Semra Ayanbaşı

Semra Ayanbaşı

Çevirmen
8.4/10
423 Kişi
·
1.076
Okunma
·
0
Beğeni
·
153
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
96 syf.
Sağlığında hastalığında zihinde başlayıp bittiğine parmak basan bir kitap.

Kendi adıma kitap için olağanüstü diyemem.
Ama bu yazarın dünya üzerinde pek çok kişiye kişisel gelişim konusunda yardımcı oldugunu ve kanseri atlatmış bir yazar olarak düşününce mutlaka bakış açınızı değiştirecek ve faydasını görebileceğiniz bir kitap diyebilirim.

ZORLU YAŞANTISINDAN DOLAYI TECRÜBE KOKAN BİR KİTAP bu kitaba en uygun açıklamadır.

Merakı olan okusun arkadaşlar.
280 syf.
·6 günde·8/10
Farklı bir tarzı olan Galaktik İnsan bir çok okura ütopik bir eser gibi gelebilir. Okumaktan büyük keyif aldım. Evrende farklı uygarlıklar var mı? sorusu çoğu zaman zihnimizi kurcalar. Bizden çok daha uygar toplumlarla bu evreni paylaşıyor olabilme ihtimalimiz bana göre yüksek bir olasılık.
Kitapta geniş yer verilen Foton Kuşağı hakkında biraz da bilgilerimi tazeledim. Benim için bu araştırma faydalı oldu. Hatırlatsanız 2012 yılı için kıyamet olasılığı düşünülüyordu. Hatta bu konu kitaplara, filmlere bile konu oldu. Yaptığım araştırmadan bir kısmını buraya eklemek istiyorum. Nedir bu Foton Kuşağı;

//
"Foton Kuşağı, güçlü elektromanyetik radyasyona ev sahipliği eden ve x-ışınlarını da içeren yoğun bir uzay boşluğudur. Foton kuşağını galaksi içerisine akan, manyetik bir ışık olarakta tanımlayabiliriz. Foton kuşağının varlığı, ilk defa İngiliz Astronomu Sir Edmund Halley (1654-1742) tarafından keşfedilmişti. Son yıllarda, Rus bilim adamları, bu enerji kuşağı üzerinde yoğun çalışmalar yapmış ve halen yapmaktadır.

Bilindiği üzere dünya dahil, bütün gezegenler, kendi eksenleri etrafında ve farklı yörüngelerde, güneş etrafında dönmektedir. Güneş'te kendi ekseni etrafında dönmekte ve aynı zamanda tüm gezegenleri ile birlikte, saman yolu merkezinde bulunan bir kara deliğin çevresinde dönmektedir. Güneş sistemi bu yörüngedeki bir turunu yaklaşık 25.640 yılda tamamlamaktadır.

25.640 yıl içersinde, güneş sistemi, bütün burçlar kuşağını kat edip, bazı enerji alanlarının içinden geçmektedir. Rusya Ulusal Bilimler Akademisinden Dr. Alexey Dmitriev, bu enerji alanına "yıldızlar arası enerji bulutu" ismini vermiştir. Diğer bir ismi de "Foton kuşağı"dır."

Foton Kuşağı'nın kıyameti getirmediğini gördük :) Ancak benim dikkatimi çeken farklı bir konu var. Foton Kuşağı'ndaki manyetik etki ve titreşimlerin yükselmesi kaynaklı insanların bilincinde farklı kapılar açıldı. Kişisel gelişim ve spiritüel çalışmalar arttı. Bu bir tesadüf değil bana göre. Titreşim artınca zihnin ilgilendiği konular da daha çok ruhani alana kayıyor. Umarım hepimiz yaşam döngümüzde asıl hayat amacımızın farkına varır koşulsuz sevgiyi içimizde yeşertebiliriz.
127 syf.
·29 günde·Beğendi·9/10
bu kitap o kadar sözcüklerle anlatılmayacak derecede ki, ne desem boş olucak. bir kişisel gelişim kitabı kesinlikle değil. bi felsefesi var, bi derdi var ve sadece onu anlatmak istiyo. "carpe diem" . sadece "anı yaşa" . söylendiğinde kulağa çok basit gelen ancak uygulaması belki de bir ömür alacak bir öğreti. Alın, maruz kalın, okuyun tekrar tekrar okuyun... hiç bişey olmasa bile bilinç değişiminize kendiniz şahit olacaksınız...
İçimden bu kitabı tüm sevdiklerime hediye etme isteği geldi. Batı'nın papağan gibi tekrarladığı ve hep havada kalan bir takım öğretileri derinlemesine aktarıyor kitap. Anlaşılır dil, soru cevap tekniğiyle daha da akıcı hale gelmiş. Hayatımın dönüm noktasında beni zora sokan zihnimden kurtulmanın yollarını aradığım kavşakta karşıma çıkardı Yaradan bu kitabı. Şimdi' nin gücü benim için tüm dünyevi hazinelerden değerli.. An'ı Kurabilmek gibisi yok.. Okuyun, okutun efendim..
248 syf.
·Beğendi
Kesinlikle bir baş ucu kitabı,arada bir rastgele bir sayfa açıp okuyorum,iyi geliyor,kendimi kaybettiğimde bulmama yardımcı oluyor...Size anı yaşamanın önemini,geçmişle barışmadığımız, geleceğe fazla yoğunlaştığımızda aslında kendimizden neler kaybettiğimizi ayrıntılarıyla anlatan bu kitap tavsiye edebileceğim kitaplar arasında.
127 syf.
·29 günde·Beğendi·9/10
şimdinin gücünde Echart Tolle çok farklı ve pek ele alınmamış bir boyut üzerinde mistisizmin sınırlarını zorlayarak büyük bir beğeni ve takdiri toplayarak kendini ilk kitabıyla bütün dünyaya kabul ettirdi. bahsedilen şey "anda yaşamının insan hayatı üzerindeki büyük gücü" gibi basit bir konu olsa da, kitapta çok büyük bir felsefe ve mistism mevcut. bu kitapta ise ilk kitapta anlatılan şeylerin uygulamaları verilmiş ki bence çok faydalı olmuş "yolu bilmekle yolda yürümek arasında büyük bir far vardır". bu aforizmadan yola çıkarak uygulamanın her zaman daha zor olduğunu kabul ederek bu kitabın çok da faydalı ve kullanışlı olduğunu söylemek çok da zor olmaz sanırım. ilk kitabı bilgi bu kitabı ise uygulama olarak düşünebiliriz. sonuçta bilgi olmadan uygulama da olamaz. kesinlikle tavsiye ediyorum ki ben yazarın bütün kitaplarını çıktığı gün okumuş bir insan olarak pişman olmayacağınıza, hatta hayatınıza büyük bir aydınlanma ve huzurun geleceğini iddia ediyorum...
96 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
.....Okunması gerek başucu kitaplarımdan denilen bir kitap ....herkesin kendinden bir şeyler bulduğu ... anlaşılır dille yazılmış bir kitap ...haydin kendimizi bulmaya...(hastalık nedenlerimizin nedenini zihinsel çağrışımlarımız..)
616 syf.
·14 günde·Puan vermedi
Çok ilginç bir kitap, birisi vermişti isminden etkilenerek okumalıyım demiştim ve geri iade edecek olmasam inanın daha ilk sayfalarda kitaplığıma kaldırır; henüz bunu okumamın zamanı gelmemiş derdim. Dediğim gibi kitap bana ait olmadığı için okudum. Tavsiye edemem çünkü bende orada soruları soranlar gibi düşünüyorum.Ben benliğimi ötesine geçemem söylenenleri mantığım almıyor...
%70 (151/216)
·Puan vermedi
Kişisel gelişim kitaplarını eleştirebilecek kadar çok okumadım. O yüzden bu kitap hakkında nasıl bir eleştiri yapmam gerektiği konusunda fikrim yok.
Benim yapımdaki birinin kişisel gelişim kitabı okuyarak ne kadar boşa zaman harcadığını konuşmanın yeri değil burası tabi ama; o nefes al verler, gözlerini kapatlar, yok daha kötüsü varlar... Bunlar hiç bana göre değil.
Çok yanlış bir kitap önerisi almam sonucu hayatımda bir kitabı ilk defa yarım bırakıyorum ve 4 ayda 200 sayfayı okuyamadığım için kendimi tebrik ediyorum.
Kitabın içeriğinde daha çok yazarın kendi hastalarından yola çıkarak anlattığı olaylar ve sonrasında da telkinler mevcut.
Bilmiyorum işte, illa kişisel gelişecekseniz. Bir bakın belki bu kitapla kişisel gelişirsiniz.
İyi okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Semra Ayanbaşı

Yazar istatistikleri

  • 1.076 okur okudu.
  • 109 okur okuyor.
  • 1.113 okur okuyacak.
  • 33 okur yarım bıraktı.