1000Kitap Logosu
Sâfi
Sâfi
Sâfi

Sâfi

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.0
6 Kişi
18
Okunma
0
Beğeni
20
Gösterim
Şebnem Atik
Umudum Gökyüzü Kadar'ı inceledi.
160 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
✓ Hayatınızda hep bulundurmanız gereken 3S kuralı: Saygı, Sevgi, Sabır. Bunlar var oldukça mutluluk yakanızı bırakmaz. ✓ Her ne şekilde olursa olsun bir sayfayı kapattın mı, Arkanda hiç bir şey bırakma. Yazar deneme türünde yazdığı kitabında aslında herkesten birer parça bahsetmiş (benim düşüncem) Okurken kendimden, yaşadıklarımdan, etrafımdaki insanlardan parçalar buldum açıkçası. Güzel kısa kısa sözlerin yanı sıra şiirlerle de süslemiş kitabın sayfalarını. Ben beğenerek okudum bu tür sevenlerede şiddetle tavsiye ederim asla pişman olmazsınız okuduğunuz için. Çünkü bu kitabı okuyanlar eminim kendilerinden de birer parça bulacaklar bu kitapta Sevgiyle ve kitapla kalın
Umudum Gökyüzü Kadar
9.0/10
· 18 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Gizem Kısacıklar
Umudum Gökyüzü Kadar'ı inceledi.
160 syf.
·
Puan vermedi
Yazarımız kitapta hayatınızda bulundurmanız gereken 3S kuralından bahsetmiş. Aslında bu kural hepinizin bildiği bazılarının da bilmezden geldiği kelimelerden oluşuyor: Saygı, sevgi ve sabır. Zaten bu üç kelimede mutluluğun anahtarı değil midir? Kesinlikle anahtarıdır. Onlar olmadan olmaz. Hadi bir şekilde olduğunu varsayalım. O zaman karanlık bir kuyunun içine düşmüş gibi hissederiz. Velhasıl kelam hayata tutunmak için 3S kuralı şarttır. Sadece sevmek yetmez. "3S kuralına başka neleri ekleyebiliriz? " diye düşündüm. Bence bunlara sadakat ve sorumlulukta eklenebilir. Kitapta bu kural dışında ele alınan başka konularda var. Mesela insanın kendine sarılmayı öğrenmeden başkasına sarılmayı bilmeyeceğine dair bir yer vardı. Benim en sevdiklerimden biri oldu. Çünkü her zaman söylediğim bir şeydir. Ben hep " İnsan önce kendine şifa olmalı." derim. Yazarımızda "Sen kendine merhem olmazsan eğer, başkasına yara olursun hep." demiş. Kullandığımız kelimeler farklı olsa da anlattığımız şey aynı ya bu benim çok hoşuma gitti. Farklı pencerelerden aynı gökyüzüne bakmak diye buna derim. Şimdi de anlatım hakkında neler düşündüğüme gelelim... Anlatım daha çok kişisel gelişim tadında ilerliyor. Anlatılmak istenilen okuyucuya akıcı bir şekilde sunulduğu için kendinize katabileceğiniz çok fazla birikim var. Okumanızı tavsiye eder miyim? Bu tür eserleri okumayı seviyorsanız tavsiye ederim.
Umudum Gökyüzü Kadar
9.0/10
· 18 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
nurten savaş
Umudum Gökyüzü Kadar'ı inceledi.
160 syf.
·
9 günde
·
Puan vermedi
Verilen puanın bu kitap için çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Kitap derinlikten uzak sanki bir arkadaşınıza dert anlatırken yazdığınız mesajlar ve aldığınız cevaplar gibi. Deneme türü olarak geçiyor ama yazılar çok kısa ve çok sıradan. Okumak keyifli değil. Çünkü cümleler fazla sıradan ve günlük hayatınızda oldukça kullandığınız şeyler. Derin anlam taşıyan bir kitap arıyorsanız kesinlikle bu kitap o kitap değil.
Umudum Gökyüzü Kadar
9.0/10
· 18 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4