Semra Bülgin

Semra Bülgin

Yazar
8.5/10
6 Kişi
·
9
Okunma
·
3
Beğeni
·
547
Gösterim
Hiç uyanmayacakmış gibi görünüyor. Üstündeki battaniyeyi sıkıca tutmuş. Yorgun, yaşlı sanki. Oysa beş yaş aramız. Ne güzeldi eskiden. O zamanlar seviyordum da onu. Geceleri sohbet ediyorduk. Şimdi bazı günler kendi kendine konuşuyor. Düşle gerçeği ayıramıyormuş, rüyasında da hep ayıp şeyler görüyormuş. Gene de uyuduğuna seviniyor annem.

"İyi uyudu ha, garip dinlendi," diyor.

"Dinlendi."

Annem saçlarını okşuyor. Bir an eli gevşer gibi oluyor Serap'ın, sonra yine sıkıyor avuçlarının içinde battaniyeyi.
Semra Bülgin
Sayfa 18 - Evin İçi- Öyküsünden.
Ana haberlerde, Ay tutulması bütün yurtta çıplak gözle izlendi,diye verdi. Doğa kendi mecrasında varoluşunu sürdürüyordu. Ben seni özlüyordum.
112 syf.
Tam 17 kısa öykü var. Giriş öyküsünden itibaren sardı kitap. "Evin İçi" çok dokundu, hüzünlendirdi. "Serin Sularda" 2. t.şahıs anlatıcılı. Yer yer 1. ve 3. tekil şahıs da giriyor öyküye. Benim çok hoşuma gitti bu tarz. Kahramanları veriş tarzı, öykülerin dili çok gerçekçi. Kah bir kadın anlatıcı kah bir erkek. Güzel kotarmış Semra Bülgin. Şiddetle okumanızı tavsiye ederim.
112 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Birbirinden farklı öykülerden oluşan, keyifli bir kitaptı ' Hep aynı sabaha uyandım '
Altını çizdiğim cümleler, gülümsediğim, hüzünlendiğim yerler oldu. Güzeldi, sevdim, tavsiye ederim.
144 syf.
·Beğendi·10/10
Semra Bülgin'in ilk kitabı "Bozma Kızın Moralini"yi okurken çok mutlu oldum. Mizahi tarzda yazılmış. Yazarın o güzel üslubuyla edebi zevk almanızı sağlayan bu kitap içerisinde birbirinden bağımsız hikâyelerden oluşuyor. Okuyun :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Semra Bülgin
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 9 okur okudu.
  • 13 okur okuyacak.