Sultan Toprak

Sultan Toprak

Çevirmen
9.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
170 syf.
·49 günde·Beğendi·9/10
Öncelikle tefrika romanın ne olduğu anlatıp, Belkıs Sami Boyar'ı sizlere tanıtmak istiyorum. Tefrika roman, gazeteler de köşe yazısı gibi günlük veya haftalık çıkan yazılardır. Amiyane tabirle 'arkası yarın' da diyebiliriz. Tefrika edilmiş yazılar bazen kitap haline getirilebilir. Sizlerle paylaştığım 'Aşkımı Öldürdüm' buna bir örnek. 1926 yılında Son Saat gazetesinde tefrika edilmiştir. Gelelim Belkıs Sami Boyar'a. Kendisi pek bilinmeyen kadın yazarlarımızdandır. Aynı zamanda Halide Edip Adıvar'ın kardeşidir.
Kitabımız, Sultan Toprak tarafından Latin harflerine aktarılmış , kitabın editörlüğünü ise Sabancı Üniversitesi öğretim görevlisi Reyhan Tutumlu ve Özyeğin Üniversitesi öğretim üyesi Ali Serdar üstlenmiştir.
Kitabın ana teması ise mutsuz bir evlilik üzerine inşa edilmiştir. Kitabı okurken özellikle özgürlüğüne düşkün bir kadının iç dünyasına misafir oluyorsunuz. Aldatmanın çok farklı boyutları yine ana tema mutsuz evlilik ile bağlantılı olarak anlatılıyor. Entrika sevenler için efsane bir kitap. Temin edilmesi biraz zor olabilir ama internet üzerinden de okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.