Helalini Arayan Genç

·
Okunma
·
Beğeni
·
197
Gösterim
Adı:
Helalini Arayan Genç
Baskı tarihi:
Nisan 2018
Sayfa sayısı:
200
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056753664
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Hüküm Kitap
200 syf.
Böylesine kaliteli bir kitabın bu kadar az okunmuş olması, bilinmeyişi beni biraz üzdü lâkin bir yandan da bu kitabı sizlere tanıtacak olmamdan dolayı heyecanlandırdı.

Çok uzatmayacağım ki okuyun. (Bunu bir kitap uygulamasında dile getiriyor olmak da ayrı bir ironi de neyse)

Kitabın başlığı, içerik için yetersiz kalmış. Çok daha bomba bir başlık olmalıydı, çünkü kitap öyle, bence yani. (Her cümlenin sonunda bir 'bence' hayal edebilirsiniz, ben yazmayayım) Sanırım dikkat çekici olması için böyle bir başlık tercih edilmiş, malûmunuzdur.

Evet, kitabın ilk kısmı bu konu üzerinde güzel bir şekilde yoğunlaşmış. Çocukluğa vedâ, nişan, görücü kahvesi, nikâh, modernite çöpçatanları, annelik gibi birçok konu ele alınmış ve yazarın bakış açısına hayran kalmamak elde değil.

Ardından ev hayatı, pozitif ayrımcılık gibi başlıklar altında okuyucu düşündürülüyor. Evleneceğiniz şahısla ilgili hangi yanlışlara düşmemek gerektiği ile ilgili aydınlanıyorsunuz.

Ve daha bir sürü konu var, kısa kısa ele alınmış. Lâkin yeterli olmuş, abartılarak sıkıcı hâle getirilmemiş. Çeyiz, Televizyon, Helâl Gıda, Çocuk, Dua... bunlardan yalnızca bazıları. Hasan el-Benna'dan Hz. Âsiye'ye kadar birkaç örnek şahsiyet de özet bir şekilde anlatılmış. Bunları da uzatmadan, usta bir dille ele almış yazar.

Yazarın üslubunu gerçekten çok sevdim. Keşke bir sürü kitabı olsa dedirtiyor ama maalesef çok fazla kitabı yok. Fakat günümüzde büyük bir boşluğu doldurmaya yeter bu kitapları da. Hamd olsun. Okuyun gençler!
Kitaba henüz alıntı eklenmedi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Helalini Arayan Genç
Baskı tarihi:
Nisan 2018
Sayfa sayısı:
200
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056753664
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Hüküm Kitap

Kitabı okuyanlar 8 okur

  • İbrahim Özcan
  • şeydâ*
  • ~y
  • Metub
  • Merve Gezer
  • Hasret Kafesi
  • Elifnur Gündüz
  • Bir Siyahşör

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%100 (5)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0