S. K. Tremayne

S. K. Tremayne

Yazar
8.8/10
50 Kişi
·
114
Okunma
·
4
Beğeni
·
560
Gösterim
Adı:
S. K. Tremayne
Tam adı:
Tom Knox
Unvan:
İngiliz Felsefeci, Gazetec, Yazar
Doğum:
Devon, İngiltere, 1963
Müstear adı ''Tom Knox'' olan İngiliz Gazeteci Yazar.
"bazı diğer fanatik din adamları da 2005 yılında ondan sonra başa gelen ve Gazze Şeridi'ndeki israil yerleşimlerini boşaltan başkan Ariel Şaron'a Pulsa Di-nura uyguladıklarını açıkladılar. adam birkaç ay sonra beyin kanamasından komaya girdi."
"Düşünsenize. Ne kadar çok
ünlü çocuk kitabı yazarı varsa hemen hepsi İngiliz Lewis Carroll, Beatrix Potter, Roald Dahl, Tolkien. Hatta o iğrenç Harry
Potterinki bile. Hepsi İngiliz!"
........
"Sanırım bunun nedeni İngilizlerin çocuklarını korkutmaktan çekinmemeleri. Çocuklar da korkutulmaktan hoşlanıyorlar. Ünlü çocuk öykülerinden bazıları gerçekten de çok korkunç. Civayla zehirlenen çılgın bir şapka yapımcısı. Minyatür zenciler çalıştıran, münzevi bir hayat yaşayan çikolatacı."
"Her şey burada, bu yörede başladı," diye anlatmaya başladı, eliyle açık çadırların ötesindeki sarı tepeleri işaret ederek.
"insanoğlunun uygarlığı. İlk yazılı dil olan çivi yazısının kaynağı da buraya uzak değil. Bakırın eritilmesinin kaynağı da Mezopotamya. Tarihte gerçek anlamda ilk şehirlerin kurulduğu
de Türkiye."
büyük olasılıkla şimdi de İslâm ile hristiyanlık arasında çıkması olası bir savaşı kışkırtmaya çalışıyorlar ve yine hepimiz biliyoruz ki bu olursa başlatan yine yahudiler olacak. çünkü tüm savaşları başlatan onlardır çünkü onlar bunu yapabilecek kadar zekidirler.
528 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Kurgu ve gerçeğin bu kadar detaylı, heyecanlı ve egzotik harmanlanlandığı; beni saatlerce uykusuz bırakan ve her yönüyle ilgimi çeken böylesi bir kitap uzun zamandır olmamıştı sanırım.
Kitap Urfa'da bulunan Göbekli Tepe'nin kazı çalışmaları ile ilgili haber yapmak üzere, İngiliz bir gazetecinin yöreye gidişiyle başlıyor.
Urfa ile ilgili, kazı alanıyla ilgili öyle detaylı ve araştırılmış ve doğru bilgiler var ki; bunlar kitaba daha ilgimi artırdı. Kalemine, bilgisine ve kültürüne önem değer verdiğim bir yazar dostum da bu bilgilerin bir kısmını doğruladı. Aslında biraz sabredip kitabı onunla eş zamanlı okuyup, ondan da çok faydalı şeyler öğreneceğime eminimdim ama bir noktadan sonra kitabı bırakamadım.
Kitap gerilim kitabı ve hakkını fazlasıyla veriyor. Fakat bunun yanında tarihi 10.000 yıl öncesine sarıp hayli ilginç teorilerde de bulunuyor. Bu konuda da araştırması olanlar varsa iletişim kurup kitabı irdelemek isterim.
Olumsuz bulduğum yönleri de vardı ki ülkem ve halkım adına pek razı olmadım ama objektif düşünmeye çalıştım. Onun haricinde gözlerimin sızısına, uykusuz kalmama değdiğini düşünüyorum.
Kısacası bir çok tarzı içinde barındıran bir kitap okumak isterseniz önerimdir.
398 syf.
·Beğendi·9/10
Mutlu ve bol kitap okumalı hafta sonlarınız olsun 1k üyeleri.

Herkese merhaba, çok değer verdiğim bir insana inceleme yazamadığımı söylediğimde bana gülmüş ve kolay olduğunu söylemişti, belki de haklıdır ama ben yine de inceleme yazmayı gerçekten beceremesemde bugün bunu yapmakta kararlıyım. Evet bugün, bu kitap için inceleme yazacağım. Pekala ben hazırım, sizde hazır mısınız?

Gerilim kitapları dışında sürekli aynı tür dram ve aşk kitapları okuyan bir insanım ben. Gerilim ve korku kitaplarına ilgim ve merakım olsa da bilinç altıma çok çabuk etki ettiği için uzak durmaya çalışıyordum. Bu kitaba kadar... Belkide Kafes ve bu kitaba kadar demek daha doğru olur. Lakin bundan sonra her siparişimde biraz da bu kitaplara yer verebilirim sanırım.

Buz ikizler, karlı ve gerçekten de buz gibi bir havada doğan, birbirlerine her şeyleriyle benzeyen Lydia ve Kristie... İkizlerden biri tahlihsiz bir şekilde ölürken Moorcroft ailesi tamamen yıkılmıştır. Bilmedikleri şey gizlenen her şeyin bir gün ortaya çıkacağıdır...
İkizlerden yaşayan Kristie kendi benliğinin karmaşasında etrafına göre hayalet...
Beni ve anneni çok ürküttün Kristie, ama belki de onda bu benlik sorunsalını yaşatanalara kızmak mantıklıydı sanırım değil mi? En başından başlayan gizemler, tuhaflıklar, kafa karıştırıcı olaylar...

Şimdiden keyifli okumalar :))
398 syf.
·11 günde·Beğendi·7/10
Kocaman sevgi ve kitap dolu GÜNAYDIN :) BUZ İKİZLER‬; biraz gizem, biraz gerilim ve heyecan okumak isteyenler için ideal bir kitap. Yazarın dilimize çevrilmiş tek kitabı. Yazarımız, kitabın ilerleyen sayfalarında klasik karışan ikizler hikayesini başarıyla kırarak, çok farklı boyutlara gidiyor. Bu tarz sevenler için tavsiye ederim. Keyifle sıkılmadan okuyacaksınız. Kitap boyunca aile ilişkileri de kadın/anne ve erkek/baba gözünden güzel ifade edilmiş. Sevgiyle kalın :)
528 syf.
·15 günde·Beğendi·10/10
aslında göbekli tepeyi ilk bu roman ile duydum.yazarın akıcı dili tavırleri ve hikayenin urfa ya dayanması ve o bölgenin tarifi , göbekli tepenın insanlık için önemi düşünülünce oknabilecek güzel bir gerilim romanı
528 syf.
·1 günde
Göbekli Tepe.
Türkiye'nin doğusunda, Urfa'da, arkeologlar dünyanın en eski tapınağını keşfediyor. Gazeteci Rob Luttrell kazı alanına haber için gittiğinde, buranın Mezopotamya'nın ilk yerleşik halklarından olan ve Melek Tavus'a inanan Yezidiler tarafından 12.000 yıl önce toprak altına gömüldüğünü öğreniyor.
528 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Bir solukta okuduğum, beklediğimin çok üstünde bir kitaptı. Tekrardan okumayı istediğim kitaplar listesine ekledim. Göbeklitepe'ye geçmişte bir yolculuğa evet diyenleri buraya alalım.
448 syf.
·Puan vermedi
Kitaba baslamadan once okudugum yorumlarda Dan Brown'in tarzina oldukca yakin oldugu belirtilmisti . okurken hakikaten sanki onun bir kitabini okuyormusum gibi hissettim. Daha once bilmedigim bir suru tarihi ve antropolojik bilgiyle bezeliydi. Sapiens kitabini yeni okumus biri olarak ustune tatli yemek gibi oldu biraz. Fena degil okunabilir
528 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Okudum en iyi tarihi ve kültürel konuları içeren romanlardan bir tanesi kitapta çok fazla bağlantılı olaylar mevcut azteklerden çine kadar çinden Türkiyeye amerikaya israile kadar bağlantılı olan tarikatlar tarihi fantastik olayları içinde barındıran mükemmel eserlerden bir tanesi diyebilirim şimdiden keyifli okumalar :)
528 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Başta önyargılı davranıp okuma sırasında gerilere bırakmıştım. Hatamı kabul ediyorum. Bir de baktım kitap bitmiş. Sadece son zorlama olmuş . Neyse bu da yazarın takdiri. Saygı duyuyorum.
398 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Adındanda anlaşıldığı gibi buz mavisi gözlere ve buz sarısı rengi saçlara sahip 7 yaşında iki kız çoğuğu. Bir gün bir kaza oluyor ve ikizlerden biri balkondan düşerek ölüyor. Bu ağır kaybın üzerine aile herşeylerini bırakıp büyükannelerinden kalan bir adaya taşınırlar ve harabe şeklindeki evi yaşanılır hale getirip yeni baştan bir hayata başlamak isterler. Fakat hayattaki ikiz kimlik karışıklığı mı yaşıyor yoksa hiçbir şekilde birbirlerinden ayırt edilemeyen tek yumurta ikizlerini karıştırmışlar mıydı? Böyle bir hatayı gerçekten yapmış olabilirler mi? Ve ailenin sakladıkları sırları neydi? Bütün bunların cevabı kitapta ☺ merakta bırakan bir kitap tavsiye ederim

Yazarın biyografisi

Adı:
S. K. Tremayne
Tam adı:
Tom Knox
Unvan:
İngiliz Felsefeci, Gazetec, Yazar
Doğum:
Devon, İngiltere, 1963
Müstear adı ''Tom Knox'' olan İngiliz Gazeteci Yazar.

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 114 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 79 okur okuyacak.