Seyit Cem Kavak

Seyit Cem Kavak

Yazar
7.0/10
3 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
94
Gösterim
Adı:
Seyit Cem Kavak
Unvan:
Yazar
Akıllı telefonlara olan bağlılığımız, bize değer veren insanlara karşı yok. Bunları görüp, hissedip söylediğinde, geçimsiz insan oluyorsun.
Hayatın doğal akışı, aldığım öğütleri adeta kendi içinde eritti. Bu biçimde yetiştirilmek etik açıdan iyi gibi dursa bile, toplum gerçekleri karşısında anlamsızlaşıyor.
Üzerimize biçilmiş gömleği giymeyi reddeder, hayatı sorgulamaya başladığınız andan itibaren, “ marjinal “ olarak etiketlenirsiniz. Mahalle baskısı olgusu, çoğunluktan farklı olanı, hep birlikte psikolojik ve fiziki olarak baskı altında tutmanın yoludur. Onlardan farklı olana baskı yaparlar lakin kendileri eleştirdiklerini yaptığı zaman sorun olmaz.
Saatlerce yalanı dinleyip, beş dakika doğru konuşana sabretmiyoruz. Doğruluk ve dürüstlük dilde güzel dursa da pratikte kimsenin umurunda değil.
Tüm çelişkilerimizin altında yatan gerçek sebep, para ve güç hırsımız. Ego ve arzularına teslim olmuş, doyumsuzlukla yaşayan biri, mutluluğu bulacağını sanıyorsa, büyük bir yanılsama çıkmazına girer. İnsan çok değişik bir yapıya sahip varlıktır.
Eleştiri yapmayı sever, eleştiri yapılmasına katlanamayız. Kendi hatalarımızı görmeyip başkalarının hataları hakkında gevezelik ederiz. Özel insan olduğumuza kanaat getiririz. Başarısız olunca bunun beceriksizliğimizden değil, çevresel faktörlerden kaynaklandığına inandırırız.
56 syf.
·Puan vermedi
🦋🦋Kitap Yorumu 🦋🦋
#neokudum
S Cem Kavak
Trajikomik Çelişkiler

‍️Herkese Merhaba . Sohbet tadında bir yorumla geldim.
#arkakapak
Iki telimiz var , hangi tele dokunursan farklı ses duyarsın . Birinci telimiz ego maddi çıkarlardır, ikinci tel vicdandır. Iki tel arasında gidip geliyoruz. Basen ikisini de aynı anda dokunup, sesleri karıştırarak arafta kalıyoruz.
Mutluluk dört yapraklı yonca kolay kolay bulamıyoruz.
#yorumum
Yazar'ın kalemini çok begendim . Bana sohbet tadında yaşattı kitabı. Sanki okuyorumda onunla sohbet ediyor gibiydim
Günümüz toplumunun yanlışlarını açık ve korkusuzca dile getirmesi çok hoşuma gitti.
Ülkemizde yaşayan insanların Batı Doğu sentezinde sıkışıp ortaya ne kadar trajikomik çelişkilerin çıktığını çok net görebiliyoruz.
Kadın erkek eşitliğinin ülkemizde ne kadar yanlış anlaşıldığı bir gerçek . Erkekler ve kadınlara bir etiket yapıştırmak bizim türk halkımızın en sevdiği konular El alem ne der ? El alem herşey der diye kız çocuklarına baskı kurup onların yalan makinesi gibi ortaya çıkmasını sağlar. Ve o merveler kızların başını yakar.
Erkeklere gelirsek... Televizyonun ülkemizdeki yeri yadsinamaz bir gerçek. Erkekler kızlara kendilerini begendirebilmek için tıpkı filmlerdeki kaslı , yakışıklı ve zengin olma peşinde. Sonu ne ile biter tabi ki kredi kartının anasının sağlamasıyla
Her zaman söylerim biz çok garip bir ülkeyiz kendi ülkemizde milyonlarca fakir varken kalkar Suriyelileri besleriz.
Vel hasıl Kitapta yazan gibi insan insanın kurdudur.Hayatimiza ego ve para hükmettiği sürece bunları yaşamaya mecburuz.
56 syf.
·Puan vermedi
#kitapyorum
#TrajikomikCeliskiler
#S.Cem KAVAK

Hayatımızın her yerine sinmiş çelişkiler .Hemen her gün yaptığımız, kanıksadığımız bircok duygu vu durumlar var. Bunları yaparken farkında olmayız ama bir kitapta karşımıza çıkınca "Aaa evet ben de bunu yaptım, böyle oldu!! " deriz. Işte bu kitapta bize bizi anlatıyor.
Kitapta ilk olarak dikkatimi çeken şey arka kapak yazısıydı. "Vicdan, merhamet ve araf " kelimeleriyle oluşturulmuş muazzam bir bölümdü. Merak ettim ve okumaya başladım. Muhteva olarak a dan z ye hemen her şeye değinilmiş. Önsöz de yazan kısım ayrıca güzeldi : " Okurken kendinizi, arkadaşınızı, annenizi, babanızı, öğretmeninizi, sevdiginiz insanı, sokakta sigarasıyla yürüyen amcayı,herkesi ama herkesi göreceksiniz. " diyor yazarımız.
Kitap elestiri türüne ıyi bi örnek bence. Insanda farkındalık oluşturuyor. Ayrıca okurken hiç sıkmıyor. Dili açık ve anlaşılır. Zaman zaman argo kullanılmış ki tam yerini bulmuş bence. Birkac yerde kelime yanlışlığı var ama yayınevinden kaynaklı.
Her şey zittiyla anlamlı sanırım. Siyah olmadan beyazin kıymeti pek bilinmiyor. Okuduktan sonra özeleştiri yaptırıyor kitap. Amaç da buydu sanırım. O zaman basarili olmuş bi kitap
Yazarın ilk kitabı, devamını bekliyorum ben şahsen ...

Yazarın biyografisi

Adı:
Seyit Cem Kavak
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.