Rob Riemen

Rob Riemen

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Adı:
Rob Riemen
Unvan:
Hollandalı Yazar
Doğum:
Hollanda, 18 Şubat 1962
Gerçekten hümanist olmak isteyen herhangi biri, fanatikliğin her türünü reddeder ve kalbin inceliğini, konuşma sanatını, diyaloğu öğrenir.
Faşist yönetimler her yerde aynıdır: karizmatik bir lider; kitleleri harekete geçirmek için popülizmin kullanılması; tabanı oluşturan topluluğun krizler, seçkinler veya yabancılar yüzünden mağdur olmuş bir topluluk olarak tayin edilmesi; hıncın topyekun bir "düşmana" yöneltilmesi.
Kimliğiniz artık manevi değerlerinizin (kim olduğunuzun) değil, maddesel olanın, sahip olduklarınızın ve nasıl göründüğünüzün bir ifadesidir. Gerçek anlamda kimliğinizi satın alabilir, uyarlayabilir ve değiştirebilirsiniz.
Amerika Birleşik Devletleri'ndeki faşizm din merkezli ve siyah karşıtı, Batı Avrupa'daki seküler ve İslam karşıtı, Doğu Avrupa'daki ise Katolik ya da Ortodoks ve antisemit olacaktır.
Olaylara bağımlı hale geldik. Şayet olaysız bir gün geçirirsek bomboş hissediyoruz. Hayal kırıklığına uğramış bir şekilde. "Gazetelerde de hiçbir şey yok," diyoruz. Bir şeyler olmalı düşüncesiyle zehirlendik; hıza ve niceliğe takıntılı hale geldik.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rob Riemen
Unvan:
Hollandalı Yazar
Doğum:
Hollanda, 18 Şubat 1962

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.