Sameera Ahmed

Sameera Ahmed

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
0
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
"Kim de beni anmaktan yüz çevirirse şüphesiz onun sıkıntılı bir hayatı olacak ve biz onu, kıyamet günü kör olarak haşr edeceğiz (Kuran 20,124). Allah' ı anmaktan uzaklaşan kişiler, eziyetli bir hayat yaşayabilirler. Bu eziyetler, çeşitli stresli olaylar ve yas, kaygı ve depresyon gibi güçlükler anlamındadır.... Her ne kadar diğer insanlarla rahatlık ve huzur içindeymiş gibi görünse de içten içe mutsuz olacaktır çünkü onun kalbi saf netlik ve amaçsallıktan yoksundur.
Ahiret, Müslümanlar için önemli bir amaç olduğundan, bu hayatın ve bu hayatta yer alan sınamaların İslami açıdan yorumlanmasını anlamak Müslümanlar için bir sabır ve şükür kaynağı olabilir. Bu dünyanın geçici tabiatını hatırlamak ve işlenecek hayır ve sevaplar psikolojik zorlukların yükünü hafifletebilir.
...hastalıkların biyolojik veya psikolojik nedenleri olabilir ve Allah bunlar için mutlaka bir tedavi göndermiştir. Tedaviyi bulma ve uygulama insanoğlunun elinde olan bir şeydir.
İslam inancına göre Allah'a tevekkül etmek (güvenmek, bel bağlamak) ne bir işi başarmak için gerekli olan araçlardan ne de Allah'ın merhametinden umut bekmeketen vazgeçmek anlamına gelir. Hem kişisel çaba hem de Allah'ın yardımına olan inanç birbiriyle kombine edilmelidir ki maksimum yarar elde edilebilsin.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.