Tom McNeal

Tom McNeal

Yazar
7.8/10
4 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
237
Gösterim
Adı:
Tom McNeal
Unvan:
Amerikalı Roman ve Kısa Hikaye Yazarı
Doğum:
Kaliforniya, ABD, 1947
“Hayatın boyunca neredeyse her zaman doğru olanı yaptıktan sonra bir defa -
yalnızca bir defa- işleri berbat ettiğinde seni şeytan ilan ettiklerini anladım.”
Biten bir kitabın zihnimde bıraktığı farklı bir hikayenin vermiş olduğu mutluluk
Kitabın yorumuna gelecek olursak; bir erkek, bir kız ve kadim bir hayaletin tuhaf, kaderin oyunlarıyla dolu hikayesini anlatan bir kitap. Okuması çok zevkli akıcı bir anlatımı olan okuyanı sıkmayan sıra dışı hikayesi olan bir kitap. İlk sayfasından itibaren sonunu çok merak ettim ve sona yaklaştıkça her bir sayfasında ayrı heyecanlandım. Sonuca gelecek olursak; hayal kırıklığına uğramadığım beklentimi karşılayan bir kitap oldu. Ayrıca şunu bir kez daha anladım ki KÖTÜLER HİÇBİR ZAMAN KAZANMAZ!!!
Merhabalar‍️ Evvel Zaman İçinde kitabını bitirdim ve abartmadan söylüyorum hayatımda okuduğum EN İYİ KİTAPLARDAN BİRİYDİ!
Şimdi şöyle ben masal okumayı çok seven biriyim ki elimden geldiği kadar okumaya çalışırım, kütüphaneden alırken büyük ihtimalle okumam diye aldım. Yurda gelince iyi hadi okuyayım bari diye okuduğum, anlatımının narinliğine, basit olayları masallaştırarak, sadeleşitirilip büyülü bir halde anlatılmasına hayran oldum. Kitabın konusundan bahsetmek gerekirse Jeremy Johnson Johnson gaipten sesler duymaktadır, hani klasik film ve kitaplarda vardır esas oğlan tuhaftır bu sebepten dolayı kasaba halkı onu dışlar ama gelişen olaylar silsilesi esas karakterin aslında ne kadar iyi biri olduğunu gösterir ve film/kitap biter. Aslında bu kitabın ana konusu böyleydi Evvel Zaman Içinde'yi bu standartlıktan kurtaran; konusu ve anlatımında daha ilk sayfadan hissedebileceğin sadece masal okurken seni sarmalayacak olan hisler. Şu an çok karışık bir yorum yaptığımın farkındayım ama el insaf kitabı daha yeni bitirdim. Eğer cingöz biri isen  kitaptaki kilit noktaları çözebilirsin ama ben çözemedim ki zaten kolay kolay çözemem öyle sırları falan ama görünce çok şaşıracağın yerler var. Hele o son anlar! yüreğim ağzımda okudum her sayfayı, o nasıl bir tramvatolojik olaylardı öyle, okurken tüylerim diken diken oldu. Bu kitaptan sonra Grimm kardeşlere ilgim uyandı ben o masalların hepsini onların yazdığını zannediyordum ama onlar sadece toplayıcıymış bu beni çok şaşırttı.
Kitap hakkında saçmalamak istiyorum ama durmam gerektiğini de biliyorum. O yüzden
BU KİTABI OKU!
SONRA BANA YAZ!
Kitaba puanım: 5/5⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
İlginç bir kitap okuduğumu söyleyebilirim. Güzel miydi; eh işte, kötü de değildi.

Kitap fantastik öğelerle başlıyor, gençlik kitabı gibi devam ediyor, sonra da hikaye bir peri masalına dönüşüyor diyebilirim. İşin ilginç tarafı belli bir yerden sonra kitap psikolojik gerilim türüne kayıyor.

Gizemlerin olduğu ilk sayfalardan itibaren görülüyor. Biraz kafa yorulursa bir yerden sonra olayları kavrayabiliyorsunuz.

Kitap akıcı, rahatlıkla okunabilir. Ama okumazsanız da bir kaybınız olmayacağını düşünüyorum.

Bu arada İki Kitaplı Kitapçı da ilginç bir düşünceydi.

SPOILER:
Kitap, bir yerden sonra Hansel ve Gretel'in farklı bir versiyonunu okuyormuşum gibi hissettirdi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tom McNeal
Unvan:
Amerikalı Roman ve Kısa Hikaye Yazarı
Doğum:
Kaliforniya, ABD, 1947

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.