Suat Çetin

Suat Çetin

Yazar
7.3/10
4 Kişi
·
21
Okunma
·
0
Beğeni
·
30
Gösterim
Efendimiz aleyhissalatu vesselam ömrünün son demlerinde, veda hutbesinde Şöyle buyurmuştur.

Ey insanlar!
Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah'ın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allah'ın emriyle helal kıldınız. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, kadınların da sizin üzerinizde hakkı vardır. 
Bir Müslüman bir ağaç diker veya bir tohum eker de bunların muhsulatından bir kuş veya insan veya hayvan yiyecek olsa, bu onun için bir sadaka olur.
"Sizin yaptığınız bana gizli kalmadı.
Ancak ben bu namazın size farz kılınmasından ve sonra da bu namazı kılmamanızdan korktum."
Hz. Muhammed ( s.a.) şöyle buyuruyor: " çocuklarınız çok öpün zira her öpücük için size cennette bir derece verilir ki iki derece arasında beş yüz yıllık mesafe mevcuttur. Melekler öpücüklerinizi sayarlar ve sizin için yazarlar."
Suat Çetin
Sayfa 38 - Dua yayıncılık
96 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap içeriğinde peygamber efendimizin hayatı ve insanlara yol gösterici niteliğinde çok güzel bir anlatım var ayrıca kitapta daha çok peygamber efendimizin içinde bulunduğu durumu sahabilerin dilinden aktarması hem dönemin sahabilerin hemde peygamber efendimizi daha güzel bir şekilde anlamamıza vesile olmuş. Bu kitabı herkes okusun isterim çünkü en başta örnek alacağımız kişinin peygamberimiz olduğunun bilinciyle ve güzel ahlakı etrafında çok muhteşem bir eser olmuş şiddetle tavsiye ediyorum.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 21 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.