Terri Cheney

Terri Cheney

Yazar
8.2/10
6 Kişi
·
13
Okunma
·
0
Beğeni
·
256
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
bipolar bozukluk teşhisi konalı 1 sene oldu ve en ağır geçirdiğim depresyondayken okudum. Kimi yerlerde tebessüm ettirirken kimi yerlerde bol bol ağladığım bi kitap. en çok da kendimi bulduğum ve yalnız olmadığımı hissettiğim bi kitap. ben varım, benim gibiler de var. yaptığımız şeyler anlamsız olsa da biz buyuz ve bizi biz yapan da bu. Eğer hasta olmasaydım nasıl bir insan olurdum bilmiyorum, bildiğim tek şey beni gerçekten seven insanların hastalığımla beraber sevmesi. bipolar hastasıysanız veya çevrenizde varsa muhakkak okuyun. şayet kimse yoksa daha iyi okuyun çünkü sıra arkadaşınızdan, sevgilinize, yeni tanıştığınız birisinde bile olabilir bu hastalık. bilinçlenin ve destek olun, çünkü desteğe çok ihtiyacımız var.
Çok sevdiğim ve görüşü benim için çok önemli olan bir psikolojik danışman arkadaşım sevdiğimi düşündüğüm kız için bipolar olma olasılığı yüksek demişti. Bu yüzden kitabı görür görmez okumak istedim. İyi ki de okumuşum. Aslında hepimizin psikolojik bir rahatsızlığa yakalanma potansiyeli taşıdığımızı keşfetmenin yanında insanların bana garip gelen davranışlarının altında böyle bir hastalık yatabileceğini anladım.
Kendisi de manik depresif olan yazar üzerinden bipolar hastalığı olan insanları anlamamıza rehberlik eden, en azından benim için çok faydalı ve akıcı bir kitap olarak kitaplığımdaki yerini aldı.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 13 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.