1000Kitap Logosu
Şenol Korkut
Şenol Korkut
Şenol Korkut

Şenol Korkut

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.7
11 Kişi
39
Okunma
0
Beğeni
130
Gösterim
Unvan
Akademisyen, Yazar
Doğum
Tokat, 1974
Yaşamı
1974 yılında Tokat/Almus’ta doğdu. 1992 yılında, Tokat İmam-Hatip Lisesini bitirdi ve aynı yıl Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine kaydoldu. 1997 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü İslâm Felsefesi Anabilim Dalında yüksek lisans ve doktora yaptı. 2001-2006 yılları arasında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslâm Felsefesi Anabilim Dalında araştırma görevliliği yaptı. 2006-2009 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde memurluk yaptı. 2009 yılında, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Felsefesi Anabilim Dalına öğretim üyesi olarak atandı. İslam Felsefesi alanıyla ilgili ulusal ve uluslararası düzeyde yazılmış çeşitli makaleleri ve Fârâbî’nin Siyaset Felsefesi adlı bir kitap çalışması vardır. Yazarın şiirleri Hece, Dergâh, İtibar, Huruç, Kökler, Türk Dili, Edebiyat Sokağı ve Hece Taşları dergilerinde yayımlanmıştır. Yazarın ilk şiir kitabı, 2013 yılında Hece Yayınları’ndan çıkmıştır. Hâlen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde çalışmaktadır.
Ahmet
Farabi ve İbn Sina'yı inceledi.
94 syf.
·
2 günde
·
10/10 puan
Kitap yeni ve platformda henüz alıntı yada inceleme yapılmamış. Farabi ve İbn-i Sina'nın hayatları ve düşünce sistemlerini özet niteliğinde anlatıyor. Tarihimizdeki değerli ilim adamlarını elimizden geldiğince anlamak, yorumlamak gerek, ki bunu yapmayışımız bize yaklaşık 10 asıra mâl oldu.
Farabi ve İbn Sina
8.7/10
· 12 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
13
R.Y.S.
Farabi ve İbn Sina'yı inceledi.
92 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Farabi ve ibn-i Sinan’ın hayatını konu alan biyografi kitabı . Sıkmadan geniş kapsamlı Bilgi aktarımı mevcut . Anlaşılır ve doyurucu bilgiler var . Çok önemli olan bu bilim insanları ve felsefe bağlantısı yeni bir ufuk çiziyor insana . Tavsiye ederim
Farabi ve İbn Sina
8.7/10
· 12 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4