Sercan Leylek

Sercan Leylek

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.0
126 Kişi
okuyor-dolu
218
Okunma
v3_begen_dolu
22
Beğeni
goz
2.381
Gösterim
Kitaplarını Satın Al
bilgi
Sponsorlu
Unvan
Türk Yazar
Doğum
İzmir, Türkiye, 22 Eylül 1986
Yaşamı
İzmir doğumlu Sercan Leylek, tiyatrocu bir ailenin ortanca çocuğu olarak büyüdü. Dokuz Eylül Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve lisans eğitimi süresince 1 yıllığına İtalya’nın Salerno şehrinde eğitimine devam etti. 2009 Yılından bu yana Norveç’te yaşamakta olan yazar, çeşitli medya ve danışmanlık şirketlerinde yazılım mühendisi olarak çalışıyor. İlk kitabı Cydonia 2012’de yayınlandı ve bu eserini 2015’te yayınlanan Piri Reis ve Nostradamus isimli bir başka bilim-kurgu romanı takip etti. 2017’de Norveç’te yayınlanan Duvar ve Adam (Mannen og muren) adındaki fantastik romanıyla birlikte hem uluslararası yayıncılığa hem de yeni bir türe adım atmış oldu. Teknoloji ve edebiyat çalışmalarının yanı sıra, siyasi ve toplumsal olaylara da ilgi duyan yazarın köşe yazıları Financial Times, Dagsavisen, Aftenposten, Cumhuriyet ve Radikal gibi yerli/yabancı gazetelerde yayınlandı. İngilizce, İtalyanca ve Norveççe dillerine hâkim olan Sercan Leylek, Norveç’te yetişen Türk çocuklarına Karagöz-Hacivat Gölge Oyunu gösterileri düzenlemeye devam ediyor.
168 syf.
“Doğru hayatı yaşamak için her zaman ikinci bir şans vardır.”diye baslıyor kitap.. Altay bir sabah uyandığında yeni güne değil düne uyandığını fark edemedi. Ama bir kaç gün sonra tuhaflıgın kendisinden kaynaklandıgını anladı.Etrafındaki insanlar hiç bişeyı farkında degildi.. Yasadıgı fenomenin kendıne özgü özellikleri vardı,mesela kendi emeğiyle gerçekleştirdiği her iş Altay’la birlikte geçmişe yansıyordu. . 🌟🌟Mutlak özgürlük Altay’a kollarını açmış davet ediyordu. Artık her şey mümkündü! Bir süre sonra buna katlanamayacagını hıssettı kahramanımız .. Ta ki aynı fenomene sahip Eylül ile tanısana kadar.. Falcı sahnesi ve falcı kadının “bes” rakamı telafuz etmesının sebebini merak etmiştim.. Kitabın dili sade ,akıcı, net..Sıkmadı , karısık gıbı gözuksede kafamı yormadı hatta ben film olarak hayal ettim... iyi kurguya sahipti. Ama su kesın ki; izmir de Bakırcılar carsısından gecerken biraz ürkebilirim bundan sonra 🤗 🌟🌟🌟 Sabah uyandıgında yarına değil, düne uyanmışsın... Oldukca gergın bi durum. Siz düne uyansaydınız n’apardınız? Sonu da bi hayli etkileyiciydi..Fantastik okumayı seven okurlara tavsiyemdir.
kamera
Dün Görüşürüz
yildiz
7.5/10 · 43 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
168 syf.
·
9 günde
·
Puan vermedi
Her gün, bir önceki güne uyanıyorsunuz ve bunu birkaç dönüşten sonra anlıyorsunuz. Dönüşüm (kitaba göre olay 'fenomen' olarak adlandırılmış olup) sabah sabah bir müjde haberi aldığınız ama aslında olmasını istemediğiniz bir durumla başlıyor... Baş karakter Altay'ı çok sevdim. Aslında ben Sercan Leylek'in kalemini çok sevdim. Bu okuduğum ikinci romanıydı ve üçüncü romanını da almayı düşünüyorum ;) Romana dönersem; Altay, sürekli geçmişe dönerken, bununla daha kolay yaşamanın formüllerini aramaya başlıyor. Çünkü ileri gidemediği her tarih, geri döndüğü her tarihin içindeki olayları değiştirme dürtüsünü cezbediyor. Olay başladığında hayatta olmayan babasının, geri dönüşler devam ettikçe hayatına girmesi, babasının ölümüne engel olmayı deneyip, işin ucunu 2015 kalkışmasına değdirip, o hazin günü silmeyi, bunu yaparken çaresizce bir video çekip, halini insanlara anlatmaya çalışması ve 2047 yılından beri düne dönen Eylül'le kesişen yolları... Sonuçta hayat ileri değil, geriye yol alıyor, kurgu bu ya, aslında dün 'doğruyu yaşayınca' ileriye gidiyor... Aynı günü yaşayan insan temalı filmlerin takipçisi olan bana bu geri dönüş hikayesi çok güzel geldi...
kamera
Dün Görüşürüz
yildiz
7.5/10 · 43 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
168 syf.
·
7 günde
·
9/10 puan
Öncelikle kitabın yazarını tebrik ederek başlamak istiyorum çünkü zamanda yolculuk, bilimkurgu türünün en zor motifidir fakat yazar Sercan Leylek başarıyla Dün Görüşürüz kitabını yazmış. Yoğun çalışma hayatıma rağmen sürekli kitap okumak için küçük zaman dilimlerini kolladım ve kitabı bir çırpıda, büyük bir zevkle bitirdim. Sercan Leylek, bir önce okuduğum Duvar ve Adama göre kendini çok geliştirmiş. Yazarın bir sonraki kitabını büyük merakla bekliyorum. Kitabın içeriğiyle ilgili fazla bir şey söylemek istemiyorum, sürekli düne uyanan bir adam... Bir okumaya başlayın zaten elinizden bırakamayacaksınız... Son olarak kitabın sonunu çok beğendim, güzel bir son.
kamera
Dün Görüşürüz
yildiz
7.5/10 · 43 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;