Seda Meydan

Seda Meydan

Yazar
7.7/10
46 Kişi
·
109
Okunma
·
11
Beğeni
·
609
Gösterim
Adı:
Seda Meydan
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı
Seda Meydan , bir anne , bir bankacı ve Wattpad yazarıdır . Sevilen bir Wattpad yazarı olan Seda Meydan 'ın Ken'an Diyarı kitabı Epsilon Yayınları tarafından kitap haline getirilmiştir .
♡ Bugün ilk defa üzerimdeki kara bulutlar dağılıp aradan güneş ışıkları kendini göstermişti. Bunun ardı pırıl pırıl parlayan güneşiyle uçsuz bucaksız mavilikte bizi bekleyen bir gün olmalıydı. .
“Seninle son olsun istiyorum. Kalbim bundan önce kimseye ait olmadı ama şimdi sen tek başına beni alt ettin. Ama sen beni bırakırsan kalbimi tekrar eski haline getirecek gücüm olmaz. Çünkü kırılan o parçalarını da alıp yanında götürürsün. Her şeye rağmen ben korkmuyorum; çünkü giden asla ben olmayacağım."
“Gizli bir tarif mi yoksa?” diye sorunca, “Senden gizlim saklım olmaz,” dedikten sonra tepkisini beklemeden başımı eğdim ve malzemeleri doğramaya başladım.
Ona şimdiye kadar yemediği lezzette bir omlet hazırlayacaktım. Tavaya mantarlarımı atmış, biberlerimle tam ilgileneceksen pat diye, “Eniştem beni evlendirecek,” dedi.
Kafamı anında kaldırdım ve muhtemelen allar bullak olmuş suratımla ona bakakaldım. O ise uzaktaki bir noktaya kilitlenmiş, dalgınca bakıyordu.
"Senin anlatmak istediğin şey; insanın görünüşüyle , öncesinde hafızasına kazınmış şeylerin birleşiminden ortaya çıkan ön yargı. Bu insanı aldatır, yanıltır. Tanımak için bir insanı sadece bakmak yetmez."
368 syf.
·1 günde·7/10
Yazarımız ile Bkm den indirimden aldığım Ken'an Diyarı ile tanımıştım. Yazarın kalemini beğendiğim için diğer kitaplarını da alıp okudum. Romans tarzında kitaplar yazıyor.
Spoi içerir..
Ali ailesinin şirketinde çalışmak yerine istediği ve sevdiği işi olan restoranında şeflik yapıyor ve işinde de çok iyi. Ali'nin bir gün arabası bozulup taksi bulamayıp otobüse binmesi sonucu Nehir ile karşılaşması ile hikaye başlıyor.
Akıcı sürükleyici bir roman
Bu tarz sevenlere tavsiye ederim.
Iyi okumalar..
352 syf.
·2 günde·10/10
Kitabı gerçekten beğendim, gerek konusu, gerek anlatımı ve diliyle güzeldi.
Konusuna gelince; Lucca İtalyan mafyasının önemli ailelerinden olan Rossino ailesinin başına geçecek güçlü, yakışıklı ve karanlık bir adam. Ve Lucca 2 yıl önce bir yardım balosunda piyano çalan bir kıza vurulur. Kız daha 16 yaşındadır. Tam 2 yıl onun büyümesini bekler ve onu uzaktan takip eder. Kız 18 yaşına gelince, Onunla evlenmeye karar verir. Ve ailelerin olumlu bakması ile, Beau ile evlenir. Beau ise, suçun ortasında doğmuş dur ancak babasının onu ve kız kardeşini bu çevrenden uzak tutması ile gerçek dünyayı tam olarak bilemez. Beau istemediği bu evlilikten kurtulmak ister ama bir şey yapamaz. Ve sonunda Lucca ile evlenir. Hikaye böyle başlıyor ama sonra işler karışıyor. işin içine FBI giriyor vs.
Yazarın kitaplarını kesinlikle beğendim. Umarım daha çok kitap yazar. Kendisini tebrik ediyorum. İyi okumalar....
464 syf.
·9/10
Kitabı BKM sitesinin kampanyasından çok uyguna almıştım. Fiyatından dolayı böyle bir kitap beklememiştim. Beklentimin çok üstünde çıktı. gerçekten beğendim.
Öncelikle yazarın anlatımı çok güzeldi ve oldukça akıcıydı. Boş bir zamanınızda oturun hiç kalkmadan bitirirsiniz kitabı. Ana karakterlerin birbirlerine olan aşklarını ifade etme tarzları mükemmeldi. Seviyorum ama söylemeyeyim, dur biraz kaçayım o kovalasın tarzı saçma şeyler yoktu. Gitti ikisi de açık açık "Seviyorum!" dedi. Hatta söylediğim diğer olumsuz şeyleri bir kenara koyarsak ben Kenan'ın düşüncelerini okumayı da çok sevdim. Ela'ya olan aşkını kendi içinde bile o kadar güzel ifade ediyordu ki. Geçmişte yaralar almasına rağmen bu aşkı çok güzel karşıladı.
368 syf.
·7 günde
Öncelikle merhaba
Kitabın konusuna çok az değindikten sonra yoruma geçmek istiyorum. Karakterimiz Ali, zengin 28 yaşlarında mutfağına aşık biri. Babasının zenginliği ve şirketi onun umurunda değildir, kendi restoranının mutfağında aşkla çalışmak onun için en güzelidir. Bir gün Ali ile Nehir farklı olaylar sonucunda tanışır ve Ali eski hayatından sonra yeni hayatının dönüm noktasına girmiş bulunur. Ali için zor olduğu kadar Nehir içinde zorlu bir dönemdir. Nehir’in ailesiyle olan sorunları, aşklarının çıkmazı, önlerine çıkacak engeller...
Bir diğer karakterimiz Nazenin ise Ali’nin en yakın arkadaşı benim ise başlarda en sevdiğim fakat sonlara doğru sevmediğim bir karakter oldu.
Kitabı elinize aldığınızda nasıl bittiğinin farkına varamıyorsunuz. Akıcılığı, yazarın kullandığı dil, betimlemeler hepsi oldukça başarılıydı. Uzun zaman sonra bu tür bir kitap okumamıştım gayet iyi geldi. Büyük bir aşka, tahmin edeceğiniz fakat elinizden düşüremeyeceğiniz, korku ve doğru/yanlış insanların birleşmesine hep birlikte tanık oluyoruz.
Ali’nin eskiye dair olayları neler?
Nehir’in ailesi ile olan büyük sorunu ne?
Nazenin neden sonlara doğru sevmediğim karakter oldu?
Okuyarak öğreneceğiniz bir son bırakıyorum ❣
464 syf.
·Puan vermedi
Toplumdaki birçok insanın özellikle kadınların en çok rahatsız olduğu konudur " erkek egemenliği"
Peki bu egemenlik sıfatına onları kim ulaştırır ? - Çoğu kadın.
( Hepsi demiyorum ama çoğu..)
Nasıl mı yapıyorlar ? Okuduğum bu kitaptan örnek vermek istiyorum; Biri sizi seviyor ise olduğunuz gibi sevmelidir. Kendi huylarına ve düşüncelerine göre sizi şekillendirmemeli.
Sizi zaten siz olarak en başından seviyor ise sizde değiştirmek isteyeceği bir durum yoktur. Ama siz
" Beni seviyor "
" Haklı sebebleri var"
" Ben onu öyle seviyorum "
"Biz birbirimizi anlıyoruz"
"Yapacak birşey yok benimde farklı huylarım var"
"Rahatsız oluyorum ama ona aşığım"
Kelimelerinin arkasına sığınarak bir ilişki  yaşarsanız o kişinin, sizi yönlendirmesi, istemediğiniz kişi gibi davranmanızı, sınırlarınızı size çiğnetmesi , sizde bunca değişiklik yapıyorken kendisinin en küçük hareketine/ düşüncesine karıştırılmamanız muhtemeldir. Toplumda "sert" erkekleri seven bir çok kız ve kadın var. Rica ediyorum sizi asıl benliğinizden süslü kelimeler kullanarak başkalaştırmaya çalışan erkeklerden uzak durun.

Bu okumuş olduğum kitapta yer alan kız da aynen böyle, "üzülüyorum, sinirleniyorum  ama ne yapabilirim huyu bu " O sizin üzerinizde değişiklikler yapabiliyorsa , sizi en başından her şeyinizle kabul etmemiş demektir.

Tabi karşılıklı zarar veren huylar var ise konuşularak olumlu yönde değiştirmek için çaba harcanır. Ama siz bu çabayı tek başınıza harcıyorsanız sonunda üzülecek ve mantıklı düşünmesi  gereken kişi sizsiniz..

Erkek egemenliği kadınları değiştirmeye çalışırken, kendisini kusursuz gören erkeklere denir. Bu kişiler seviyormuş, anlıyormuş, önemsiyormuş gibi yapar ama aslında üzer, anlamak istediği gibi anlar ve önemsediği kişinin karakter kılıfını kişiliğinize giydirir.

Sorgulamıyor kabulleniyorsunuz.
Ve kabullendiklerinizi kendi tercihlerinizmiş sergiliyorsunuz.

Ve yazarlar için paylaşmak istediğim bir düşüncem var, kitabınızı ilerletmek için yeterli kurguya sahip değilseniz lütfen sayfalara cinselliği dayatmayın.
Bu kitabınızın kalitesini yükseltmez aksine okuyucu olarak midemi bulandırıyor.
400 küsur sayfalık kitabın neredeyse 200 kadar sayfasında cinsellik ön planda. Beğenmedim. Beğenenlerinde bakış açısından şüphe ederim..
368 syf.
·15 günde·Beğendi·10/10
Yazarın bu hikayesini farklı kılan şeyler;
Karakterlerden biri cazgır diğeri hem zampara hem de eğlenceli bir espiri anlayışı var. Bu hönüyle beni fazlasıyla cezbetti.
.
DiĞer hikayelerine göre daha durağandı. Çok fazla enteika yoktu. Zaten Seda Meydan da enteikayı fazla kullanmaz. Ama bunda minimum bir şeydi diyebilirim.
.
Okumaktan keyif aldım. Da keşke etrika azcık daha fazla olsaydı. Ne bileyim. Lucca'yı okuduktan sonra değişik oldu bu. ((:
368 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Uzun zamandır bu kadar keyifli bir kitap okumamıştım. Başlayınca elden bırakası gelmediği gibi, her fırsat bulduğum dakikayı kendine çekiyor bu kitap. Bu kitap hem güldürüyor, hem yeniden aşkı hissettiriyor, hemde duygusallastirip okutuyor işte ....

Nehir küçükken anne babası vefat etmiş, teyze ve enişte yanında büyümüş bir genç kızdır. Enişte yaşamı boyunca boş yaşayan ve Nehiri sömüren bir insandır.

Aliiiii,,,.... ahh Ali..... Bu yüreğinde kocaman sevgisi ile dolu delikanlı Ali.... Ali çapkın ve uçuk yasayan, zengin bir ailenin ogludur. Büyük bir aile şirketleri olsa bile, Ali şirkete bağımlı olmak istemediği için kendisine ait bir restaurant işletmektedir. Asla ailesinin soyadını ön planda kullanmak istemez, buna rağmen kadınlar boncuk gibi sıraya dizilmiştir. Ali'nin çapkınlığı Nehir' i tanıyincaya kadar devam eder ve Nehir ile hayata bakış açısı değişir.

Ali'nin arabasının bozulup, otobüse binmesi ikisinin de kaderlerinin örülmeye başladığı andır. Tesadüf müdür bilinmez, kader aynı gün Ali'nin aile şirketinde oyasini işlemeye devam eder. 
Yorucu, stresli ve aşk dolu mücadelenin sonu ne olacak?
Liseden beri güvendiği dost dediği, sırlarını paylaştığı arkadaşı ve restaurant'in müdürü Nazenin vurdugu darbe neydi?

Baslangic ta da dedigim gibi cok keyifli bir kitaptı. Biraz aşk, biraz komedi. Acaba şimdi ne olacak deyip, kitabı elinizden bırakamayacaksınız.
Sevgili yazarımızın emeğine, fikrine sağlık. Kalemi daim, okuyucusu bol olsun inşallah.
368 syf.
·Beğendi·10/10
Seda Meydan ~~ Kızgın Tavada ki Aşk
.
✏ Ben Ali Beylioğlu,büyük bir imparatorluğun varisi olabilirdim ama bu köklü soyadının parlak gölgesini hiçbir zaman üzerimde hissetmek istememistim.
.
✏ Kitabın konusundan bahsetmeden önce şunu söylemeliyim. Acayip keyifli bir kitap okudum Tam bir Türk filmi tadında zengin oğlan fakir kız. Hayata mola verdim ve kendimi kitaba kaptirdim.
.
✏ Ali çok varlıklı bir ailenin oğlu, holdinglerinde çalışmak yerine en büyük tutkusu olan aşçılığı yapmayı seçmiş ve İstanbul'un en gözde mekanlarından birinin sahibi. Yönetim kurulu toplantısı için mecburen Holdinge gittiği bir gün yolda başına gelmeyen terslik kalmaz ve kendisini bir otobüsün içinde bulur. Veee bu otobüste Nehir ile tanışır. Nehir de Holding de iş görüşmesine gitmektedir. Nehir hayatini kazanmak icin kendini ispat etmek icin calismak zorundadir. Anlamını bilmediği bir şekilde Ali Nehir'in ceylan gözlerine takılı kalmıştır. Ali toplantıdan Nehir de iş görüşmesinden çıktıkları zaman tekrar karşılaşırlar. İkisi de hayatından çok memnun değildir. Yağmur başladığı için birlikte bir taksiye binerek yol arkadaşlığı yaparlar bu fikir tabiki Ali den çıkmıştır. Söylemeyi unuttum bizim oğlan fazlaca çapkın. Kadınları temelli hayatında pek istemiyor. Kizimiz ise utangac,saygili tam bir hanimefendi ama inat ve hazir cevap. Nehir ile ayrıldıktan sonra bir şekilde onu düşündüğünü farkeder. Nasıl ulasirim naparim derken taksici gelir ve takside düşen künyenin kız arkadaşına ait olduğunu söyler. Şirketteki başvurusunda telefon numarasi olduğunu düşünür ve hemen ulaşır.
.
✏ Evet artık kader ağları ni örmeye başlamıştır. Bundan sonrasi kitapta. Sizi keyifli bir ask hikayesi bekliyor. Aşk bu insana neler neler yaptırır. Hayatını değiştirir, huyunu değiştirir, dostlarını degistirir gibi ...En başta da dediğim gibi çok keyifli ve güzel bir roman. Bu tarzı seviyorsanız aman hep de klasik felsefe mi okunur canım arada bir tebessüm edip kendimi ödüllendirmem gerekiyor derseniz bu kalemle tanismalisiniz.
.
Kitapla kalın
464 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Ela adındaki esas kızımız, bir kafede çalışıyor ve aynı zamanda üniversite okuyor. Babası bunları terk etmiş, annesi ve küçük erkek kardeşiyle beraber yaşıyorlar. Pek paraya ihtiyaçları yok, annesinin iyi bir işi var.
.
Bir gün kafe çıkışı küçük bir kaza yüzünden yakışıklı bir adamla karşılaşıp etkisinde kalıyor. Ve aynı gün annesi ona evlenme teklifi aldığını söylüyor, hem de patronundan. Cici üvey baba baya zengin, holding sahibi
.
Ela bu durumu kabullenemese de, annesinin mutluluğu için katlanıyor. Birkaç gün sonra da gizemli yakışıklı adamla tanışıyor. Bilin bakalım adam kim?
.
Sonrasında Ela'nin kontrol manyağı anası Ceyda'nin ve üvey babanın çevirdiği dolaplar ortaya çıkıyor. Ve gizemli yakışıklı Kenan'nin saplantılı ilgisi zavallı Ela'yı içinden çıkılmaz bir duruma sokuyor.
.
Bu kadar yeter.((: Her şeyi anlatmayayim. Bir şeyler gizemli kalsın.
.
Genel yoruma sıra gelince;
.
Ön ve arka kapak detayı= Bayıldım
Tanıtım= Fazlasıyla merak uyandırıcı ve uyumlu
Kitap İsmi= Hikaye ile fazlasıyla uyumlu (Bi kere ağzım yandı ya, artık kurcalayacağım ((: )
.
İçerik:
Ceyda karısına ifrit oldum. Karşıma çıksa, çay kaşığı ile gözlerini oyarım. Hele Ela yok mu🤦 Kız baya saf yani. Ama salak, ezik değil. Sadece sevgi yoksunluğu yüzünden her seferinde inanmayı seçiyor.
.
Ve Kenan...
Kenan, anlatılmaz Saplanti + kuşkucu + kıskanç = Manyak Aşık (Biraz da kuduruk((: )
.
Tek bir cümlesiyle kendisini açıklıyor adam: "Ben sana bağımlıyım!" Anladınız mı? .
#kenandiyari ismi hikaye ve diğer her şey ile uyumlu. Ve benden tam not aldı. Bu #romantizm i sevdim ama #lucca benim için #bambaşka
352 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Lucca’yı bir arkadaşımın tavsiyesiyle aldım ve okuduğuma hiç pişman olmadım. Karakterlerin ruh hallerinin yansıtılışını çok sevdim. Bence yazarın anlatımı insanı içine çeken bir tarzda. İki tutkulu aşığın birlikltelikleri boyunca hem kendi içlerinde, hem de ailelerine karşı verdikleri mücadeleyi okurken heyecanlandım. Lucca’nın çevresindeki düşmanlarına karşı verdiği savaşı okurken ise hop oturup hop kalktım. Kısacası bu kitapta kimi zaman onlarla üzüldüm kimi zamansa onların tutkusuyla yandım...
Kesinlikle tavsiye ediyorum!!! Aşk severler bu kitabı almalısınız..

Yazarın biyografisi

Adı:
Seda Meydan
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı
Seda Meydan , bir anne , bir bankacı ve Wattpad yazarıdır . Sevilen bir Wattpad yazarı olan Seda Meydan 'ın Ken'an Diyarı kitabı Epsilon Yayınları tarafından kitap haline getirilmiştir .

Yazar istatistikleri

  • 11 okur beğendi.
  • 109 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 39 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.