Robert Aunger

Robert Aunger

Yazar
5.7/10
3 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
274
Gösterim
Seçilim, kendi çıkarları için başkalarının davranışlarını yönetmek üzeresinyalleri kullanabilenleri tercih eder.
Donald Owings ve Eugene Morton
Alfa bilim dizisi severek takip edip bitirmeyi umdugum her kitabinın her sayfasından bilgi taşan bir dizidir ancak bu kitabın alfa dizisini haketmediğini duşünüyorum, özellikle ayni dizinin dost ve düşman bakteriler kitabini yeni bitirmisken.
Kitap zihin isimli kitap gibi her bölumunün farklı yazarlar tarafından farkli bakış açısıyla ele alınıyor.richard dawkinsin ünlü eseri gen bencildir kitabının yanısıra susan blackmore mem makinası kitabina da bolca atıfta bulunulmuş. Memetik evriminin baslangici ve üzerine neden bu kadar az calisma olduğu sorgulanmış. Dili oldukça sıkıcı, bilim kitaplarına aşinayım ama terimsel kelimeler nadiren kullanılmış. Farklı bir bakış acisi yahut yeni bir bilgi için doğru adres sayílmaz
Kitap güzel bir hiyerarşide hazırlanmış olsa da bana ilk iki bölümü biraz ağır geldi. Son bölüm diğerlerine göre biraz daha iyiydi. Evrimsel biyoloji altyapısı olanların daha iyi anlayacağı bir kitap olduğunu düşünüyorum.
Teorilerden yola çıkarak yazılmaya başlanan kitabı ben tam kararında buldum. bilimsel kavramlar sizi yormuyor,sıkmıyor aksine öğrenmenin şevkini yaşatıyor.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.