1000Kitap Logosu
Resim
Rıdvan Canım

Rıdvan Canım

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.7
6 Kişi
32
Okunma
4
Beğeni
283
Gösterim
Unvan
Prof. Dr., Akademisyen, Yazar
Doğum
Edirne, Türkiye, 1955
Yaşamı
l955 yılında Edirne'de doğdu. İlk Orta öğrenimini Edirne'de tamamladı. l979 senesinde Erzurum/Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden bölüm birincisi olarak mezun oldu. 1985 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde asistan olarak göreve başladı. l987 yılında "Türk Edebiyatında Sâkînâmeler" adlı çalışması ile Yüksek Lisans öğrenimini tamamlayan Canım, l992 yılında Latîfî'nin Tezkiretü'ş-Şuarâ adlı eseri üzerinde yapmış olduğu inceleme ve tenkidli metin çalışması ile "Edebiyat Doktoru" unvanını aldı. Canım, 2011 yılında doçent, 2016 yılında profesör oldu.
104 syf.
·
5/10 puan
“Aşk “ üzerine yazılmış bir şiir kitabı . Şiir türünde okuma yapmayı sevenler , kitaba bir şans verebilir. Farklı başlıklar altında yazılmış şiirler var .
Suların Ötesi
5.5/10 · 13 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
209 syf.
·
3 günde
Yazarın bu kitabında Türkiye, Balkanlar, Avrupa ve Kafkaslar'da yaptığı seyahatlerden anılar var. En çarpıcı bilgi ve hatıralar Balkan ülkelerinin anlatıldığı sayfalarda. Özellikle, Bulgaristan, Bosna-Hersek ve Kosova gezileri oldukça detaylı bilgilerle dolu. Buralara seyahat etmek isteyen kişiler için faydalı olacaktır. Özellikle de Türkçe gezi kitaplarında hemen hemen hiç bahsedilmeyen Priştine, Prizen, Gostivar gibi eski Osmanlı şehirleri ile ilgileniyorsanız, bu kitabı okumanız gerekli. Bunun dışında yazar, hemen hemen her gittiği şehirle ilgili olarak, orasıyla ilgili bir şiir alıntılamış veya Evliya Çelebi'den aktarmalar yapmış. Ancak, bazı yerlerde bu alıntılar gereksiz olmuş.
Okuyacaklarıma Ekle
104 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Sevdim seni boynu tasmalı köleler gibi sevdim Ve melamet yağmurları yağdı üstüme böylece R.A sayesinde tanıştığım bir kitap ve yazar. Her ne kadar bir başkası icin okunmuş olsada "Demedim Mi?" şiiri mükemmel. Şimdilerde kendimi Bin bahar açsanda yaban ellerde, yaprağını dökeceğin son bahçe yine benim Demedim mi?... Misralariyla avutuyorum.
Suların Ötesi
5.5/10 · 13 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.