Suikastçı

7,2/10  (9 Oy) · 
16 okunma  · 
5 beğeni  · 
248 gösterim
James Bond'u unutun. Jason Bourne'u unutun. Jack Bauer'i unutun. Victor ile tanışma vakti: O bir suikastçı.

Avcı av olduğunda...

Victor serbest çalışan profesyonel bir katildir; piyasada ondan iyisi yok. Victor acımasız, sistemli ve ölümcül bir suikastçıdır. Tek başına yaşar; tek başına çalışır. Ne geçmişi bilinir ne de adı. Onun iş tanımı çok basittir: Bir işi kabul eder, hedefini ortadan kaldırır ve parasını alır.

Paris'teki basit, rutin bir suikast işinin ardından otelinde pusuya düşürüldüğünde dünyası tepetaklak olacaktır. Polislerin, kiralık katillerin ve istihbarat ajanslarının peşine düştüğü, dört kıtaya yayılmış bir komplonun ağına takılan Victor kaçmak zorundadır.

Ancak Victor kolay bir hedef değildir; en az peşinde olanlar kadar acımasız ve zalimdir. Kendisini kimin neden ortadan kaldırmak istediğini bulacaktır; arkasında cesetlerden bir iz bırakarak.

Beyazperdeye yakışır adrenalin yüklü temposuyla Suikastçı, Taken'ın (96 Saat) yönetmeni Pierre Morel tarafından sinemaya uyarlanıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2016
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9786053755913
 • Çeviri:
  Murat Karlıdağ
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Orhan Aydın 
23 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kurgusu güzel... Ruslara ait batık savaş gemisinin esrarengiz bir şekilde hedefe alınması ve bu gemide var olan gelişmiş füze sistemini ele geçirme savaşı... Kiralık katiller, istihbarat savaşlarını anlatan güzel bir eser. Aksiyon romanları tutkunlarına okumalarını öneririm.

İlhan DALKIRAN 
07 Tem 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Hiç durmadan devam eden aksiyonu seviyorsanız beğeneceğiniz bir kitap. Yanlış hatırlamıyorsam film hakları da satılmış, yakında bir aksiyon filmi olarak da izleriz.
Avcı iken av olan gizemli ama cesur kiralık katilimiz. Peşindeki bilumum haber alma servisi, ufak bir aşk hikayesi ve dünyanın çeşitli yerlerine yolculuk...
Eminim siz de okurken Bourne ile fazlaca benzerlik kuracaksınız ama Bourne serisi kıyaslamak Ludlum'un kemiklerini sızlatacaktır.
Muhtemelen bu kitabın devamı da bolca yazılacaktır. Tutmuş her romandan bir şeyler alınarak yazılan bu tür romanları sevenler için okunabilecek bir kitap.

murat tüfekçiler 
11 Ara 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yazar casusluk ve suikast filmlerini iyi izlemiş ve yorumlamış diyebiliriz. Tam bir yaz kitabı olmuş. Aksiyon sahneleri gerçekten filmleri aratmayacak tarzda olmuş. Birde Amerika-Rus eklenince tam hollywood aksiyon filmleri gibi olmuş. Biraz Bond biraz Bourne bildiğiniz karakterler harmanlanmış. Canım sıkkın kafamı yormayacak bir kitap okuyacağım diyorsanız tam size göre.

7/10

Kitaptan 3 Alıntı