Giriş Yap

Salih Suruç

Yazar
9.4
2.026 Kişi
Unvan
Yazar, Editör
Doğum
Hilvan, Şanlıurfa, 1953
Yaşamı
Araştırmacı-yazar. 1953, Kuskunlu köyü / Hilvan / Şanlıurfa doğumlu. İlk ve ortaöğrenimini Şanlıurfa’da tamamladı. İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsünü bitirdikten (1975) sonra üç yıl kadar Diyanet İşleri Başkanlığında çalıştı, bir süre de öğretmenlik yaptı. İstifa edip memuriyetten ayrılarak 1982-98 yılları arasında serbest olarak çalıştı. 1987’de Şanlıurfa’dan milletvekili adayı, 1994’te yine Şan-lıurfa’dan belediye başkan adayı olduysa da seçilemedi. 1998’de Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak yeniden devlet memurluğuna döndü. 2003’te Kültür Bakanlığı müşavirliğine, ardından Millî Kütüphanede daire başkanlığına atandı. “Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı” adlı iki ciltlik eserini 1981 yılında yayımladı. Eser, Milletlerarası Siret Konferansı çerçevesinde Pakistan Kültür Bakanlığı tarafından 1986 yılında düzenlenen “Siyer Yarışması”nda Türkçe, Arapça, Farsça, İngilizce, Fransızca, Almanca, Çince ve Bengalce dillerinde yazılmış eserler için ayrı ayrı açılan yarışmada Türkçe eserler arasında birinciliğe değer görüldü. Bu yarışmada kazandığı armağan ve liyakat belgesi 1989’da Ankara’da Pakistan Büyükelçisi tarafından verildi. Yazarın aynı eseri, 1997’de Türkmenistan’da Alemlerin Serveri Peygamberimizin Ömrı adıyla Kirilceye çevrilerek yayımlandı. ESERLERİ: ARAŞTIRMA-İNCELEME: Kâinatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı (2 cilt, 1981). ÇOCUK KİTABI: Kurban, O Gece, Nur Torun, En Güzel Çocuk, Güvenilir Muhammed, Beklenen Peygamber, Nur Dağından Yükselen Ses, Hicret, Şanlı Bedir, Cennetin Yolu, İman Gücü, Mekke’nin Fethi.

İncelemeler

Tümünü Gör
kitabı çok ama çok beğendim. Kainatın Efendisi Peygamber Efendimizi sav en güzel şekilde anlatıyor. bu arada bu kitap ödül almıştır dünya 1. okuyacak olanlara hayırlı okumalar dilerim :)
Reklam
464 syf.
·
34 günde
Siyer alanında bir çok kitap yazılmıştır. Çoğu yazar yaşanılan olayları anlatıp geçer ama Salih SURUÇ olayları peygamber efendimiz (s.a.v) ve sahabenin çektiği zorlukları, sahabenin yaşadığı duyguları da anlatmıştır. Peygamber efendimizin yaşadığı zorlukları çok başarılı bir şekilde yazmıştır. Bu yüzden Siyer alanında Dünya birincisi ödülünü almıştır. Hayatımda bir kitabı okurken hiç bu kadar duygulanmadım. Emin olun sizde okurken duygulanıcaksınız.
1 yorumun tümünü gör
464 syf.
·
10 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Allah Resulü " Allah'ım! Ben Hasan ve Hüseyin'i seviyorum .Sen de sev .Onları sevenleri de sev." buyurmuştur.. Sevgili Salih Suruç hocam engin bilgisi ve şiirsel anlatımıyla bizlere bu kitapta Ehl-i Beyt’in dünyada maruz kaldığı zulüm ve haksızlıkları akıcı ve duygu yüklü anlatmış. Kitabın kalın olması asla gözünüzü korkutmasın öyle akıyor ki kitap, olayların sırası ve akışına zaten kendiniz kaptırıyorsunuz. Resulullah’ın “iki reyhanım diyerek iltifat ettiği Hz Hasan ve Hz Hüseyin’in doğumlarından şehadetlerine kadar uzanan çile dolu yıllarını Salih hocam’ın güçlü kaleminden okumanızı tavsiye ederim..
Hz. Hasan - Hz. Hüseyin
9.5/10 · 225 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.47