Tacettin Uzun

Tacettin Uzun

YazarÇevirmen
8.7/10
34 Kişi
·
93
Okunma
·
1
Beğeni
·
107
Gösterim
Adı:
Tacettin Uzun
Tam adı:
Prof. Dr. Tacettin Uzun
Unvan:
Türk Akademisyen ve Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
531 syf.
Peygamber ahlakını anlatan ve nasıl O'nun gibi ahlaklanlanmamızı anlatan, karakterimize yön veren ve kendimizi kontrol etme adına bizlere tavsiye ve örnekler veren bir kitap.
531 syf.
Okuyucuyu çok sıkmayan,yalın,akıcı,çok başarılı bir kitap.Dînî konular anlatılırken arada kıssalara da yer verildiği için insan kitap bitmesin istiyor.Kesinlikle tavsiye edebileceklerimden
531 syf.
·1 günde·Beğendi
Oturup yazılan kitaplar vardır. Bir de yaşanıp yazılan kitaplar... Bu kitap kesinlikle 20 yıllık bir birikim sonucu yazılmış tecrübe kitabıdır. Zira yazar dile getiriyor bunu...

"Hayatın Tadını Çıkar" başlığı kitabın özeti, ana konusu, mesajı kısacası her şeyi... Yani, İslam'ı yaşamak, İslam'a davet etmek, insanları İslam'ın şerefi ile tanıştırmak hayatın tadını çıkarmanın en kısa yoludur. Hayatımda büyük iz bırakan kitaplardan biridir. Rafımda en önde duran, arada içerisini karıştırıp bıkmadan tekrar tekrar okuduğum ve her okuduğumda nefsime kırbaç attığım nadide kitaplardandır.
531 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Bu kitap bir harika Herkese ısrarla tavsiye edeceğim bir kitap olacak kendileri. Ve ilk kez kitap okuyacak kişilerin bile severek okuyacağını düşünüyorum.
.
Peki, Kitap neyi anlatıyor?
.
Kitabın ismiyle kitabın içeriği arasında pek bir bağlantı kuramadım işin açığı 🤔 Kitabın içeriğini tek cümleyle özetleyecek olursam "Peygamber efendimiz sav in ve sahabelerin hayatı ışığında insanlarla iletişim kurma sanatı".. Bu konuyu bir İslam davetçisi nasıl olmalı şeklinde algılamayın. Bundan daha kapsamlısını anlatıyor.
.
Konuşma havasında işlemiş konuları. Kitabı okurken kişisel gelişim seminerinde gibi hissediyorsunuz kendini. Konu konu bölerek anlatmış. Mesela, atıyorum, Mütevazi ol, güler yüzlü ol gibi ayrı ayrı başlıklar açmış. Her başlığın altında da konuyla alakalı Efendimiz sav in hayatından bir örnek vermiş. Yada kendi yaşadığı şeylerden örnek vermiş. Bu şekilde ilerliyor kitap. Baskı kalitesi tasarımı falan müthiş. Bu kadar kaliteli bir kitap beklemiyordum kitabı alırken. Tabi bu kadar iyi özellik bir araya gelince fiyatına da biraz yansımış. .
Kitaplara zam gelmeden önce almıştım bu kitabı. O zamanlar bir kitabın fiyatı 10 tl nin üstündeyse çok pahalı geliyorduVe 16 tlye almıştım bunu. Şimdi 10 tl nin altında kitap yok nerdeyse. Fiyatına baktım 22 tl Neyse konu dağıldı ne diyordum..
.
.
Sonuç olarak kitap herkese tavsiyemdir. Benim yaptığım gibi hemen okuyup bitirmeye çalışmayın ama Her bölümü okuduktan sonra onu hayatınıza geçirmeye çalışın. Çünkü her biri Peygamber ahlakından bir kısım. Ben altını çize çize okudum. Okuduklarımdan aklımda kalanları da hayatıma uygulamaya çalışacam inşallah. Rabbim bizi ahlakın en güzeline ulaştırsın.. Yaradılışımızı güzel eylediği gibi ahlakımızı da güzel eylesin . Sözümüzü anlaşılır kılsın. Amin amin amin..
.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tacettin Uzun
Tam adı:
Prof. Dr. Tacettin Uzun
Unvan:
Türk Akademisyen ve Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 93 okur okudu.
  • 12 okur okuyor.
  • 66 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.