Cydonia

8,0/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
290 gösterim
Beyrutta büyük bir sanat galerisinin güvenlik şefi Rafik güvenlik kameralarında yakaladığı bir görüntüyle kendisi ve yakın arkadaşları bir anda heyecan dolu bir maceranın ortasına düşüyorlar. Hayalet gerçek mi?
Stian, genç bir kayakçı iken geçirdiği kaza ile tüm bedeni felç olan bir Norveçli yıllar sonra beklenmedik bir ses dostu oluyor. Stian dost sandığı bu kişinin, kendisini silah olarak savaş planlarında kullanacağını anlayacak mı?
Sean, NASA'da çalışan, Mars yüzeyinde keşfedilen bir delikle başlayan dev proje Cydonia için seçilmiş iki astronottan biri Mars'ta neler oluyor? Kara deliğin arkasındaki sırrı kim çözecek? İsrail'in üçüncü dünya savaşı için akıl almaz planlarının Mars ile ilgisi ne?
Beyrutlu Rafik, Norveçli Stian ve Amerikalı Sean'ın yollarının kesiştiği Cydoniada, soluk soluğa bir macera ve müthiş son.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786055365196
 • Yayınevi:
  Hayat Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yağmur çelik 
06 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabın ilk satırından itibaren okuyucuyu etkisi altına alan farklı bir kurgusu var . Kitabı bitirdikten sonrasında bile kitabın etkisinde kaldım . Kitabın kurgusu çok ilginç . Okunası bir kitap .

Kitaptan 3 Alıntı

Emekli Turtacı 
16 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"-bir silahı etkili kılan İki özelligi Vardır Stian:Birincisi yok etme gücüdür.Ikincisi ise tereddüt etmemesidir.Silah sadece tetiğinin çekilmesini bekler.önüne çıkan neymiş sormaz.Görevi karşısına ne çıkarsa yok etmektir.Başka bir şey düşünmez.

Cydonia, Sercan Leylek (Sayfa 254)Cydonia, Sercan Leylek (Sayfa 254)
Emekli Turtacı 
 16 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Melekler sadece tanrıya saygı göstermeye programlanmışlardı.Başka tercih hakları yoktu ve yaradan da onların bu iradenin dışına çıkmayacağını biliyordu.Işte bu yüzden Tanrı bize bir ruh verdi ve bizler dünyada sarf ettiğimiz çabayla anlam kazanıyoruz.O'nu tek başımıza kendi irademizle bulmamızı bekliyor.

Cydonia, Sercan Leylek (Sayfa 233)Cydonia, Sercan Leylek (Sayfa 233)