Şükrü Hüseyinoğlu

Şükrü Hüseyinoğlu

Yazar
8.6/10
25 Kişi
·
56
Okunma
·
4
Beğeni
·
652
Gösterim
Adı:
Şükrü Hüseyinoğlu
Unvan:
Yazar
İnsanlar iradelerinden o kadar koparılmış, akıl o kadar işlevsizleştirilmiş ve neticede insanlar o hale gelmiş ki, medya kendilerine neye bak diyorsa ona bakıyor, neyi al diyorsa onu alıyor, neye iyi diyorsa onu iyi biliyor, neye kötü diyorsa onu kötü biliyor.
İnsan hayatı, asla anlamsız bir süreç değildir. İnsanlar kendi iradeleriyle, var ediliş gayelerini bir tarafa bırakıp hayatı anlamsızlaştırabilirler, ama bu, ziyandan başka bir sonuç doğurmaz. Aslolanı ise, hayatı anlamından koparmamak, onu Rabbani yörüngesinden çıkarmamaktır.
Varoluşa ve hayata nereden baktığımız çok önemli. Doğru görmek için doğru yerden bakmak şart. Hayata dünya eksenli bakış bizi yanıltır .Doğru olan, dünyaya ahiret eksenli bakmayı başarmaktır.
Peygamberler,geleneksel din anlayışlarının iddia ettiği gibi ulaşılmaz, örnek alınamayacak, kendileri gibi olunması zor şahsiyetler değildir.''Peygamberler gibi olmak lazım'' denildiğinde, buna '' Biz kim oluyoruz ki O'nun gibi olalım, biz O'nun tırnağı bile olamayız'' şeklinde karşı çıkan bir kimse, Peygamberi övüyor gibi görünse de, esasında O'na ve O'nun getirdiği mesaja en büyük darbelerden birini vurmaktadır.
İslam, her türlü aşırılığa, ifrat ve tefrite kapılarını kapatmıştır.O, vasat bir yoldur. Ne Batı uygarlığı gibi madde eksenli ve dünyevidir, ne de Doğu uygarlığı gibi dünya hayatını dışlayan bir anlayışa sahiptir. İslam'ın dünya görüşü dünya-ahiret dengesine dayalı, gerçekçi berrak ve iki cihan saadetine dayalı bir yapıya sahiptir.
Şirk, temelde bir “çok kıblelilik” sorunudur. Mescidde yönelinen kıble ile çarşı-pazarda, meydanda, parlamentoda yönelinen kıblenin farklı olması durumudur. Oysa Rabbimizin biz insanlardan istediği, bütünüyle hayatı O’nun yoluna has kılmamızdır. İslami hayat, tek kıbleli hayattır. Namazda olduğu gibi, ticarette, siyasette, velayette de aynı kıbleye yönelmektir.

(Arka Kapak Yazısı dan (Kesinlikle okunası bir kitap )
Biz Müslümanlar dinimizi doğru bilir ve ona sadakatte sebat üzere olur isek, küresel ve yerel zulüm odaklarının İslâm'ı manipüle etme yönündeki plan ve girişimleri boşa çıkmaya mahkumdur.
104 syf.
·1 günde·9/10 puan
Bilinçli bir toplum oluşumu için bilinçli olarak kapitalizm araçlarının karşısında durmamız gerekiyor. El hakk kapitalizmin icadı olmasa bile günümüz dünyasında kapitalizmin ve dikta rejimlerin narkoz ve ideolojik bir aygıtı olmuş olan televizyona karşı daha sert bir duruş sergileyip insanları da bilinçlendirmemiz gerekiyor. Özellikle aktif okurların bu sihirbaza karşı dik duruş sergileyip yuvalarından uzaklaştırmak öncelikle yapılması lazım gelen şeydir. Yazar özgün bakış açısı ve değerli analizlerle süslediği eserini yalin ve akıcı bir dille okuyucusuna sunmuş. Tebrik ediyorum.
104 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Televizyonun Ne derece kişiyi,aileyi,toplumu etkilediğini,etkileyebileceğini görmek isteyenler bu kitabı okumalı

Yazarın biyografisi

Adı:
Şükrü Hüseyinoğlu
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 56 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 26 okur okuyacak.