Robert H. Frank

Robert H. Frank

Yazar
8.3/10
14 Kişi
·
49
Okunma
·
1
Beğeni
·
511
Gösterim
Adı:
Robert H. Frank
Tam adı:
Robert Harris Frank
Unvan:
Yönetim ve Ekonomi Profesörü
Doğum:
Coral Gables, Florida, ABD, 2 Ocak 1945
Yumurtanın rengi tavugun cinsine bağlıdır. Örneğin, Beyaz Legorn cinsi tavuk beyaz yumurta, Rhode Adası Kırmızı tavukları kahverengi yumurta yumurtlar. Kahverengi tavuklar beyaz olanlardan daha büyüktür ve bir tavuğun günlük kalori gereksinimi kilosuna bağlı olduğu için kahverengi yumurtaların üretilmesi daha maliyetlidir.
Robert H. Frank
Sayfa 59 - Efil Yayınevi
Erken yaşta evlilik yapılması, başta çocuğu olanlar olmak üzere yüksek öğretime devam etmeyi zorlaştırıyor. Ayrıca insanların hali vakti yerinde birisiyle evlenmeyi umut etmeleri ölçüsünde, başarıyı önceden tahmin etmek için ihtiyaç duyulan bilgiye eskiden olduğu kadar gerektiğinde ulaşmak mümkün olmuyor.
“Neden gelinler bir daha giymeyecekleri bir gelinlik için birkaç bin sterlin gibi büyük bir para harcarken,damatlar gelecekte birçok kez ihtiyaç duyabilecekleri bir takım elbiseyi satın almayıp çoğunlukla ucuz bir takım elbise kiralamayı tercih ederler?”
İnsan beyni, sonsuz çeşitlilikteki yeni bilgileri özümseyebilecek kapasiteye sahip fevkalade esnek bir organdır.Ancak beyin, belli bazı biçimlerde sunulan bilgiyi daha kolay anlar.Çoğu durumda, öğrenciler denklem ve grafikleri ancak zorlukla kavrayabilirler.Ancak türümüz bugüne gelinceye değin hep hikaye anlatıcılar olma özelliğini taşıdığı için bu denklem ve grafiklere karşılık gelen fikirlerin anlatısal bir biçimde özümsenmesi daha kolaydır.
"İnsanlar zekâyı sanki içimizde iki farklı insan yaşıyormuşçasına duygusal zekâ ve rasyonel zekâ olarak ikiye ayırma eğilimindedirler. Sinirbilimcilere göre ise insan beyninin duygusal devreleri ile bilişsel devreleri birbirleriyle büyük ölçüde bağlantılıdır."
288 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
2013 yılında okuduğum bir kitaptı ve sadece iktisatçıların değil herkesin okuyabileceği günlük hayatımızdaki küçük detayların ekonomiyle , kapital düzenle nasıl bağlantısı olduğunu açıklayan güzel,öğretici ve düşündürücü kitap .

Yazarın biyografisi

Adı:
Robert H. Frank
Tam adı:
Robert Harris Frank
Unvan:
Yönetim ve Ekonomi Profesörü
Doğum:
Coral Gables, Florida, ABD, 2 Ocak 1945

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 49 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 40 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.