Selim Seyhan

Selim Seyhan

Yazar
9.8/10
15 Kişi
·
44
Okunma
·
8
Beğeni
·
287
Gösterim
Adı:
Selim Seyhan
Unvan:
Din Adamı, Araştırmacı, Yazar
İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi hocalarından ve Hüküm Dergisi yazarı.
Ve bir gün gelecek Kudüs özgürlüğe uyanacak, Aksa'nın minârelerinden hürriyet ezanları okunacak. Hakk geldi, bâtıl zâil oldu diye bağıracak insanlar.
“Aişe’nin ( ر ) diğer kadınlara üstünlüğü tiridin diğer yemeklere üstünlüğü gibidir.” ️
(Müslim,Fezâilü’s-Sahebe,89.)
Selim Seyhan
Sayfa 23 - Hüküm kitap
200 syf.
Böylesine kaliteli bir kitabın bu kadar az okunmuş olması, bilinmeyişi beni biraz üzdü lâkin bir yandan da bu kitabı sizlere tanıtacak olmamdan dolayı heyecanlandırdı.

Çok uzatmayacağım ki okuyun. (Bunu bir kitap uygulamasında dile getiriyor olmak da ayrı bir ironi de neyse)

Kitabın başlığı, içerik için yetersiz kalmış. Çok daha bomba bir başlık olmalıydı, çünkü kitap öyle, bence yani. (Her cümlenin sonunda bir 'bence' hayal edebilirsiniz, ben yazmayayım) Sanırım dikkat çekici olması için böyle bir başlık tercih edilmiş, malûmunuzdur.

Evet, kitabın ilk kısmı bu konu üzerinde güzel bir şekilde yoğunlaşmış. Çocukluğa vedâ, nişan, görücü kahvesi, nikâh, modernite çöpçatanları, annelik gibi birçok konu ele alınmış ve yazarın bakış açısına hayran kalmamak elde değil.

Ardından ev hayatı, pozitif ayrımcılık gibi başlıklar altında okuyucu düşündürülüyor. Evleneceğiniz şahısla ilgili hangi yanlışlara düşmemek gerektiği ile ilgili aydınlanıyorsunuz.

Ve daha bir sürü konu var, kısa kısa ele alınmış. Lâkin yeterli olmuş, abartılarak sıkıcı hâle getirilmemiş. Çeyiz, Televizyon, Helâl Gıda, Çocuk, Dua... bunlardan yalnızca bazıları. Hasan el-Benna'dan Hz. Âsiye'ye kadar birkaç örnek şahsiyet de özet bir şekilde anlatılmış. Bunları da uzatmadan, usta bir dille ele almış yazar.

Yazarın üslubunu gerçekten çok sevdim. Keşke bir sürü kitabı olsa dedirtiyor ama maalesef çok fazla kitabı yok. Fakat günümüzde büyük bir boşluğu doldurmaya yeter bu kitapları da. Hamd olsun. Okuyun gençler!
200 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Hepimiz ara ara silkinmeye, sarsılmaya ihtiyaç duyarız. Kitap o hissiyatı fazlasıyla veriyor.
İsmi kitabın ilk yazısının adı. Yoksa kitap içerisinde farklı konulara, farklı yaralarımıza değiniyor. Kitap sadece fikir kitabı değil. Okurken bilgi anlamında da bir çok şey öğretiyor. Çakma sufi kadirov'dan, İsrail siyonizmine karşı savaşan İzzeddin Kasım'a, Nevruz'un gerçek anlamından, Osmanlı dönemi huzur derslerine, Bayrakların ne söylediğinden, ille de Kudüs 'e bir çok mevzuya açıklık getiriyor.
Kendisi İlmi Araştırmalar merkezinde hoca olduğu için, kitapta ilim talebeleri için bir çok güzel öğüt var. Hikaye var. Olay var.
Yazar net, sade bir dille davası bildiği İslamı ve o yolda ilerlemeye çalışan kardeşlerine haklı bir serzenişte bulunuyor.
Ben tek nefeste okudum.
Eğer gündeminiz; Alemi İslamsa, ümmeti dert ediyorsanız, ilim yolunda ilerlemeye çalışıyorsanız, bu kitap size çok iyi gelecek. Tavsiye ediyorum.
200 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Ey genç adam! Bugün İsrail'in paslı bir hançer gibi ümmet'in kalbine saplanmış olması seni aldatmasın. Arkasına AB'yi ABD'yi almış olmaları seni yıldırmasın. Sen İslam'ın Ali'si olursan bu dava uğruna canını ve malını sakınmadan feda ederek yanlız İslam dersen Allah sana Hayber'de Allah Rasülü'nün izetli ashabına ikram ettiği gibi zaferler ihsan edecetir. Kirletilen genç kızların namusları, dul kadınların duaları seninle kardeşim. Sen İslam'ın Ali'sisin! Nedir seni Allah yolunda cihad etmekten alıkoyan! Kalk ve kendine gel bak sen rahat yatağında uyurken kaç genç kızın daha namusu kirletildi. Ümmetin umudu sensin. Ayağa kalkıp sana teslim edilen İslam sancağına sahip çıkarsan fitne merkezleri yıkılacak Hayberler harab olacak biiznillah. Ümmeti'in umudunu söndürme. Allah Rasülü Allah-u ekber harab olsun hayber! buyurarak Allah-u ekber'in sadece Hayber'i değil bütün fitne merkezlerini yok edececeğini bildirmiştir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Selim Seyhan
Unvan:
Din Adamı, Araştırmacı, Yazar
İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi hocalarından ve Hüküm Dergisi yazarı.

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 44 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 29 okur okuyacak.