1000Kitap Logosu
Salih Suruç
Salih Suruç
Salih Suruç

Salih Suruç

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.5
1.612 Kişi
5,2bin
Okunma
348
Beğeni
12,1bin
Gösterim
Unvan
Yazar, Editör
Doğum
Hilvan, Şanlıurfa, 1953
Yaşamı
Araştırmacı-yazar. 1953, Kuskunlu köyü / Hilvan / Şanlıurfa doğumlu. İlk ve ortaöğrenimini Şanlıurfa’da tamamladı. İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsünü bitirdikten (1975) sonra üç yıl kadar Diyanet İşleri Başkanlığında çalıştı, bir süre de öğretmenlik yaptı. İstifa edip memuriyetten ayrılarak 1982-98 yılları arasında serbest olarak çalıştı. 1987’de Şanlıurfa’dan milletvekili adayı, 1994’te yine Şan-lıurfa’dan belediye başkan adayı olduysa da seçilemedi. 1998’de Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak yeniden devlet memurluğuna döndü. 2003’te Kültür Bakanlığı müşavirliğine, ardından Millî Kütüphanede daire başkanlığına atandı. “Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı” adlı iki ciltlik eserini 1981 yılında yayımladı. Eser, Milletlerarası Siret Konferansı çerçevesinde Pakistan Kültür Bakanlığı tarafından 1986 yılında düzenlenen “Siyer Yarışması”nda Türkçe, Arapça, Farsça, İngilizce, Fransızca, Almanca, Çince ve Bengalce dillerinde yazılmış eserler için ayrı ayrı açılan yarışmada Türkçe eserler arasında birinciliğe değer görüldü. Bu yarışmada kazandığı armağan ve liyakat belgesi 1989’da Ankara’da Pakistan Büyükelçisi tarafından verildi. Yazarın aynı eseri, 1997’de Türkmenistan’da Alemlerin Serveri Peygamberimizin Ömrı adıyla Kirilceye çevrilerek yayımlandı. ESERLERİ: ARAŞTIRMA-İNCELEME: Kâinatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı (2 cilt, 1981). ÇOCUK KİTABI: Kurban, O Gece, Nur Torun, En Güzel Çocuk, Güvenilir Muhammed, Beklenen Peygamber, Nur Dağından Yükselen Ses, Hicret, Şanlı Bedir, Cennetin Yolu, İman Gücü, Mekke’nin Fethi.
Mehlika
Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı'ı inceledi.
800 syf.
·
Puan vermedi
İnsan ne yazsa bilemiyor. Tek bildiğim bir şey var ki bu güzel esere bu güzel peygambere ve onun hayatını böyle güzel tasvir eden kardeşime ne yazsam az kalır hangi kelimeyi yakıştırsam kifayesiz kalır. Peygamber efendimizin hayatını bir kez de böyle okumak nasip oldu ya elhamdülillah. Onun gibi bir yol gösterici vardı. Rabbim onun yolundan şaşmadan yürümeyi nasip etsin bizlere ( Allahümme Amin Ecmain)
Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
144 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh Kalbimin Efendisi ﷺ Salih Suruç 160 sayfa Bu kitabı ilim öğrenmeye gittiğim caminin bahçesinde ki kitaplıkta gördüm ve ilgimi çekti okumaya başladım. Kitap o kadar sade dille ve sohbet tarzında yazılmış ki Efendimiz'in ﷺ hayatını çok güzel bir şekilde anlatmış kitap bittikten sonra fark ettim ki kitap seri halinde imiş artık camiye gidince diğer ciltleri var mı diye bakacağım :) Kitabı yolda okumaya başladım insan Efendimiz'in ﷺ hayatını okudukça hayatında ki mucizeleri öğrenince hayret edemeden duramıyor o kadar güzel bir gençliği ve çocukluğu var ki insan diyor ki evet gerçekten de Peygamberlik verilecek kadar tertemiz bir yaşam insanın Efendimiz'e ﷺ olan muhabbeti, sevgisi, özlemi artıyor... Rabbim ibret alıp hayatına uygulayan kullardan eylesin... Rabbim bizi cennette komşu eylesin... Muhakkak okuyun tavsiyemdir... Selam ve dua ile
Kalbimin Efendisi
9.3/10
· 231 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7