Tom Wood

Tom Wood

Yazar
7.8/10
18 Kişi
·
32
Okunma
·
1
Beğeni
·
426
Gösterim
Victor'un dünyasının duvarları üstüne yıkılıyordu. Yeryüzünde eli kolu en uzun olan gizli servisin infaz listesine girmişti.
Victor'ın çalıştığı iş kolunda ilk hatayı yapanlar, ikinci hatayı yapacak kadar uzun yaşamazlardı.
Kaybedeceğini bile bile hayata karşı savaşmak akıllıca ama hiç mücadele etmemek de bir o kadar korkakça bir davranıştı.
464 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Böyle iddialı kitapları severim. Mesela henüz daha dış kapağında “James Bond, Jason Bourne, Jack Bauer’i unutun. Şimdi Victor’la tanışma vakti” yazan bir kitap dikkatimi çeker. Aynı zamanda bu tarz kitaplar biraz şişirilmiş gelir bana ama sonuç öyle mi oldu dersiniz? 
Tek bir cümle kullanacağım. Beğendiğim kitaplara muhteşem diyorsam bu muhteşem ötesi olabilir. Daha azı da zaten hakaret olurdu.
Kitabımızı neden mi beğendim? Bilirsiniz genelde bu tarz kitaplarda heyecan ararız. İlk sayfadan başlayan bu heyecan dalgası bizi sarar ve son sayfada bile bir suikast görmek insanı mutlu eder. Kitap doludur, öğrencinin de parası boşa gitmemiştir gibilerinden. 
Victor adında bir adamımız var ve gerçekten güzel. Suikast yapıyor, takip ediliyor, temizlikçi temizlenmeye çalışıyor, avcı av oluyor durumları. Hatta biraz daha kafa karıştırmak için şöyle diyelim; Olaylar çok güzel. Bir Avcı var -ki bu bizim adam- ve onu avlayan avcılar. Avcı ava dönüşüyor. Sonra onu avlayanlar da ava dönüştürülüyor. Karmaşık gelebilir ama hepsinin 100 sayfalık bir kısımda olması benim aradığım temposu yüksek bir kitapta olması gerekenlerden. 500 sayfalık kitabın son 50 sayfasıyla adına YAZAR denilenleri sevmediğim için böyle tempolu gidenlere bayılıyorum. Yazarı da eserini de sevdim.
Sadece bu da değil. Betimlemeler de önemli benim için. Hakkını yemek istemem. Adam kitabı hem okunsun hem de alın size filmi çevrilecek güzel bir kitap diye sunmuş resmen. Kısadan bir örnek de buna vereyim dedim. Bir koruma görevlisinin duruş pozisyonunu bile tarif edecek kadar detaylı anlatmış. Ellerin pozisyonu, adım hareketleri, davranışları ve refleksleri. Hatta ekleminde oluşacak ağrılara kadar.
Kitabın sonu da gerçekten aynı güzellikte. Mesela bu kitap 100 sayfa kala da bitebilirdi ancak böyle olmamış. Avcı, tek bir şey için geri dönüyor. İntikam. Böyle olunca da bu kısma kadar zaten dolu dolu gelen kitap bundan sonra iyice kendini aşıyor ve ben ne ara okudum inanın bilmiyorum.
Umuyorum ki sizler de bu tarz kitapları seviyorsanız bu kitaba bayılacaksınız. Beklentilerinizi karşılayacak. O yüzden gönül rahatlığı ile tavsiye ettiğim kitapların arasına da bunu koyuyor, keyifli okumalar ve iyi günler diliyorum efendim..
464 syf.
Kurgusu güzel... Ruslara ait batık savaş gemisinin esrarengiz bir şekilde hedefe alınması ve bu gemide var olan gelişmiş füze sistemini ele geçirme savaşı... Kiralık katiller, istihbarat savaşlarını anlatan güzel bir eser. Aksiyon romanları tutkunlarına okumalarını öneririm.
461 syf.
·94 günde·Beğendi·7/10
Victor gibi bir karakterle tanıştığım için memnunum. Aksiyonu eksik olmayan, bol tempolu sevebileceğiniz bir roman. Son kısmı daha iyi olabilir diye düşündüğüm bir kitap ama kitaptan son derece memnun kaldım, Okumanızı önerebilirim.
464 syf.
·5/10
Hiç durmadan devam eden aksiyonu seviyorsanız beğeneceğiniz bir kitap. Yanlış hatırlamıyorsam film hakları da satılmış, yakında bir aksiyon filmi olarak da izleriz.
Avcı iken av olan gizemli ama cesur kiralık katilimiz. Peşindeki bilumum haber alma servisi, ufak bir aşk hikayesi ve dünyanın çeşitli yerlerine yolculuk...
Eminim siz de okurken Bourne ile fazlaca benzerlik kuracaksınız ama Bourne serisi kıyaslamak Ludlum'un kemiklerini sızlatacaktır.
Muhtemelen bu kitabın devamı da bolca yazılacaktır. Tutmuş her romandan bir şeyler alınarak yazılan bu tür romanları sevenler için okunabilecek bir kitap.
464 syf.
·7/10
Yazar casusluk ve suikast filmlerini iyi izlemiş ve yorumlamış diyebiliriz. Tam bir yaz kitabı olmuş. Aksiyon sahneleri gerçekten filmleri aratmayacak tarzda olmuş. Birde Amerika-Rus eklenince tam hollywood aksiyon filmleri gibi olmuş. Biraz Bond biraz Bourne bildiğiniz karakterler harmanlanmış. Canım sıkkın kafamı yormayacak bir kitap okuyacağım diyorsanız tam size göre.

7/10

Yazarın biyografisi

Adı:
Tom Wood
Unvan:
Yazar
Doğum:
1978

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 32 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.