapaklı olsun diyor o zamanlar üniversitede yurtta kalıyordum.Düşünüyorum acaba ben bütlere bu kadar çok kalmamın sebebi sırtımı duvara veremediğimden mi diye düşündürmüştü :)) Kendime bahanemi de bulmuştum.
İşin şakası bir yana eğer biraz merakınız varsa bu yazarın feng shui kitapları yerine daha farklı yazarları , bloggerları okumayı tercih edebilirsiniz ..
200 syf.
·8/10
Feng Shui hakkında okuduğum ilk kitaptı. Açıkçası bana tümüyle farklı geldi. Evinizin konumundan tutun da esen rüzgâra, yolların kesişimine, evdeki odaların Çin pusulasına göre aldığı manalara kadar o kadar çok şey öğrendim ki.

Chi ile başladı yazar. Azra Kohen sayesinde Çi'ye o kadar uzak değildim. Çi evrenin soluk alıp vermesi birnevi. Ve bu yaşayan evrende Feng Shui, sizi tam anlamıyla tanımlıyor.

Tıpkı kelebek etkisi gibi, sizin nerede çalıştığınızın veya işe hangi yönden gittiğinizin tüm yaşamınızı etkilediğinden bahsediyor. Hatta öyle ki Hong Kong'da çoğu yapı Çi enerjisini kendine çekecek şekilde dizayn edilmiş.

Doğduğunuz yıl ve aya göre 5 elementten biri olduğunuzu söylüyor. Ve çeşitli döngülerle o beş element birbirini etkiliyor. Ona göre çevrenizde neleri bulundurmanız gerektiğine karar veriyorsunuz.

Mesela ateş elementiyseniz kendinizi toprağa ait şeylerle dengeleyebilirsiniz. Ancak su elementinin sahip olduklarına çok da fazla yaklaşmamanız önerilir. Aksi halde söndürülürsünüz.

Milattan önceye kadar dayanan bu düşünce şeklinde her şey öylesine ince ince düşünülmüş ki şaşırmamak elde değil.

Evet çevremizdeki her şeyin bizi etkilediğine ve enerjilere ben de inanıyorum. Ancak 'Feng Shui'ye uygun değilse gerekirse o evi taşıyın,' demek bize pek uymuyor ne yazık ki.

Okumanızı tavsiye ediyorum. Farklı ve güzeldi.
247 syf.
İnsanlar birbirlerine katlanamıyor. Birbirlerinin yüzlerini inceleyerek nasıl hissettiklerini anlamak için çaba göstereceğini düşünmüyorum. Çoğu zaman insanları izlerim. Hepsinin kaygılı, mutsuz görüntüleri beni de mutsuz eder. Ama bu kitabı okuduktan sonra daha fazla dikkat edeceğim çok alan var. İnsan ilişkilerinde bence kaynak olarak kullanılması gereken bir eser. Kitabı bitirdim ama en baştan yeniden okuyacağım, öğrenene benimseyene dek.
240 syf.
·12 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitabın bazı bölümlerinde sanki düşünceler tekrarlanıyormuş izlenimi veriyor, aynı şeylerden bahsediyor gibi. Okuyucuya günlük hayatta farkında olmadığı beden dili hakkında bilgiler veriyor. Güzel bir kitap. Kitabı okuduğunuzda bir şeyin farkına varırsınız. Sizin ağzınızdan tek kelime çıkmadan karşınızdaki bir kişi sizi anladığını söylerse farkında olmadan beden diliniz kafanızdaki düşünceyi ya da kalbinizdeki duyguyu anlatmıştır.
250 syf.
Melekler konusunda yada melek bilimi denen şey de fazlaca bilgi mevcut. Ancak bunları bir takım hikayeler ile anlatmış. Ancak bu hikayeler aslı olmayan söylentiden ibaret olduğunu(bir kanıtı olmayan) söyleyebilirim. Bilgi genişletmek isteyen okuyabilir. Ancak bütün bilgilerin karşılaştırmaya ihtiyacı olduğu için, anlaşılmaz olabilir. Melekler hakkında diğer kitaplara yönelin derim. Kitap, yazarın düşüncelerini paylaşmasından ibaret. Çoğu hikayenin yanlış olduğunu düşünüyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Richard Webster
Unvan:
Yazar,konuşmacı
Doğum:
Auckland, Yeni Zelanda, 9 Aralık 1946
1946 yılında Yeni Zelanda'da doğmuştur. Ruhsal ve Spiritüel içerikli pek çok kitap yazmış olmasının yanı sıra, aylık dergilerde de makaleleri yayınlanmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 62 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 71 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.